Whatsappta Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

  • 17 Kasım 2016
  • 1.234 KEZ OKUNDU
Whatsappta Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Whatsappta Görüntülü Konuşma Dönemi Başladı

Son dönemin en popüler uygulaması Whatsapp sonunda beklenen özelliğini yayınladı. Bir süredir İOS için kullanıma sürülen uygulama artık Android için de desteğini vermeye başladı. Böylelikle ücretsiz, sadece internet bağlantısıyla sevdiklerinizle dilediğinizce görüntülü arama yapabileceksiniz. Son güncellemeyi indirmeyenler için maalesef kullanım şansı yok, aşağıdaki yönergeleri takip ederek akıllı telefonunuza en son sürüm Whatsapp uygulamasını yükleyerek görüntülü aramaya başlayabilirsiniz. Whatsappta Görüntülü Konuşma nasıl yapabilirsiniz sorusuna cevap arıyorsanız doğru başlıktasınız…

whatsapp indir

YENİ SÜRÜMÜNÜ AL

WhatsApp bugün sabah itibari ile 2.16.17 sürümünü piyasaya sürdü. İlk olarak bu son güncellemeyi indirmeniz gerekiyor.

İOS GÜNCELLEMESİ

Alttaki resimde gördüğünüz gibi WhatsApp’ın yeni sürümü güncelleme ve bu güncelleme Iphone’larda +8 İOS işletim sistemi gerektiriyor. Bu hususa dikkat, çünkü +8 İOS altında telefon kullananlar görüntülü arama özelliliğinden yararlanamaz. Biz İOS üzerinde gösterdik kullanımı, aynı işlemleri Android’te yapıp uygulamayı kullanabilirsiniz.

whatsapp download

WHATSAPP’I AÇ

İOS’TA AÇ
Uygulamayı güncelleyip açtıktan sonra görüşmek istediğiniz insanı sohbete ekleyin. Daha sonra ekranın sağ üst kısmında kamera ikonu göreceksiniz, butona basın.

ANDROİD’TE AÇ
Ekranın sağ üst kısmında kamera ikonu göreceksiniz, butona basın ve İOS’tan farklı olarak ekranın ortasında sesli arama ve görüntülü arama seçenekleri çıkacak. Görüntülü aramaya tıklayın.

whatsapp görüntülü arama yapma

KARŞI TARAFIN ONAYINI BEKLE

Görüşmek istediğiniz kişi aramanızı onayladığı vakit karşılıklı görüntülü konuşma başlayacaktır.

İNDİR LİNKİ TUZAĞINA DÜŞMEYİN

Ancak bu özellik yüzünden WhatsApp için tehlike çanları çalmaya başladı. Milyonlarca kullanıcının bu özelliği beklediğinden haberdar olan dolandırıcılar ekledikleri kişilere ‘WhatsApp’ın görüntülü arama özelliğine sahip sürümünü indir’ linki göndermeye başladı.

TELEFONUNUZA VİRÜS BULAŞMASIN

Kullanıcıların paylaşılan bu linke tıklaması durumunda WhatsApp’ın resmi sitesine benzer olarak tasarlanmış ‘Whatappvideoonline’ isimli bir siteyi açılıyor ve indirme işlemi başlıyor. Ancak bu indirme işlemi tamamen aldatmaca. Başka bir deyişle bu siteye giren kullanıcılar cihazlarına virüs yüklenmesine izin veriyor.

Söz konusu paylaşım ile ilgili siber güvenlik uzmanları kullanıcıları uyarıyor. Zira bu yöntemin siber hırsızlık maksadıyla kullanıldığına kesin gözüyle bakılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. GooglevsYandex dedi ki:

    Ben yapamıyorum. Görüntülü arama için uygun değil mi acaba telefonum? Sony xperia z1 kullanıyorum.

  2. PageRank dedi ki:

    Bazı telefonlarda görüşme yapılamıyor. WhatsApp’ın bazı sürümleri desteklemiyormuş.

BİR YORUM YAZ