17.10.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

20 Kasım 2016 Kpss Ortaöğretim soruları cevapları

20 Kasım 2016 Kpss Ortaöğretim soruları cevapları

20 Kasım 2016 Kpss Ortaöğretim soruları cevapları indir

Rekor başvuru oranıyla tarihin en kalabalık KPSS’si olacak olan 2016 Kpss Ortaöğretim sınavına sayılı günler kaldı. 2016 Kpss ortaöğretim Türkçe Apartman sorusu ve cevabı, Adayların nelere dikkat etmesi gerekiyor, yanında hangi belgeler olmalı, kimler sınava alınmayacak, beklenen sorular neler, sınav sonucu ne zaman açıklanacak, soruların videolu çözümü, cevaplar ve sorular ne zaman yayınlanacak?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan KPSS ortaöğretim düzeyinde sınav Türkiye’de şimdiye kadar yapılan en kalabalık sınav olacak.
20 Kasım’da yapılacak KPSS ortaöğretim sınavı için 3 milyon 500 bin kişi başvuru yaptı.
2016’da bugüne kadar yapılan 53 sınava 10 milyon 500 bin kişi girdi. Yıl sonuna kadar 12 sınav daha var. Sınavlara giren toplam katılımcı sayısı 14 milyon 500 bine ulaşacak.

KPSS NE ZAMAN YAPILACAK? (ORTAÖĞRETİM DÜZEYİ)

(KPSS) ortaöğretim düzeyinde sınav tarihlerinde değişikliğe gidildi.

ÖSYM’den sınav tarihleri ile ilgili değişikliğe gidildiği belirtilerek,
23 Ekim 2016 tarihinde yapılacağı duyurulan Kamu Personel Seçme Sınavının (2016-KPSS Ortaögretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi), 20 Kasım 2016 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir” açıklamasında bulunuldu.

KPSS SAATİNDE DEĞİŞİKLİK

ÖSYM’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak KPSS Ortaöğretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen başlama saatinin, 10.00 olarak değiştirilmesine karar verildiği kaydedildi.

SINAV GİRİŞ BELGESİ VE T.C. KİMLİK NO İÇEREN KİMLİK BELGESİ

20 Kasım’da yapılacak KPSS Ortaöğretim sınavı için adayların giriş belgeleri ise AİS’te erişime açıldı. 2016 KPSS Ortaöğretim sınavına girecek olan adaylar bu giriş belgesini almak zorunda. Sınav giriş belgesi ais.osym.gov.tr adresinden edinilebilir. Kamu Personeli Seçme Sınavı lise mezunları için pazar günü yapılacak sınav saat saat 10:00’da başlayacak. Adayların yanlarında T.C. kimlik numaralarını içeren kimlik belgeleri mutlaka olmalı aksi halde adaylar sınava alınmayacak. Ayrıca adaylardan T.C. kimlik belgelerindeki fotoğrafların da yeni çekilmiş olması isteniyor.

PEKİ SINAV YERİNE NELER ALINMAYACAK?

Adayların yanlarında cüzdan, saat, çanta, hesap makinesi, cetvel, pergel, kalem, silgi, müsvedde kağıt, cep telefonu, anahtarlık, sigara, çakmak, tespih, su haricinde içecek, yiyecek, raporu olmayan ilaç, elektronik eşyalar, kemer ya da iğne harici metal eşyalar kabul edilmeyecek. Sınav yerine giderken bunları yanınıza almayın ya da yanınızda gelen bir yakınınıza bırakın.

ÖSYM’den Uyarı Geldi

Sınav saatinin daha önce açıklanan 09.30’dan yarım saat ileri 10.00’a alındığını duyuran yetkililer, yoğun katılım nedeniyle sabah saatlerinde trafiği de hesaplayarak adayların sınav saatinden en az 30 dakika önce sınav yerlerinde olmalarını belirttiler.

Sınavınız İptal Olabilir : Kurallara Uyun

Sınav güvenliğinin çok sıkı olduğunu anlatan sınav uzmanları “KPSS sınavına gelen her kişi özel araçla gelemiyor. Otobüs, metro gibi toplu ulaşım araçlarını kullananlar da var. Bu araçlara binmek için de toplu ulaşım kartı lazım. Mecburen bu kart yanınızda oluyor. Ancak salona girerken toplu ulaşım kartı bile alınmayacak. Şayet arama noktasından geçtiğinizde otobüs kartınız sizden alınmadıysa ve bu sınav sırasında ortaya çıkarsa sınavınız iptal edilir. Çünkü ÖSYM sadece KPSS sınava giriş belgesiyle kimlik dışında salona bir şey alınmaması konusunda herkesi uyarıyor” ifadeleri kullandı.

TÜM İLÇELERDEKİ NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK

İstanbul Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, sınav günü adayların kimliklerinin kayıp, çalıntı ya da unutulma ihtimallerini göz önünde tutularak İstanbul genelindeki tüm ilçelerde nüfus müdürlüklerinin açık tutulmasına karar verildiği kaydedildi.

Adayların ikametgah adreslerinin kayıtlı olduğu ilçeye bakılmaksızın sınav yerlerine ya da bulundukları muhite en yakın ilçe nüfus müdürlüklerine 07.00-10.30 saatleri arası sınav giriş belgesini ibraz ederek hizmet alabilecekleri belirtildi.

Açıklamada, “Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz” ifadelerine de yer verildi.

KPSS Ortaöğretim 2016 Sona Erdi

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) bugünkü oturumuna 3 milyon 498 bin 335 aday başvurmuştu. Ortaöğretim mezunlarının katıldığı KPSS saat 12.00’de sona erdi.

ÖSYM, sınavın güvenli bir şekilde sona ermesinin ardından soru ve cevapların yer aldığı kitapçığı internet sitesi üzerinden yayınladı.

Kpss 2016 Apartman Sorusu ve Cevabı

Böylelikle sınavın tamamlanmasından saniyeler sonra sosyal medyada fenomen olan “apartman soruları” herkese açılmış oldu.

İşte o sorular ve cevapları

Apartman sorusu ve cevabı

2016 Kpss ortaöğretim Apartman Sorusu

27) D 28) C 29) E 30) A

20 Kasım 2016 Kpss Ortaöğretim Soruları Cevapları İNDİR

2017 KPSS Soruları indir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Van Persie dedi ki:

  Bu son dakika saat değişikliği birçok adayın kulağına gitmeyecek ama ileri saate alınması mağduriyetleri engelleyecektir.

 2. Tonyukuk dedi ki:

  Tüm takipçilerimize 20.20.2016 tarihinde yapılacak olan Kpss ortaöğretim sınavında başarılar dileriz

 3. Van Persie dedi ki:

  Sınav kolaydı deniliyor genel olarak
  Türkçe soruları okuma anlamaya dayalı olduğundan paragraflar biraz ağır gelmiş

 4. Tonyukuk dedi ki:

  20.11.2016 Kpss Ortaöğretim Türkçe apartman sorusu ve cevabı içeriğe eklenmiştir.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.