11.10.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

2014 Yeni Sezon Diziler Ne Zaman Başlayacak?

2014 Yeni Sezon Diziler Ne Zaman Başlayacak?

Hangi dizi ne zaman başlayacak ? Kanal D, Star Tv, Trt 1, Fox Tv, Show Tv dizileri, Yeni sezon fragmanlar, 2015 diziler, 2015 yeni sezon diziler, 2015 diziler

Yaz sezonu başlaması ile ekranlarda büyük bir boşluk yaşanıyor. Birçok kanal eski dizilerinin tekrarlarını koyarak bu boşluğu kapatmak istiyorlar.

Haziran ayında sezon boyunca süren diziler, sezon finallerini yaptılar ve tatile girdiler. Tv. Kanalları arşivlerindeki daha önce gösterilen dizileri gözden geçirerek yayın planlarını yeniden yaptılar. Bazı kanallar da yeni yazlık yapımlarını yayına soktular.

Herhangi bir sıra gözetmeksizin, Star Tv, Kanal D, Atv, Fox Tv, Show Tv, TRT ! de yaz sezonunda yayına giren ve girecek dizileri sıralamak istiyorum. Ayrıca Yeni sezon Eylül 2014 tarihinde yayına yeni başlayacak dizleri aktaracağım. Geçen yıl ve önceki yıllardan devam edegelen ikinci, üçüncü sezonlarını yapacak dizileri sıralayacağım.

Ulusal kanallarımızda, yeni yayına giren ya da girecek yapımlar:

startv

Güzel Köylü

Gold Film, Gizem karaca, Mehmet Ali Nuroğlu, Berk Cankat başrollerini oynuyorlar. Çarşamba akşamları oynayan dizi, iki bölümü oynadı. Şimdilik yazlık dizi gibi gözüküyor, tutar ise yeni sezonda devam edebilir.

Herkes Düşmanını Tanıyacak

Yapımını Reaksiyon’un üstlendiği, İbrahim Çelikkol, Selen Soyder, Yurdaer Okur, Nehir Erdoğan, İsmail Demirci, Savaş Özdemir ve Erdal Beşikçioğlu rolleri paylaşıyor. “Kurtlar Vadisi” türünde, Derin Devlet-Emperyal Devlet-Paralel Devlet ilişkilerini ele alan dizi, yeni sezon Eylül’de ekranlarda yer alacak dizi oldukça iddialı gözüküyor.

Kösem Sultan

Tims Productions, “Muhteşem Yüzyıl” dizisi ile süper iş yapmıştı. Tarihi dizi serisini devam eden yapım şirketi, şimdi de “Kösem Sultan” dizisinin çekimlerini başlayacak. Muhteşem Yüzyıl finalinin arkasından, Kösem sultan’ın tanıtım fragmanını yayınlamıştı. Fragmanda Beren Saat’ın canlandırmasına rağmen, Kösem Sultan’ı kimin canlandıracağı henüz kesinlik kazanmış değil. Meryem Uzerli, Hazal Kaya, Selen Soyder, Damla Sönmez ve Fahriye Evcen’in isimleri geçti. Dizi 2015 yeni sezonda gösterime girecek. O güne kadar Kösem Sultan’ı kimin oynayacağı netleşecek.

Kaçak Gelinler

Yapımcılığını NTC Medya’nın üstlendiği Kaçak Gelinler’in başlıca rollerinde, Selin Şekerci, Deniz Baysal, Açelya Topaloğlu, Furkan Andıç, Fırat Altunmeşe ve Ege Aydan gibi oyuncular yer alıyor. İlk iki bölümü yayınlanana dizinin 3.bölümü Temmuz akşamı ekranlara gelecek. Kaçak Gelinler bu yazın iddialı dizileri arasında yer alıyor.

Kaderimin Yazıldığı Gün

Özcan Deniz ve Hatice Şendil’in baş rollerini paylaşacağı bu dizi Ekim ayı içinde başlayacak. Yapımcılığını Saner Ayar’ın ortağı olduğu 03 Turkey’in üstlendiği “Kaderimin Yazıldığı Gün” dizisinin yönetmeni, Yer Gök Aşk dizisininin yönetmenliğini de yapmış olana Atıl-Ulaş İnanç kardeşler. Özcan Deniz ile Hatice Şendil iyi bir iş çıkartacaklarını tahmin ediyorum. Hatice Şendin bildiğiniz gibi Karadağlar ve Dila Hanım dizilerindeki performansı olağanüstüydü.

Eylül ayında yeni sezonda oldukça iddialı dizileri olan, Medcezir ve Kurt Seyit ve Şura da ikinci sezonlarına devam edecekler.

kanald

Güllerin Savaşı

Yapımcılığını Medyapım’ın üstlendiği, dizide Barış Kılıç, Damla Sönmez ve Canan Ergüder başrolleri paylaşıyor. Güllerin Savaşı 8 Temmuz Salı günü 1.bölümüyle ekranlarımıza gelecek.

