20.10.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Kösem Sultan Dizi bilgileri – Oyuncu Kadrosu

Kösem Sultan Dizi bilgileri – Oyuncu Kadrosu

Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizi bilgileri, oyuncu kadrosu, bölüm özetleri, yeni bölüm fragman seyret

5 Ocak 2011 yılında başlayan “Muhteşem Yüzyıl Kösem” dün gece son bölümünü yayınlayarak veda etti. Sadece Türkiye’de pek çok ülkede izlenme rekorları kıran ‘Muhteşem Yüzyıl’ın bitiminde Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin ilk tanıtımı yayınlandı.

KÖSEM SULTAN KİMDİR?

Osmanlı tarihinin en etkili kadınlarından biri olan Kösem, 1590 yılında Yunanistan’da doğdu. Asıl adı Anastasia’ydı. 15 yaşındayken İstanbul’a gönderildi, Sultan I. Ahmet’e haseki oldu. Keskin zekasıyla padişahı etkiledi, kısa zamanda bütün saraya nüfuzunu kabul ettirdi. İki oğlu padişah olan, aynı zamanda torununun da padişahlığını gören Kösem’in hayatı, birçok dizi ve filme konu oldu.

TIMS Prodüksiyon imzalı Kösem Sultan’ın yönetmeni belli oldu.

Muhteşem Yüzyıl’ın ardından hem Türkiye’de hem diğer ülkelerde büyük bir ses getirmek isteyen Timur Savcı ve ekibi Kösem Sultan için büyük bir çalışma içerisinde.

Eylül 2015’te seyirciye Star TV ekranlarında seyirciyle buluşacak olan Kösem Sultan’ın yönetmenliğini daha önce Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Benim Adım Gültepe ve Kayıp gibi dizileri yöneten Zeynep Günay Tan üstlenecek.

Dizi ekibi ise Kösem rolü için dünya üzerinde yeni bir yüz için arayış içerisindeler.

KÖSEM SULTAN, NURGÜL YEŞİLÇAY OLDU

Haseki Mâhpeyker Kösem Valide Sultan’ın hayatını anlatacağı, Zeynep Günay Tan’ın yönetmen koltuğunda oturacağı Muhteşem Yüzyıl: Kösem Sultan, yeni sezonda ekranlardaki yerini alacak.

Kösem Sultan Nurgül Yeşilçay Oldu

Kösem Sultan’ı karakterine hayat verecek olan Nurgül Yeşilçay yeni rolüne tüm hızıyla hazırlanıyor.
Yeni sezon için 1 Eylül’de sete gidecek olan dizinin yeni başrol oyuncuları Nurgül Yeşilçay ve Metin Akdülger Topkapı Sarayı’nı ziyaret etti.
Dizide Kösem’in 40’lı yaşlarına canlandıracak olan Nurgül Yeşilçay ve 4. Murad’a hayat vercek Metin Akdülger, tarihçi Deniz Esemenli ile beraber sarayı gezdi ve bilgi aldı. Daha sonra Nurgül Yeşilçay yeni rol arkadaşı Metin Akdülger’le ilk pozunu sosyal medyadan hesabından paylaştı.
Dizinin 2. sezonu Kösem’in devleti yönettiği 11 yıllık dönemi anlatacak.

Muhteşem Yüzyıl Kösem : Kösem Sultan yeni sezon fragmanı izle

Yeni sezon için FoxTv ile anlaşan yapım güçlü kadrosuyla ilk sezonun hayal kırıklığını atmaya çalışacak. İzleyip göreceğiz.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 1.bölüm 18 Kasım 2016

Senaryosunu Yılmaz Şahin’in kaleme aldığı, yönetmenliğini Çağatay Tosun’un üstlendiği “Muhteşem Yüzyıl Kösem”, “Devlet-i Aliyye” ile nikahlı Kösem Sultan ile oğlu Murad’ın savaşını konu aldığı yeni sezonunda Osmanlı’nın tarihinde yepyeni bir perde açacak.

Altı yaşındaki oğlu tahta geçtiğinde “Saltanat Naibeliği” makamına yükselen Kösem Sultan, tüm düşmanlarını alt ederek elde ettiği iktidarının yanı sıra saltanat naibeliğiyle dünyaya diz çöktüren bir sultan olmuştur. Oğlu IV. Murad üzerinden devletin en büyük otoritesi haline gelen Kösem Sultan’ın gücü, iktidarı ele alma isteğinde olan Sultan Murad’ın demir yumruğuyla sarsılacak; sıradan olmayı asla kabul edemeyecek iki kişi; ana ve oğul, hünkar ile sultan karşı karşıya gelecektir.Bağdat Fatihi IV. Murad, azmi, kararlılığı ve kudretiyle Osmanlı İmparatorluğu’na Kanuni Sultan Süleyman’dan sonraki en güçlü dönemini yaşatacak; devletin içeride ve dışarıda girdiği yenilgiler çağını kapatacaktır. Dizi, Osmanlı’nın hasret kaldığı güçlü dönemleri geri getiren IV. Murad’ın Kösem Sultan’a karşı iktidar yürüyüşünü ve hiç bilmediği bir yere, hiç tanımadığı bir adama sığınmaya gelen Farya ile olan tutkulu dolu aşkının destanını anlatacak.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 2.bölüm 25 Kasım 2016 fragman izle

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Tonyukuk dedi ki:

    18 Kasım 2016 Cuma
    1.bölüm Muhteşem Yüzyıl Kösem fragmanı izle, bölüm özeti, yeni bölümde neler olacak

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.