18.10.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

İnstagram canlı yayın özelliği

İnstagram canlı yayın özelliği

İnstagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır, İnstagram Live eklentisi

instagram canlı yayın, instagram live, özellik nasıl çalışır, özellik ayarları, güncelleme ne zaman, ios, android, 2016 yeni app, tekno haberler

İnstagram, Snapchat’ten esinlenerek kullanıma sunduğu hikayeler özelliğinden sonra Periscope, YouTube ve Facebook’un izinden giderek canlı yayın özelliğini hizmete geçirmeye hazırlanıyor.

Basına sızan ekran görüntülerinden, uygulamanın kamera arayüzünde bulunan “Go Insta!” butonuna basıldıktan sonra canlı yayın yapmaya başlanabildiği görülüyor. Kullanıcıların canlı yayınları ise hikayeler kısmında “Live” ikonu ile gösteriliyor.

Instagram Live Application – instagram canlı yayın özelliği ne zaman gelecek

Şimdilik sadece Rusya’da bu yeni özelliği denediği görülen Instagram, canlı video özelliğini dünya genelinde sunmaya karar verirse bunun için en iyi yerin çıktığı günden beri güncellemelerle geliştirilen hikayeler özelliği olduğunun farkında. Geçtiğimiz günlerde Instagram tarafından yapılan açıklamada hikayelerin bundan böyle keşfet sekmesinde de gösterileceği duyurulmuştu.

Instagram’ın sahibi Facebook, Periscope ve Meerkat’ın geniş kitlelere ulaştırdığı canlı yayın yapabilme özelliğini Ocak ayında kullanıcılarına getirmişti. Meerkat, Periscope’un gölgesinde kalmaya daha fazla dayanamayarak App Store’dan kalkmıştı. Facebook Live rağbet gören kullanımıyla ilgi çekerken, Facebook bu sefer sahibi olduğu popüler fotoğraf paylaşım uygulamasına aynı özelliği getirmeye çalışıyor.

Instagram Twitter’ın bünyesinde bulunan Periscope’takine benzer canlı yayın özelliğini test etmeye başladı. Bu özelliğini Rusya’da test etmeye başlayan Instagram’ın canlı yayın özelliğinin ne zaman kullanıma gireceği ise şu an için bilinmiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. PageRank dedi ki:

    Bir bu live özelliği eksikti instagramda.
    Periscope’tan çalma oldu.
    Snapchatten hikayeyi çaldılar.
    İyice karmakarışıklaştı.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.