28.11.2022 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Okullar Ne Zaman Açılacak

Okullar Ne Zaman Açılacak

2019-2020 eğitim öğretim sezonuyla birlikte ara tatil uygulaması başlamış olacak. Öğrenciler önümüzdeki seneden itibaren Kasım ve Nisan aylarında birer haftalık dinlenme molası verecekler. Öğrenciler ve veliler Okullar Ne Zaman Açılacak sorusunu sormaya başladılar bile. Eğitimle ilgili son dakika haberleri için TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli üzerine yaptığı çalışmaları kamuoyuna paylaştı. Yeni plana göre yarıyıl ve yaz tatili uygulaması devam edecek. Bu iki tatile ek olarak her dönem içinde birer haftadan oluşan ara tatiller eklenecek. Ara tatillerin biri kasım ayında, diğeri nisan ayında planlandı.

18-22 Kasım 2019 ve 6-10 Nisan 2020 ara tatil olarak planlandı. Bu tarihlerde öğretmenler görevlerine devam edecekler. Okullar açılmadan önceki 2 haftalık seminer dönemi, bu tarihlerde yapılacak.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında Okullar Ne Zaman Açılacak

9 EYLÜL’DE OKULLAR AÇILIYOR

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni çalışma takvimine göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bir hafta öne çekilerek 9 Eylül 2019’da başlatılacak.

19 HAZİRAN’DA OKULLAR KAPANIYOR
Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni takvimine göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı 19 Haziran 2020’de sona erecek ve 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

Ara Tatillerin Teması Olacak

Yılda iki kez düzenlenecek ara tatiller kültürel ve sportif faaliyetler için ayrılmış süre olarak belirlendi. Öğretmenlerin bu sürede okulda olacağı, sadece öğrencilere yönelik bir tatil planlandığı açıklandı.

Ayrıca eylül ayında iki haftalık seminer döneminin iptal edilerek, yılda iki kez yapılacak ara tatillerde öğretmenlerin seminer çalışmalarını tamamlayacağı belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.