Aşkı Fısılda

Aşkı Fısılda

Aşkı Fısılda – Umut Çakmak yazıları

Umut Çakmak kısa bir dinlenmeden sonra tekrar yazdı. Aşkı nev-i şahsına münhasır bir tarzda anlatan müthiş yazısı hem okunmak hem üzerine düşünmek için sizlerle… Aşkı Fısılda… Yazar ve yazısı üzerine yorumlarınızı merakla beklemekteyiz. Bizi yorumsuz bırakmayınız…

Aşkı Fısılda

Işığına aldanıp etrafında semah döndüğünüz şems, size gülistan olacak bir hâr değil cehîm oluyorsa yanmak boşaymış. Meğer o şems, asıl şemsin sizi yokluğuyla imtihan ederken peyda ettiği sahte bir gönül eğlentisi, bir aldanma hâliymiş.

Bedeniniz kor olup siyah kesildiğinde aklınız başınıza gelmiyor ise müşriksiniz. Yakmaktan sakınmadığınız her zerreniz için binlerce vâh olsun! Ne mutlu o gözlerini kapatıp gönlü ile görene ki sahte şems onu yakmak bir yana dursun, secdesini en hakiki nûra çevirmek için yol gösterici olur.

Her şey özünde Allahtandır lâkin sen ışığın yokluğu ile terbiye edilmeyegör. Binlerce sanem seni cezbeder, seni ateşe öyle bir çeker ki şeytan böyle küfre düşmemiştir. İşin özü şudur ki, Allahtan başka Allah fâniye haramdır. Cüzzü, külle ancak küllün himmeti eriştirir. Kendinden başka bir çamura meyletmek bir çamurun harcı değildir.

Siz bulanır tek bir çamur olur eğlenirsiniz de, asıl aşktan mahrum kalırsınız. Fâni Allahlardan, Bâkiye sığınırım.

yasal uyarı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