18.10.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Apple Iphone 6 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Apple Iphone 6 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Teknoloji devi Apple Iphone 6 ile oldukça başarılı bir çıkış yapacak. Iphone 6 ile birlikte hangi yenilikler gelecek? Iphone 6 çıkış tarihi belli oldu mu? Apple Iphone 6 fiyatı ne kadar olacak? Iphone 6 çıkış tarihi ve teknik özellikleri ile ilgili detaylar aduket.net’de (Iphone 6 ne zaman çıkacak?)

Wall Street Journal’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, firma 4.7 (11.9 cm) ve 5.5 (13.9 cm) inç ekrana sahip iki yeni iPhone için üretici ve tedarikçilerle 70-80 milyon adet arasında üretim için görüşmeler yapıyor.

Apple’ın iPhone 6 için verdiği sipariş miktarı da, iPhone 5S ve 5C için verilen 50-60 milyon adetten daha fazla. iPhone 5S ve 5C, 4 inç büyüklükte ekrana sahip. İki yeni modelin 5S’e benzer metal kasaya ve farklı renklere sahip olması bekleniyor.

Küçük ekranda kaldı

Rakipleri daha büyük ekranlı modeller çıkarırken Apple daha küçük ekranlarda kaldı. Daha büyük ekranlı akıllı telefonlar Samsung’a ivme kattı. Samsung, 2012 tarihi itibariyle Galaxy S modeliyle tüketicileri 4.8 inç’lik büyüklükte ekrana sahip telefonlarla tanıştırdı. Daha büyük boyutlu telefonları da piyasaya sundu.
Konuya yakın kaynaklar, Apple’ın üretim yaptırdığı ekran üreticilerinin 5.5 inç’lik üretimde sorun yaşayabileceğini de belirtiyor. Büyük ekranların, telefonun daha ince ve hafif olmasını sağlayan in-cell teknolojisini kullanması nedeniyle üretimi daha karmaşık. Apple’ın üçüncü çeyrek sonuçlarında 35.9 milyon adetlik iPhone satışı açıklaması bekleniyor. Bu da bir önceki yıla göre yüzde 15’lik artışı gösteriyor.

IPhone 6 ve iPhone Air modellerine ilişkin yeni bilgiler bu defa Çinli kaynaklardan geliyor. Bir süredir her iki iPhone modeline ait donanım bileşenleri hakkında bilgiler gelirken, geçtiğimiz günlerde telefonların Temmuz sonu ve ağustos ayı içerisinde seri üretime geçeceği iddia edildi. Yaşanan son gelişme ise iPhone 6 ve iPhone Air’in fiyat ve çıkış bilgisini bizlere aktarıyor.

19 Eylül’de Tanıtılacak!

Çinli kaynaklardan tarafından internete servis edilen bir broşürde iPhone 6 ve iPhone Air’in 19 Eylül’de tanıtılacağı yer alıyor. Aynı broşürde ayrıca iPhone 6’nın 5,288 yuan (850 dolar), 5.5-inç ekranlı iPhone Air’in ise 6288 yuandan (1000 dolar) satışa sunulacağı yazılmış.

Elde edilen broşürün sahte olduğu ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekir. Gerçek olsa bile iPhone telefonların fiyatı ülkelere göre farklılık gösterecektir. Vergi sistemimiz dolayısıyla Türkiye yine en pahalı iPhone’un satıldığı ülkelerin başında gelecektir.

iPhone 6’da 4.7-inç büyüklüğünde 1704 x 960 piksel ekran, 2.0 GHz çift çekirdekli Apple A8 yonga, 1.810 mAh pil,safir kristal cam, 13MP arka kamera ve iOS 8 işletim sistemi; iPhone Air modelinde ise 5.5-inç büyüklüğünde ekran, 2.0 GHz çift çekirdekli Apple A8 yonga, 2.500mAh kapasiteli pil, safir kristal cam, 13MP arka kamera ve iOS 8 işletim sisteminin yer alması bekleniyor.

iPhone 6’nın arka kapağından ön kısmına, farklı bileşenlerinin sızdığına şahit olduk. Ancak bu seferki sızıntı, iPhone 6’nın son halini yansıtıyor olabilir.

