11.10.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Apple Ekranlarda 5K Dönemini Başlatmaya Hazırlanıyor!

Apple Ekranlarda 5K Dönemini Başlatmaya Hazırlanıyor!

Apple, tüm beklentilerin de üzerine çıkarak, ekranlarda 5K dönemini başlatmaya hazırlanıyor!

Haziran ayında ortaya çıkan dedikodular, Apple’ın 2014 yılı sonlarına doğru 4K çözünürlüğe sahip olan iMac’ler üreteceğini söylüyordu. Fakat teknoloji dünyasına öyle bir bomba düştü ki, yüksek çözünürlük beklentisi daha da arttı!

Öyle görünüyor ki Apple’ın sır gibi sakladığı ve yıl sonunda piyasada olması beklenen 27 inç’lik iMac’i, 4K değil; tam 5K çözünürlük sunacak. Bu iddia, Tayvanlı ekran geliştiricisi olan WitsView tarafında ortaya atıldı. An itibarı ile haberin kaynağı hakkında net bir bilgi bulunmuyor ama genele bakıldığında, istenildiği taktirde üretilebilecek bir teknoloji olduğundan dolayı, “yalan haber” olarak da nitelendirilmiyor. Firmanın açıklamasına göreyse bu yeni monitör, üst seviye ekran çözünürlüğünü alt üst edecek.

OS X Yosemite hakkındaki bilgiler aylar öncesinden sızdırılmaya başlamıştı ve bu bilgiler arasında yeni Retina iMac’lerin üretileceği ve firmanın bir sonraki adımda yapacağı en doğru hareketin de bu olacağı vurgulanmıştı. IFA 2014’te ortaya çıkan, Dell’in de 27 inç’lik 5K monitör üreteceği bilgisi, bu iddianın gerçek olma olasılığını biraz daha artırıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.