17.10.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy S8 yenilenerek geliyor. 7 serisinde yaşanan sıkıntılar, ısınma ve patlama haberleri Samsung’u ciddi bir yenilenmeye itmiş diyebiliriz. Şekil olarak bakıldığında çok bir değişiklik görülemiyor ancak ana kart, işlemci, kamera gibi donanımlarda büyük değişim olduğu söyleniyor. Fuardan çıkıp inceleme videosu yayınlandıktan sonra daha ciddi bir yorum getirebiliriz. Şimdilik beklemedeyiz.

Samsung diğer modellerde de olduğu gibi Galaxy S8’de de iki farklı işlemci kullanacak. Bu işlemcilerden biri olan Snapdragon 835’in özellikleri gün yüzüne çıktı.

Galaxy S8’de işlemci olarak Snapdragon 835 ve Exynos kullanılacak. Qualcomm, Snapdragon 835’i bir kaç hafta önce duyurmuştu. CES 2017’de detaylı olarak açıklanması beklenen Snapdragon 835’in tanıtımı için hazırlandığı söylenen slaytlar Weibo sitesi tarafından ele geçirildi.

Samsung Galaxy S8 özellikleri ve teknik incelemesi

Snapdragon 835, 10 nm teknolojisi üzerine kurulu olduğu için geçen yılki Snapdragon 820’den %27 daha iyi bir performans sergiliyor. Ayrıca daha enerjik ve daha verimli. Dört çekirdekli işlemci uygulama yükleme süresi, web tarama ve VR gibi işlemlerde %20 daha verimli olduğu için güç tasarrufu sağlıyor.

Slaytlar yeni grafik işlemci biriminin yanı sıra Kryo 280 CP’yi kullanılacağını ortaya koyuyor. Adreno 540 GPU ile 60 kat daha fazla renk ve %25 daha hızlı render imkanı sunacak olacak olan işlemcinin 10-bit 4K 60 fps videooynatma özelliği de bulunuyor.

Quick Charge 4 (Hızlı şarj teknolojisi) sayesinde %20 daha hızlı pil şarj edilebilecek. 5 dakikalık şarjla 5 saatlik kullanım mümkün olacak. Ayrıca 15 dakikalık şarj işlemi bataryanın %50’si şarj edilebiliyor.

Dahili kamera işlemcisi (ISP), pürüzsüz yakınlaştıma, hızlı otomatik netleme ve daha gerçekçi renkler sunuyor. İşlemci X16 LTE ile gigabit sınıfı yerleşik LTE modeme sahip dünyanın ilk işlemcisi olacak.

Eğer bu bilgiler doğru ise Samsung Galaxy S8’de kullanılacak diğer işlemci olan Exynos da benzer özelliklere sahip olacak demektir. Performans ilgili konuşmak için belki erken ama Snapdragon 835’in sızdırılan Geekbench sonuçları performansının iPhone 7’de kullanılan A10 Fusion işlemciden biraz düşük bir performansa sahip olduğunu gösteriyor.

Samsung Galaxy S8 inceleme videosu izle

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. GooglevsYandex dedi ki:

    Samsung ülkemizde en çok satılan akıllı telefon. Ancak son dönemde fiyat artarken özellikler, dayanıklılık sönük kaldı. Sony, Lg vb alternatifler çok iyi modeller çıkardı.

  2. GooglevsYandex dedi ki:

    Fiyatı ne kadar admin kaç para bir samsung galaxy s8?

  3. PageRank dedi ki:

    3500-4000 liraya bu telefon alınmaz. Müthiş bir sömürü var teknoloji dünyasında. Yazık günah. Altı üstü üç beş Korelinin yaptığı bir telefon.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.