2012’de IPhone 5’in de resmini ortaya çıkarmayı başaran KitGuru’nun yayınladığı karede beyaz bir iPhone görünüyor. Sızıntının gerçek olduğunu doğrulamanın bir yolu olmasa da, KitGuru’nun daha önce iPhone 5’i sızdrımış olması, gerçeklik ihtimallerini artırıyor.

Bununla birlikte cihazın kapalı olması ve yan taraftaki ses düğmelerinin bulunduğu kısmın çok da kaliteli görünmemesi, şüphe doğurmuyor değil. Sizce bu kare, gerçek iPhone 6‘ya ait olabilir mi?

Apple’ın sonbaharda piyasaya çıkması beklenen yeni nesil akıllı telefonu iPhone 6’da safir ekran kullanacağı ileri sürüldü. Apple, iPhone 5S’nin home tuşu ile kamera lensinde de safir kristal kullanmıştı. Şirketin 2014 yılında satışa sunacağı modellerin en az birinde safir cam kullanacağı iddia edilmişti.

4.7 inçlik iPhone 6‘da kullanılacağı ileri sürülen safir camın iki farklı dayanıklılık testi paylaşıldı. Apple hakkkında yaptığı sızıntılar ile tanınan Sonny Dickson, videoda safir camı eğip büküyor ve çizilmeye karşı ne kadar dayanıklı olduğunu gösteriyor.

Fiyatı Artacak

Marques Brownlee de benzer testleri bıçak ve anahtarlık ile uyguluyor. Görüntülere göre safir ekran sözkonusu testleri başarı ile geçiyor. Marques Brownlee söz konusu ekranın üretim bandından alındığını ileri sürüyor. Gorilla Glass kullanılan ekranlara göre daha dayanıklı ve sağlam olduğu görülen safir ekranın fiyat da da artışa neden olacağı ileri sürüldü.

‘Barış CEO’su Cook savaşçı Jobs’un ekibini ayıklayacak

Apple CEO’su Tim Cook’un şirketin yönetim kurulunu gençleştirmeyi planladığı ileri sürüldü. Wall Street Journal’e göre Cook böylece şirkete yeni bir soluk getirecek ve bu da mevcut ve gelecekteki ürünlere yansıyacak. Apple’ın 8 kişilik yönetim kurulundaki 6 kişi 63 yaşının üzerinde bulunuyor. 4 kişi ise 10 yıldan uzun süredir aynı görevi yapıyor. Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un arkadaşları olan bu kişileri değiştirmenin Cook’u zorlayacağı ileri sürülüyor. Eski çalışanlardan biri Cook’u barış zamanı, Jobs’u ise savaş zamanı CEO’su olarak niteledi.

Iphone 6 dayanıklılık testi!

Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen iPhone 6’nın robotlarce üretileceği açıklandı.

Apple, firması iPhone, iPad ve daha birçok cihazın üretimini yapan Foxconn fabrikasında Radikal bir değişim kararı aldı. Foxconn, iPhone 6’nın üretimini bir süredir testleri süren robotlarla yapma kararı aldı.

10 Bin Robot

Foxconn’dan yapılan açıklamada 10 bin robotun faaliyete geçeceği dile getirildi. Foxconn, bu robotların maliyetinin 20 bin ila 25 bin dolar arasında olduğunu söyledi.

Kafalar Karışık

Ortalama 300 bin akıllı telefonu üretebilecek kapasitede olan robotlarıın başka şirketlere satılmayacağı belirtildi. Bu arada Foxconn’un iPhone 6 üretimi için geçici 100 bin işçi alacağını açıklamış olması da kafaları karıştırdı.

