Çukur dizisindeki şiir

Çukur dizisindeki şiir

Çukur dizisi tüm heyecanıyla devam ederken gündeme her bölümde ayrı bir şarkıyı, konuyu, şiiri taşımaya da devam etmekte.

İzleyicilerin merak ettiği ise Çukur dizisindeki şiir kime ait, kim tarafından yazılmış, seslendiren kim? Yamaç ve Sena aşkının sonlandığı ve Sena’nın diziye veda ettiği bölüm televizyon karşısındakilerinin duygusal anlar yaşattı. Son bölümde okunan şiir ise Zekai Özger’e ait. Şiirin adı Pencere… İşte son bölümde merak uyandıran Çukur dizisindeki şiir :

Zekai Özger – Pencere

Pencereyi kapama
Gök dolabilir içeri
Sen neyi görebilirsin
Islak bir bulutun ağışını mı

Pencereyi kapama
Kuş dolabilir içeri
Sen neyi taşıyabilirsin
Kırık bir dalın yükünü mü

Pencereyi aç
Soluğun çıksın dışarı
Sen büyütmedin mi ciğerinde onu
Kokusu hayatı yıkasın diye

Pencereyi aç
Sesin sarsın dünyayı
Duyulur elbet ta ötelerden
Yürek kendini tanır

Zekai Özger Kimdir

Sanat mahlası Arkadaş Z. Özger’dir. Selanik göçmeni, işçi bir ailenin çocuğudur. 1948 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Babasının adı Ali, annesinin adı Fahriye’dir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. TRT’nin Ankara bürolarında çalıştı.

Kent 16, Soyut, Forum, Papirüs, Yordam, Dost, Yansıma dergileri ile Ulus gazetesinin kültür-sanat sayfalarında şiir ve yazıları yayımlandı. 1965 yılında, henüz 17 yaşındayken Kent 16 dergisini arkadaşı Ömer Zafer Göktürk ile birlikte çıkardı, tek sayı çıkan (Aralık 1965) dergide şairin yayımlanan ilk şiiri de (Niye Kapalı Kapılarınız – Bulamıyoruz) yer almaktadır.

29 Nisan 1973 sabahı Ankara’da, sokakta ağır yaralı bir halde bulundu, kaldırıldığı Numune Hastanesi’nde 5 Mayıs 1973’te öldü.

Pencere şiiri dinle

YouTube video

Sena’nın (Dilan Çiçek Deniz) veda mesajı

Senayım ben! Benim için en özeliydi… İki sezondur güzel ruhlarla çalışma fırsatım oldu. Büyüdüm, hem iş hem hayatla ilgili herkesten çok ama çok şey öğrendim. Beni hayatlarına alan,bana bu fırsatı veren ve beni destekleyen herkese,çok teşekkür ederim. Sürekli kendimi geliştirmem için beni motive ettiniz. Yanımda oldunuz, sağ olun. Sena’dan da çok şey öğrendim. Güçlü olmayı, hayır demeyi, çok sevmeyi herkesi ama her şeyi. Son sahneye kadar yanımda olan ve bana çok yardımcı olan partnerime, ay yapıma, sevgili yönetmenlerimize, senaristimize, oyuncu arkadaşlarıma, abilerime, ablalarıma, babama, anneme, güzel kızlarıma fakat en büyük teşekkür ne kadar çok çalışsalarda, yorulsalarda işlerini en iyi şekilde yapan ve bunu yaparken iyi insan olmayı unutmayan tüm reji,prodüksiyon ve set ekibine… İyi ki varsınız, iyi ki.. Belki hiçbirimiz kahraman değiliz. Hele ben, hiç değilim!
Sevdiklerini korumak
için kahraman olmaya da gerek yok zaten.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