Google Duo İnceleme

Google Duo İnceleme

Doksanlarda İrc/Mirc zamanlarında yazışmayı icat etmiş nesil olarak bugünleri de mi görecektik diyoruz. Ancak 2000 sonrası nesil için ilerleme çok da yeterli değil gibi. Yeni nesil için “doyumsuz” tabiri yerinde bir kullanım olsa gerek. Msn dönemiyle görüntülü konuşma özelliğini sabit platformlarda yapabildiğimizde bizim için teknolojinin zirvesiydi. Ancak Google Duo ve benzeri uygulamaları teknolojiyle tanıştığı günlerde tadanlar için zirve neresi olur kestiremiyoruz.

Görüntülü Arama Uygulamaları artık başlı başına bir kategori oluşturmuş durumda. Çoğu uygulama üreticisi bu alanda sınırları zorlama girişimlerini devam ettiriyor. Skype uygulamasının ardından, imo, whatsapp, facetime gibi uygulamalar hayatımıza girdi. Hangisi daha iyi? Hangisi daha kullanışlı? Sorunun cevabı kişisel deneyimlerimizde saklı. Akıllı telefon uygulamaları için teknoloji kategorimize göz atabilirsiniz.

Google Duo özellikleri

Tık Tık özelliği uygulamayı diğer rakiplerinden ayıran en önemli farkı bizce. Gelen aramayı cevaplamadan kimin aradığını karşıdaki görüntüyü görerek öğreniyorsunuz. Bu özellik de olası iletişim kazalarını önlüyoruz diyebiliriz :)

Basit arayüz uygulamanın bir diğer artısı. Özellikle teknoloji fakirleri için uygulamaları kullanmak başlı başına bir dert. Google basit arayüz ile bunu mu hesapladı bilemeyiz. Ancak fukura grubun bunu çok seveceği aşikar. Liste, tek tık, merhaba görüntülü arama…

Yüksek kalite görüntüsü üreticinin söylemi… Henüz ios için tam özellikli bir versiyon yayınlanmadı. O nedenle facetime ile kıyas için erken. Ancak android tabanlılar için grup konuşma özelliği de dahil olmak üzere hemen hemen full sürüm yayınlandı diyebiliriz. Google ister sabit, ister kablosuz, ister hareket halinde olun kaliteyi sunduğu iddiasında.

Uygulamayı indirmek için

Duo; Android ve iOS akıllı telefonlarla tabletlerde çalışır. Dolayısıyla tek bir uygulama kullanarak tüm yakın arkadaşlarınızı ve ailenizi arayabilirsiniz. İndirmek için TIKLA

İşte bazı kullanıcı yorumları

leowasthere
ses kalitesi oldukça iyi, görüntü kalitesi muhtemelen telefondan telefona değişiyordur.. bizim görüşmemizde mükemmel denemezdi. başarılı, ancak ne kadar gerekli, tartışılır.. sonuçta her iletişim türünü kullanabildiğiniz bir whatsapp var.
Tuluhan ERGİN
Ses ve görüntü kalitesi, kötü bağlantıya rağmen inanılmaz iyidi ve kesintisizdi. Hayret ediyor, tebriklerimi iletiyorum. Bravo!
Google kullanıcısı
Uygulama iyi ve basit, görüntü kalitesi iyi. Her yeni güncelleme ile daha da kaliteli oluyor. Mesajlaşmada olsa whatsapptan iyi.
Sadet Kocal
Diğer haberleşme programlarından dahi iyi. Ses ve görüntü K alitesinin yanında bağlantının sürekliliği de önemli ve duo bunu sağlıyor.

play.google.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