Apple’ın her yıl Eylül ayında tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone modelleri, bir gelenek olarak tanıtım tarihine yaklaşılırken çeşitli tahminler beraberinde ortaya çıkar. Tasarım ve donanım yapı taşları ile beraber çeşitli kaynaklardan elde edilen bilgiler de iPhone’un en son versiyonuna dair bilgileri, daha tanıtılmadan gözler önüne serer. İşte son dönemin trendi de iPhone 6’ya dair tasarım örtüsü üzerine yoğunlaşmış durumda.
Teknoloji dünyasını uzun bir süredir meşgul eden iPhone 6 haberlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Geçtiğimiz aylarda kasası ve kılıfları sızan iPhone 6’nın daha sonra bazı tasarımcılar tarafından Render görselleri yayımlanmıştı. Bu tasarımlara bir yenisi daha eklendi.

iPad Air’a büyük benzerlik

The Tech Block sitesi tarafından yayımlanan iPhone 6’nın görselinde cihazın tüm ayrıntılarını gözler önüne seriyor. 4,7 ve 5,5 inç boyutundaki iPhone 6 Render görselinde dikkat çeken öğe incelik. Cihazın, incelmesinin yanı ağırlık anlamında da ciddi bir değişimden geçmesi ise yine en yüksek beklentilerden ikisini oluşturuyor.

iPhone 6’nın üretimi için işçi alımı yapan Apple’ın hazırlıkları tüm hızıyla sürerken Alman taşıyıcı Deutsche Telekom ve Çin’den gelen haberlere göre iPhone 6, 19 Eylül’de tanıtılacak ve en geç Eylül sonuna kadar da satışa sunulacak.

Gelen bilgiler arasında iPhone 6’nın tanıtılmasından en geç 1 ay süreyle tüm dünyada satışının gerçekleşeceği belirtilirken 4 farklı seçenekte sunulacak iPhone 6’nın fiyatıda belirlendi.

4,7 inç boyutta ve 32 GB iPhone 6 850 dolar’dan satışa sunulacakken 64 GB’lık iPhone 6 ise yaklaşık 1110$’dan teknolojiseverler ile buluşacak.

Bu fiyatlandırmayı ülkemize entegre ettiğimizde ise 32 GB’lık iPhone 6’nın 2699TL’den 64 GB’lık modelin ise 3099TL’den satışa sunulması bekleniyor.

Dünya elektronik devi ve akıllı telefon pazarı liderlerinden Apple merakla beklenen yeni modeli Apple iPhone 6’nın üretimi için iş ortaklarından Foxconn Tayvan’da 100 bin geçici işçi alımı yapacak.

Tayvan’da yayınlanan bir derginin haberine göre Foxconn üretim tesislerini geliştirerek yeni tesisler içinde araştırma içine girdi.

Eylül ayında piyasaya sürülmesi plananlanan iPhone 6’nın tüm donanımının yüzde 70’ini Foxconn üretecek. Tayvan’da 100 bin kişilik bir işgücü ile talebi karşılamaya çalışacak olan Foxconn’dan sonra geriye kalan yüzde 30’luk kısmı ise yine Apple’ın iş ortaklarından Pegatron üretecek.

Apple’ın akıllı telefonu iPhone dünya çapında milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor.

Akıllı teknoloji dünyasının en büyük tanıtım zirvelerinden biri olan WWDC, bu yıl da yine teknoloji severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Apple’ın üst seviye akıllı telefon modeli iPhone 6 için sızıntı görsel ve videoları doğrulayan bir video daha paylaşıldı.

San Francisco Moscone Center’de düzenlenecek olan etkinlikte ilginç bir tanıtım videosu çekilmiş. Fransız nowhereelse.fr sitesi tarafından çekilen ve paylaşılan videoda, geçtiğimiz aylardan bu yana sızıntı görsellerde karşımıza çıkan iPhone 6 modelinin kısa tanıtım filmi yer alıyor.

