24.10.2020 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Borç Sorgulama Online Vergi Borcu Öğren

Borç Sorgulama Online Vergi Borcu Öğren

Vergi Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır – Online Borç Sorgulama

Gelir İdaresi borç sorgulama sistemini güncelledi. Artık web sitesinden vergi borcu günlük borç sorgulanabilecek.

Önceden vergi dairesine gidip onlarca kişinin arasında sıra bekleyip sorgulama işlemi yapıyorduk. Yeni uygulamayla e-devlet şifresi ya da vergi numarası ile online sorgulama yapılabiliyor. Hatta kredi kartı üzerinden vergi borcunu tek tıkla ödeme imkanı da var. İşte uygulamanın ayrıntıları…

Gelir İdaresi Başkanlığınca web sitesi üzerinden hizmet veren Borç Sorgulama Bilgilendirme Servisinin, kesinleşmiş vergi borcu ve vergi dairesine intikal etmiş diğer kamu alacaklarına ilişkin borç bilgilerinin anlık olarak öğrenilebilmesine imkan verecek şekilde yenilendiği bildirildi. Başkanlığın internet sitesindeki duyuruda, Kurum’un internet ve bilişim teknolojilerinietkin bir şekilde kullanarak yeni hizmet seçenekleriyle mükelleflerinin vergiye gönüllü uyumunu artırmaya yönelik çalışmalara devam ettiği ifade edildi.

“Mükelleflerimize 2012 yılından bu yana Başkanlığımız internet vergi dairesi “intvd.gib.gov.tr” üzerinden hizmet veren Borç Bilgilendirme Servisi, 1 Ağustos 2014 tarihinden itibaren kesinleşmiş vergi ve vergi dairesine intikal etmiş diğer kamu alacaklarına ilişkin borç bilgilerinin anlık olarak öğrenilebilmesine imkan verecek şekilde yenilenmiştir” açıklamasına yer verilen duyuruda, güncel tüm vergi borçları ile diğer kamu alacaklarına ilişkin borçların (usulsüzlük cezaları, vergi ziya-ı cezası, nüfus para cezası, askerlik para cezası, yükseköğrenim harç ve kredi vergi borcu, karayolları geçiş ücret/idari para cezaları ve diğerleri) ayrıntılarının 7 gün 24 saat “www.gib.gov.tr” adresinden ücretsiz olarak öğrenebileceği kaydedildi.

Ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığının anlık borç sorgulama servisinin, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile belediyelerin tahsil ettiği vergileri kapsamadığı da bildirildi.

SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Vergi dairesinde kredi kartı geçiyor mu ? Nasıl Ödeme Yapılır ? Tıkla öğren…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.