21.01.2020 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

2016 Yılın Fotoğrafları

2016 Yılın Fotoğrafları

2016 Yılın Fotoğrafları, Türkiye’de Yılın Fotoğrafı, Dünyada En İyi Fotoğraflar

2016 Yılın Fotoğrafları Anadolu Ajansı tarafından yapılan oylama neticesinde belirlendi. Oylamada sadece ülke içindeki fotoğraflar yarıştı. Dünyada yapılan yarışmalar ve yılın fotoğrafı seçilen görselleri de konunun altına ekleyeceğiz.

Anadolu Ajansının “Yılın Fotoğrafları” oylaması sonuçlandı. Haber kategorisinde “Türkiye Darbe Girişimine Karşı Tek Yürek”, yaşamda “Gözyaşı’nın Babası İçin Çağrısı Karşılık Buldu”, sporda ise “Şenol Güneş” başlıklı fotoğraflar birinci oldu.

YARIŞMAYA 165 BİN KİŞİ KATILDI

AA’nın, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı coğrafyalarından haber, yaşam ve spor kategorilerinde toplam 45 kareye yer verdiği “Yılın Fotoğrafları” oylamasına 165 bin 560 kişi katıldı.

Aralık boyunca devam eden oylamada, haber kategorisinde Elif Öztürk’ün “Türkiye Darbe Girişimine Karşı Tek Yürek” fotoğrafı 6 oy farkla birinciliği elde ederken, yaşamda Cem Genco’nun “Gözyaşı’nın Babası İçin Çağrısı Karşılık Buldu”, sporda ise Bülent Doruk’un “Şenol Güneş” başlıklı fotoğrafları birinci oldu.

2016 Yılın Fotoğrafları 1 : “DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI TEK YÜREK”

“Türkiye Darbe Girişimine Karşı Tek Yürek” başlıklı fotoğraf haber kategorisinin birincisi oldu. Fetullahçı Terör Örgütünün darbe girişimine karşı Kısıklı’daki Millet Parkı’nda yapılan gösteriler ana temasıydı. Burada toplanan vatandaşların, ellerindeki meşalelerle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne gelişleri yer alıyor.

15 Temmuz şehitler yürüyüşü

2016 Yılın Fotoğrafları 2 : GÖZYAŞININ BABASI

“Gözyaşı’nın Babası İçin Çağrısı Karşılık Buldu” başlıklı fotoğraf yaşam kategorisinin birincisi oldu. Suriye’nin İdlib kentinde rejime ait savaş uçaklarından Atılan varil bombası nedeniyle iki bacağını, sağ el parmaklarını, gözlerini ve işitme yetisini kaybetmişti. 27 yaşındaki Mamun Halid Nasır’a yardım eli uzatılmasının ardından, 5 yaşındaki kızı Gözyaşı’nın mutluluğu objektife yansıyor.

Suriye kör olan baba

2016 Yılın Fotoğrafları 3 : ŞENOL GÜNEŞ

“Şenol Güneş” başlıklı fotoğrafta ise Spor Toto Süper Lig’de Osmanlıspor ile oynadığı maç sonrası çekildi. Sezonun bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş’ın Teknik Direktörü Şenol Güneş’in yaşadığı sevinç görülüyor.

Şenol Güneş şampiyonluk

Dünyada seçilen yılın fotoğraf karelerini de bu başlık altında paylaşacağız.

2016 Yılın Fotoğrafları – National Geographic

Irak’ın bir şehri olan Ramadi’den etkileyici bir kare. ISIS tarafından yakılıp yıkılan, kan gölüne döndürülen şehirde bir moloz yığınında yaşayan bir aile fotoğrafı NG tarafından seçilmiş. 2016 Ekim ayında “İŞİD’in sonbaharında hayatta kalma” başlığıyla paylaşılmış.

ISIS'ten arda kalan Ramadi

isis Irak Ramadi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Alexa Vista dedi ki:

    2016 yılın fotoğraflarının çoğu acıklı, trajedi içeriyor. Mutlu poz çok az. Bu bile dünyanın ne kadar yaşanmaz bir yer olduğunun ispatı.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.