Ulan İstanbul

D Yapım’ın bu dizisinde başlıca rolleri, Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Salih Bademci, Sertap Özaltun ve Zihni Göktay gibi sanatçılar rol alıyor. Birbirinden farklı beş kişinin kurdukları bir soygun çetesinin hikayesini anlatıyor. İlk iki bölümü oynayan dizinin 7 Temmuz Pazartesi akşamı 3.bölümü yayına girecek.

Benim Adım Gültepe

D Yapımın yeni dizisi nin yönetmeni Zeynep Günay Tan, Senaryosunu Vural Yaşaroğlu kaleme almış. Başlıca rolleri de; Ayça Bingöl , Mete Horozoğlu, İlker Kızmaz, Ekin Koç, Evrim Alasya, Tolga Sarıtaş, Efe Akercan, Burak Dakak, Hasan Karsak, Şafak Başkaya, Özgür Özgülgün, Bilge Önal, İlayda Alişan ve Mirau Akay başlıca rolleri paylaşıyorlar. Şu günlerde İzmir’in Gültepe semtinde çekimleri yapılıyor. Konusu kısaca, 1980’li yıllarda İzmir’in Gültepe Semti. Öyle bir semt ki Gültepe, her sokağı ayrı bir hikaye, ayrı bir yaşam mücadelesi, yürek burkan hayal kırıklıkları, umut arayışları, birbirleriyle çatışan aileler, yasak aşklar ve karşılıksız sevdalarla örülü. Bu hikaye o mahallede yaşayan Seyfi, Gülali, Fevzi ve Murat adındaki dört arkadaşın gözünden tanıklık edecek ve yaşayacaksınız. İzmirde çekimleri başlayan bu dizinin çekimleri İstanbul’da devam edecek. Eylül’de yeni sezon dizileri arasında yer alacak “Benim Adım Gültepe” iddialı dizilerden biri olacak gibi gözüküyor.

Anasının Oğlu

Baş rollerini Sermiyan Midyat, Melisa Sözen, Devrim Yakut, Durul Bazan, Murat Başoğlu, Gülhan Tekin, Sera Tokdemir ve Köksal Engür gibi isimlerin paylaştığı komedi dizisi önümüzdeki 8 Ağustos’ta Kanal D ekranlarında olacak.

Şeref Meselesi

Kerem Bürsin, “Güneşi Beklerken” dizisinin yıldızının yeni dizisi adı “Şeref Meslesi” de Kerem Bursin “Tamer” karakterini canlandıracak. Diğer rollerde Yasemin Kay Allen ve Şükrü Özyıldız’ın da oynayacağı dizinin çekimleri 15 Ağusos’ta başlıyor. Altan Dönmez’in yönetmeni oluğu dizi önceleri yılbaşında ekrana gelmesi planlanıyordu. Ancak daha sonra yayın tarihi Eylül ayına alındı.

Ayrıca yeni sezonda kanal değiştiren Kurtlar Vadisi pusu, Arka Sokaklar, Küçük Ağa, Ankara’nın Dikmeni, Galip Derviş ve Yalan Dünya ile devam edecek. Güneşi Beklerken ne yazık ki, bu ay sonunda final yapacak ve yeni sezonda yok.

atv

Diğer Yarım

NTC Yapımın bu dizisinde, İpek Tuzcuoğlu, Orhan Kılıç, Nevra Serezli ve Yamaç telli gibi oyuncular rol alıyor. Üç bölümü yayınlanan dizide, kişiliklerini yer değiştirmeye karar veren Esma ve Zeynep’in hikayesini anlatıyor.

Cihangir’in Cool Kızı

Mustafa Sandal’ın baş rolünde oynadığı aynı zamanda yapımcılığını üstlendiği bu dizide Meral Büyüksaraç ile rolü paylaşıyor. Diğer rollerde Seray Sever, Özkan Uğur, Merve Oflaz ve Ali Erkazan bulunuyor. İlgi çekici konusu ile sosyal medyada yoğun ilgi gören sit-com dizisi, aylar önceden kurgulanmaya başlamıştı. Kemal kenan Ergen’in kaleminden çıkan dizinin senaristi daha önce “Alemin Kralı” dizisini de yazmıştır.

Atv’de yeni sezonda, Karadayı, Kaçak, Kara Para Aşk ve Bugünün saraylısı devam eden diziler.

foxtv

Kiraz Mevsimi

Süreç Film’in yapımcısı olan, Başrollerini, Doğhan Külegeç, Özge Gürel, Nilperi Şahinkaya, Serkan Çayoğlu ve Fatma Toptraş paylaşıyorlar. 4 Temmuz Cuma akşamı ilk bölümü yayınlanan dizi ilk reytingleri pek olumlu değil. Total’de 20 sırada, AB’de 21 sırada yer almış.

