18.09.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Özel Eğitim Etkinlik Dosyaları Çalışma Kağıtları indir

Özel Eğitim Etkinlik Dosyaları Çalışma Kağıtları indir

Özel Eğitim Etkinlik Dosyaları – Çalışma Kağıtları

Özel Eğitim Etkinlik örnekleri, 1.Sınıf Özel Eğitim öğrencileri için Elatinorm sesler Çalışma Sayfası dosyası, Özel Eğitim İş Uygulama Öğrencileri İçin Böp dosyası, Özel Eğitim Öğrencileri İçin Resimli Fiş Çalışması dosyası, Özel Eğitim Öğrencileri İçin 20’ye Kadar Önce Ve Sonra Gelen Sayılar dosyası, Özel Eğitim Öğrencileri İçin Hece Yöntemine Uygun Metin Çalışmaları dosyası, sesleri kontrol listesi, çocuklarda özgüveni geliştirme etkinlik örnekleri, kelime tekrarlı metin çalışması…

Özel Eğitim Etkinlik Örnekleri

Kazanım : Eleme yapar
Yönerge : ( Kart gösterilip ) Karta bak . Aynısını ver .
Uygulanışı : Öğrenci çalışmaya hazır hale getirilir. Kartlar masaya dizilir ve yönerge iletilir. Öğrencinin yönergeyi yerine getirmesi durumunda hemen pekiştirilir. Getirememesi durumunda sırasıyla fiziksel yardım, model olma ve sözel ipucu yardımlarında bulunulur. Örneğin ; kartlar masaya dizilir ve Ahmet kartlara bak ( elinizdeki kart gösterilerek ) bunun aynısını ver denir. Vermesi durumunda aferin Ahmet bu bununla aynı, aynısını verdin denir ve uygun pekiştireçle pekiştirilir. Vermemesi durumunda Ahmet’in elinden tutularak aynı kartı alması ve vermesi sağlanır ve Ahmet bu bununla aynı, aynısını verdin denir ve uygun pekiştireçle yine pekiştirilir. Diğer kartlara aynı şekilde çalışıldıktan sonra çalışma sonlandırılır.
Dikkat: Aşağıda yer alan şekilleri kartlaştırarak çalışınız. Gerçek nesne ile başlanılması daha uygundur. İmkanınız varsa gerçek nesne kullanılız. Öğretmenin uygun gördüğü çalışma kağıdını kullanınız.

Kazanım : El – göz koordinasyonu sağlar.
Yönerge : Parmağınla çizgiyi takip et.
Uygulanışı : Öğrenci çalışmaya hazır hale getirilir. Çalışma sayfası öğrenciye verilir, yönerge iletilmeden önce öğrencinin çalışma sayfasına bakması sağlanır ve uygulayıcı tarafından çalışma yapılır. ( Model olma ) Daha sonra ‘ hadi sende parmağınla çizgiyi takip et ‘ denir. Yapması durumunda hemen pekitirilir yapamaması durumunda parmağından tutarak çalışma yapılır ve aferin çok iyi yaptın denerek pekiştirilir. Bu çalışma öğrenci tarafından bağımsızca yapılana dek tekrarlanır.
Dikkat : Çizginin sonuna kadar takip etmeden diğer çalışma sayfalarına geçmeyiniz. Öğretmenin tavsiye ettiği şekilde ve sıklıkta çalışınız. Bireysel hareket etmeyiniz.

Kazanım : Sınırlı alanı taşırmadan boyar.
Yönerge : Şekli taşırmadan boya
Uygulanışı : Öğrenci çalışmaya hazır hale getirilir. Çalışma sayfası öğrenciye verilir ve yönerge iletilir. Gerekirse sırasıyla fiziksel yardım, model olma ve sözel ipucu yardımında bulunulabilir. Bu çalışma öğrenci tarafından bağımsızca yapılana dek tekrarlanır.

Yukarıdaki etkinlik örnekleri için ve daha fazlası için TIKLAYINIZ

Eğitime dair tüm dosyalar, yazılılar, tutanaklar, zümreler, planlar, çalışma yaprakları ve daha fazlası için EĞİTİM

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.