21.10.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Ender Saraç’tan Sarımsak Çayı Tarifi

Ender Saraç’tan Sarımsak Çayı Tarifi

Sarımsak Çayı nedir, nasıl hazırlanır, yararları nelerdir?

Merhabalar son zamanların flaş maddesi sarımsak. Her yerde bir sarımsak çayıdır gidiyor. Ender Saraç‘ın şifalı sarımsak çayı işte şu kadar kutusu bu kadar lira gibi. Bunlara sakın inanmayınız sevgili izleyiciler. Çünkü benim hiçbir ticari ürünlerim yoktur. İnternet’teki ürünlere inanıp kandırılıp dolandırılmayın. Bunun için para vermenize gerek yok.

Şimdi ben size sarımsak çayının orijinal ve ucuz tarifini vereceğim.

İşte evinizde bu çayı yapabilirsiniz ve beraberinde uygun diyet ve egzersizle beraber fevkalade de güzel incelebilirsiniz çünkü hakikatten bu çay Angeline Jolie’nin meşhur ettiği bu çay yağ eriterek size katkıda bulunacak.

Nasıl hazırlayacaksınız?

Bir büyükçe bardak su içerisine de 2-3 adet veya 3-4 adet parmak ucu kadar taze zencefil. Eğer taze zencefil bulamıyorsanız o zaman yine aynı miktarda kök zencefil kuru zencefil de olur. Bunu 6 dakika kadar kaynatacaksınız. Kaynadıktan sonra altını kapattığınız anda 2 adet iri diş sarımsağı şöyle bıçakla hafifçe bir ezip çok parçalamadan hafifçe kabuğunu parçalayarak onu tekrar bu kaynar suyun içerisine atacaksınız. Ve 4-5 dakika kadarda sarımsaklar bu kaynar suyun içerisinde kalacak. Sonra zencefili ve sarımsakları şöyle bir sıkıp ezip süzüp tülbentle veya benzer bir maddeyle. Kalan suyun içerisine de bir çay kaşığı kadar limon koyacaksınız , taze limon suyu. Ve yine bir çay kaşığı kadar da balı karıştırıp günde 2 kere bu sarımsak çayını içeceksiniz. Bu çayı ne çok aç ne de çok tok olarak içeceksiniz. Tek başına hiçbir madde zayıflatmaz ancak sarımsak çayı uygun diyet ve egzersizle beraber uygulandığında kanı sulandırması yağları eritmesi sağlıklı zayıflamaya yardımcı olması hele şuan salgın olan nezle ve gribe karşı da zencefil limon ve sarımsak üçlüsünün olumlu etkisiyle size hem şifa verecektir hem de sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Tekrar ikaz ediyorum , İnternet’te okuduğunuz hiçbir reklama inanmayın benim hiçbir ticari ürünüm yoktur paranızı kaptırmayın dolandırılmayın.

Dr. M. Ender Saraç
Aile Hekimliği Uzmanı, Ayuverda

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.