Sızıntı videolarda rastladığımız iPhone 6’nın kasasında yer alan gri ve geniş bordürün, tanıtım filmindeki iPhone ile aynı olduğunu görüyoruz. Eğer WWDC 2014’de yeni nesil bir iPhone(6) modeli tanıtılacaksa, sızıntı görsel ve videoların tümü doğrulanmış olacak.

iPhone Air Eylül 2014 satışa sunulacak. Apple bu yıl Haziran ayında düzenlenen WWDC’de 100’ün üzerinde teknik eğitimin 1000’i üzerinde Apple mühendisi tarafından verilmesi planlanıyor.

Teknoloji devi Apple’ın, yeni iPhone 6’yı planlanandan bir ay daha erken, ağustos ayında piyasaya çıkaracağı iddia edildi.
Tayvan basınında yer alan haberlere göre Apple, bu kararı, rakipleri tarafından piyasaya sürülen geniş ekranlı telefonların artması nedeniyle aldı.

Aynı haberlerde, Apple’ın yan sanayicilerine, yeni telefonların üretimine haziran sonunda başlanacağına ilişkin bildirimde bulunduğu da belirtiliyor.

Yeni telefonun ABD’de 4.7 inçlik bir ekranla çıkarılacağı, ayrıca 5.5 veya 5.6 inçlik ekrana sahip üst versiyonunun da olacağı kaydediliyor.

 

Iphone 6’da hangi özellikler mevcut?

Yılın ikinci çeyreğinde üretimi planlanan ve birkaç hafta sonra üretimine başlanacak iPhone 6‘ya talebin diğer Apple ürünlerinde olduğu gibi çok olması bekleniyor. Birçok uzman iPhone 6’nın piyasada çok talep göreceğini belirtirken bazı analistler yorumlarında Apple’ın yeni telefonu için 90 milyon sipariş verildiğini iddia ediyor.

Daha büyük bir ekrana sahip olacağı söylenen Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 6’nın ayrıca A8 işlemci, dört çekirdekli grafik ve daha fazla gelişmiş bir 10 mega piksellik kameraya sahip olacağı belirtiliyor. Uzmanlar ayrıca üretimine başlanacak olan iPhone 6’nın bu yaz raflarda yerini alabileceğini belirtti.

Akıllı teknoloji pazarında rekabet ve gizem, tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Barselona’da düzenlenen MWC 2014’de tanıtımı gerçekleştirilen Samsung Galaxy S5, akıllı telefon karşılaştırmalarında esas rakip olarak görevini sürdürüyor.

Apple’ın yeni nesil akıllı telefon modeli iPhone 6’a ait olduğu öne sürülen yeni bir sızıntı görsel daha paylaşıldı. Konsept görsel ve videoların yanı sıra kalıplarla karşılaştırmalar için üretilen “iPhone 6”, Samsung’un üst seviye akıllı telefon modeli Galaxy S5 ile kamera karşısında boy gösterdi.

Konsept tasarımlar ve karşılaştırmalar yapan Macitynet.it tarafından paylaşılan görsellere göre iPhone 6, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPod Touch’ın tasarımını andırıyor. 4.7 inç ekran boyutuyla dikkat çeken iPhone 6, iPhone 5/5S’in kasasına kıyasla daha ince, büyük ve kıvrımlı bir kasa çizgilerine sahip.

Değişen sadece kasa da değil!

Galaxy S5’den daha kısa olduğu göze çarpan iPhone 6’nın, ses kısma açma ve sessize alma tuşlarında ilk kez büyük bir değişikliğe gidilmiş; tabi iPhone 5C’nin tasarımını saymazsak. Macitynet tarafından paylaşılan görsellerde, iPhone modellerinde standartlaşmış kilit açma/kapama butonunun sağ tarafa alındığı dikkat çekiyor.

Bakalım bu değişiklik Apple’ın fanatik kullanıcıları tarafından nasıl bir yoruma maruz kalacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.