31.05.2020 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

2.sınıf ders kesim raporu indir

2.sınıf ders kesim raporu indir

2.sınıf ders kesim raporu indir, 2.sınıflar için ortak ders kesim rapor örneği, tüm dersler için yıl sonu raporları indir

2016-2017 eğitim öğretim sezonu için hazırlanmış olan, en güncel ve en yeni ders kesim raporlarını sizler için derledik. 2.sınıf ders kesim raporu örneğini konu içinde paylaşacağız. Yorumlarınızla bizlere katkıda bulunmanızı ve bizleri yönlendirmenizi rica ediyoruz.

2.sınıf ders kesim raporu örneği indir

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı … Okulu … Sınıfı Ders Kesim Raporu

Tüm dersler Milli Eğitim Bakanlığımız Müfredatındaki kazanımlara göre işlenmiş olup dersler hakkında bilgi aşağıdadır. Arz ederim.

Hayat Bilgisi Dersi : Bu derste Yıllık Plan, Program ve Kazanımlara göre çalışmalar yürütülmüş olup Konulara göre Atatürkçülük kazanımları, diğer derslerle ilişkilendirmeler uygulanmıştır. Yetiştirilmeyen konu kalmamıştır. Öğrencilerin tamamında kazanımların gerçekleştiği görülmüştür. Kazanımların öğrencilerde gerçekleşme oranları ölçülerek değerlendirilmiştir. Konu tekrarları yapılarak kazanımların pekiştirilmesi ve kullanılır olması sağlanmıştır.

Matematik Dersi : Bu derste Yıllık Plan, Program ve Kazanımlara göre çalışmalar yürütülmüş olup Konulara göre Atatürkçülük kazanımları, diğer derslerle ilişkilendirmeler uygulanmıştır. Yetiştirilmeyen konu kalmamıştır. Öğrencilerin tamamında kazanımların gerçekleştiği görülmüştür. Konu tekrarları yapılarak kazanımların pekiştirilmesi ve kullanılır olması sağlanmıştır. Ek etkinlikler, ünite sonu değerlendirmeler, diğer derslerle ilişkilendirilmesi ve Atatürkçülük kazanımları gerçekleştirilecek şekilde işlenmiştir. Kazanımların öğrencilerde gerçekleşme oranları ölçekler kullanılarak değerlendirilmiştir.

Türkçe Dersi : Bu derste Yıllık Plan, Program ve Kazanımlara göre çalışmalar yürütülmüş olup Konulara göre Atatürkçülük kazanımları, diğer derslerle ilişkilendirmeler uygulanmıştır. Yetiştirilmeyen konu ya da kazanım kalmamıştır. Öğrencilerin tamamında kazanımların gerçekleştiği görülmüştür. Kazanımların öğrencilerde gerçekleşme oranları ölçülerek değerlendirilmiştir. Konu tekrarları yapılarak kazanımların pekiştirilmesi ve kullanılır olması sağlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığımız müfredatına göre öğrencilerde okuma-yazma-dinleme-görsel okuma-görsel sunu kazanımları ve Atatürkçülük konuları diğer derslerle ilişkilendirilerek işlenmiştir. Temalardan kitaplarda bulunan ana temalar ve yardımcı temalar bitirilmiştir.

Beden Eğitimi : Derse ilişkin kazanımlar gerçekleştirilecek şekilde, kış şartlarında sınıf içinde ve okul spor salonunda, uygun havalarda okul bahçesinde uygulamalı ve pratik olarak, kazanımlar gerçekleştirecek şekilde dersler işlenmiştir. Beden Eğitimi dersi ile ilişkili olarak ritmik hareketler ve grupla çalışmalar yapılarak kazanımlar pekiştirilmiştir. Etkinlikler yarışma ve oyun biçiminde uygulanarak öğrenciler derse katılmaya istekli hale getirilmiştir.

Görsel Sanatlar :  Yıllık ve günlük planlara uygun olarak ve diğer derslerle ilişkilendirilerek öğrencilerde kazanımları gerçekleştirecek şekilde uygulamalı olarak programa göre dersler işlenmiştir. Yapılan çalışmalar sınıfta sergilenmiş, öğrencilerin öz güven kazanmaları açısından gerekli ve farklı çalışmalar yapılmıştır. Diğer derslerle ilişkilendirmeler yapılarak, Hayat Bilgisi, Türkçe ve Matematik dersinde işlenen konular, Görsel sanatlar dersinde kullanılmıştır. Öğrencilerin çalışmalarını hazırlarken üretken düşünme becerilerinin geliştirilmesine dikkat edilmiş ve özgünlük, zenginleştirme, akıcılık ve esneklik ölçütlerine göre çalışmalar sınıfça değerlendirilmiştir.

Müzik : Kılavuz kitapta verilen planlara uygun olarak dersler işlenmiş, dersin kazanımları ve Atatürkçülük konularına ilişkin kazanımlar gerçekleştirilecek şekilde diğer derslerle ilişkilendirilerek, uygulamalı yeni yöntem ve teknikler kullanılarak işlenmiştir. Belirli gün ve Haftalarla ilgili çalışmalarda müzik dersinden yararlanılarak konuların pekişmesi sağlanmıştır.

Serbest Etkinlikler : Planlara uygun olarak ve diğer derslerle ilişkilendirilerek öğrencilerde kazanımları gerçekleştirecek şekilde ve uygulamalı olarak programa göre dersler işlenmiştir. Diğer derslerde pekiştirilmesi amaçlanan konular için Serbest Etkinlikler dersinden faydalanılmıştır. Ayrıca öğrencilerin güncel olaylardan haberdar olmaları için ve merak ettikleri konularla ilgili soru sormaları ve fikirlerini ifade etmeleri için etkinlikler yapılarak derslerde öğrencilerin daha aktif olmaları sağlanmıştır.

Sağ alt köşeye öğretmenin adı ve soyadı, üzerine imza, altına tarih atılmalıdır.

1.sınıflar için ders kesim raporu indirmek için TIKLA

Rehberlik dersi yıl sonu faaliyet raporu indirmek için TIKLA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.