Ruhumun Aynası

Yapımını Bando Film’in yaptığı, Ruhumun Aynası’nda Tuba Ünasal ve Filiz Ahmet’in başrolü paylaştığı dizinin ilk bölümü 8 Temmuz Salı günü yayına girecek. Başarılı bir Psikiyatristin hayatını anlatılıyor.

Kocamın Ailesi

3 Temmuz Perşembe akşamı yayına giren, Mia Yapımın bu yeni dizisinde, Selen Seyven, Yeşim Salkım ve Gökhan Alklan başrolü paylaşıyor. Aile ve akrabalık ilişkileri üzerine, eğlenceli, biraz da hüzünlü bir aile ortamında geçenleri anlatıyor.

Fox’da devam eden ve yeni sezonda devam edecek diziler; Çocuklar Duymasın, Karagül, O Hayat Benim, Not Defteri, Düşler ve Umutlar.

showtv

Ağlatan Dans

Yapımcılığını Yasemin Nak’ın yaptığı, Kıvanç Kasabalı ve Öykü Çelik’in başrolünü paylaştığı dizinin henüz 5 bölüm oynamasına rağmen final yapacağı söyleniyor.

Mihrap Yerinde

Yasemin Yalçın, Zafer Algöz, Kadir Çöpdemir gibi usta oyuncuların oynadığı dizi yapımcısı Global Medya. Hikaye, kah hüzünlü, kah komik şeklindeki olaylarla seyirciyi ekrana bağlayacak gibi duruyor.

Çiçek

Show Tv.in Eylül ayında ekranlara gelecek yeni dizisinin baş rollerinde; Sedef Avı, Engin hepileri, Başak Daşman, Emir Benderlioğlu ve Ceren Şekercioğlu gibi ismler yer alıyor. Bir aile hikayesini anlatılacağı dizinin senaristliğini Onur Uğraş yapıyor. Yönetmen koltuğunda ise Bora Onur oturuyor.

Show Tv.in devam eden ve yeni sezonda devam edecek dizileri, Fatih Harbiye, Pis Yedili, Gölgedekiler, Çılgın dersene üniversitede.

trt1

Hayat Ağacı

Yapımcılığını Nilgün Sağyaşar’ın ve Yönetmenliğini ise Barış Yöş’ün yaptığı yepyeni bir aile dizisi Eylül ayında başlayacak. Baş rollerini Fikret Kuşkan, Onur Saylak, Tülin Özen, Tolga Güleç, Özge Özberk, İbrahim Kendirci ve Beyazit Gülercan paylaşıyor.

Yeşil Deniz

TRT 1.in yeni sezon iddialı dizilerinden “Yeşil Deniz”, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek senaryolaştırılan TFT Film imzalı. Dizi 90’lı yıllara farklı bir bakış açısı katacak. Çekimleri Manisa Kırkağaç ve Söke’de yapılacak. Şu sıralarda bilinen tek oyuncusu Yener Gürsoy. Dizinin diğer oyuncuları için cast çalışmaları hızla devam ediyormuş. Dizinin ilk bölümü 30 Eylül Salı akşamı ekranlara gelecek. Aydın yöresinde çiftçilerin ve köylülerin hayatından kesitler sunacak, yöre halkından yetenekli kişileri oyuncu olarak ekranlarımızda göreceğiz bu dizide.

Seksenler, Zengin Kız Fakir oğlan, Böyle Bitmesin, Osmanlı Tokadı, Beni Böyle Sev, Eski Hikaye, En Uzun Yıl, Bir Yusuf Masalı, Yedi Güzel adam, Gönül Hırsızı ve Kızıl Elma gibi eski ve yeni bir çok dizi ile yoluna devam ediyor. Osman Sınav’ın yönetmenliğini yaptığı, Furkan Palalı, Pelin Akil, Zeynep Eronat ve Erdal Cindoruk’un dizisi Kızıl Elma 11 Haziran Final yaparak ekranlara veda ediyor.

2013-2014 sezonu bazı diziler bakımından pek parlak olmadı. Birçok dizi reyting kurbanı oldu. Yapımcısı ve oyuncusunu üzdü.

Bu Temmuz – Ağustos aylarında ekranlarda seyredeceğimiz bazı diziler sona erecek, izleyici ilgisini çeken ya da iyi reyting alanlar Eylül ayında başlayacak yeni sezonda devam edecek.

Bu yıl ikinci sezonuna başlayacak olan, Kara Para Aşk, Medcecir, Kurt Seyirt ve Şura, Karagül, Küçük Ağa, Kurtlar Vadisi Pusu, Fatih Harbiye, Karadayı, Küçük Gelin ve Beni Böyle Sev gibi sevilen diziler izleyenlerini ekran başına kilitleyecekler. Aralarında kıyasıya bir reyting rekabeti olacak. Hangi diziler oynadıkları günün rekortmeni olacak ve Haftanın en çok izlenen 10 dizisi arasında yer alacak, yeni sezonda hep birlikte göreceğiz.

Dizilerden kayıt haberi geldikçe fragmanlarla ve başlama tarihleriyle bu başlıkta olacağız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.