27.09.2020 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Vergi Dairesinde Kredi Kartı Geçerli Mi

Vergi Dairesinde Kredi Kartı Geçerli Mi

Vergi Dairesinde Kredi Kartı Kullanılabiliyor Mu ? Taksit imkanı var mı ?

Vergi dairesinde kredi kartı, kredi kartı geçer mi, taksit imkanı var mı, online vergi borcu, vergi borcu ödeme, gelir idaresi başkanlığı, resmi internet adresi, internetten vergi borcu nasıl ödenir, öğrenim kredisi kredi kartıyla ödenir mi, öğrenim kredisi taksitlendirme

Vergi borcu veya vergi cezası ödemek isteyen kimselerin en çok merak ettiği sorular arasında vergi dairesinde kredi kartı geçip geçmediği oluyor. Peki, vergi dairesinde kredi kartı geçer mi?

Vergi dairesinde kredi kartı geçer mi?

Vergi borcu veya vergi cezası ödemek isteyen kimselerin en çok merak ettiği sorular arasında vergi dairesinde kredi kartı geçip geçmediği oluyor.

2008 yılında Gelir İdaresi Başkanlığı, 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkındaki Kanunun Maliye Bakanlığına verdiği yetkiye dayanarak, bazı kamu alacaklarının kredi kartıyla tahsiline başladı.

Ancak, vergi dairesi kredi kartı ile ödeme yalnız internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. Buna karşın vergi dairelerine gidilerek, kredi kartıyla vergi ve ceza ödemesi yapılamıyor.

Anlaşmalı bankaların kredi kartı ile 02:00-22:00 saatleri arasında borçlarınızı ödenebiliyor.

İnternetten Online Ödeme Seçenekleri

1. “İnternet Vergi Dairesi kullanıcı kodum ile giriş yapıp 6111/6495 Sayılı Kanun kapsamında başvuru yapmak ve/veya yapılandırılmış borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum.”

2. T.C. Kimlik Numaram ve diğer kimlik bilgilerim ile giriş yapıp 6111/6495 sayılı Kanun kapsamında başvuru yapmak ve/veya yapılandırılmış borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum.”

Vergi Borcunu Online Ödeme Nasıl Yapılır

Öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığının resmi sitesine gidiniz TIKLA

Daha sonra alttaki menüden İnternet Vergi Dairesi, 6552, 6111 kodlu sizi ilgilendiren kutucuğa tıklayınız.

Mesela 6552 kodlu kutucuğa tıkladım, Yapılandırılmış Ödemeleri bu başlık kapsıyor.

Bilgilendirme, borç sorgulama, ödeme kutucuklarından hangi işlemi yapacaksanız tıklıyorsunuz.

Ödeme butonunu tıkladığınızda sizi tanımlamak için dört farklı seçenek sunacak, hangi bilgiler yanınızdaysa onu seçin

1.İnternet Vergi Dairesi kullanıcı kodu ile giriş yapıp 6552 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılmış borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum.
2.T.C. Kimlik Numaram ve diğer kimlik bilgilerim ile giriş yapıp 6552 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılmış borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum.
3.Motorlu taşıtımın plaka ve tescil tarihi bilgileri ile giriş yapıp taşıtıma ait 6552 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılmış borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum.
4.Tecil Dosya Numarası / Tahakkuk Fiş Numarası ve diğer kimlik bilgilerim ile giriş yapıp 6552 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılmış borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum.

Ben genellikle T.C. Kimlik No ile giriş yapıyorum. Ancak burada bir yakınınızın T.C. Kimlik No’su gerekiyor. Anne, baba, kardeş vs.

Sonrası basit işlem, normal kredi kartıyla alışveriş menüsü gibi…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. GooglevsYandex dedi ki:

    Geçmiyor kardeşim vergi dairesinde kredi kartı? Neden, devlet kredi kartına mı güvenmiyor? İnternet üzerinden geçerli ama. Ben hep online ödüyorum vergi borçlarımı.

  2. Tonyukuk dedi ki:

    Yıl olmuş 2019 hala vergi dairesinde kredi kartı kullanılamıyor.
    Neden ya neden ?

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.