20.10.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

2016 Teog soruları 24.11.2016

2016 Teog soruları 24.11.2016

2016 Teog Soruları 24 Kasım 2016, İngilizce soruları, Fen ve Teknoloji Soruları, İnkılap Tarihi soruları

2016 Teog soruları açıklandı mı? 2 milyondan fazla öğrenciyi ilgilendiren ve milyonlarca öğrencinin beklediği sınav günü geldi çattı. Peki sorular nasıldı ? Geçen yıllara göre zor muydu? Hatalı soru var mı, iptal edilen soru var mı? İngilizce sorularının zorluk derecesi nasıldı? Fen ve Teknoloji dersi müfredata uygun muydu? İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden soru dağılımı nasıldı, hangi konulardan sorular geldi? Soruların videolu anlatımla çözümü yayınlanacak mı? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm bu sorulara yanıt bulabileceğiniz konuya hoş geldiniz.

2016 Teog Sınavına Nasıl Hazırlanmak Gerekir

Sınav Haftası 9-12 Arası Uyku Yasak

TEOG sınavları sabah 09:00-12:00 arası uygulandığı için son hafta, hafta sonu da dahil olmak üzere, hiçbir gün bu saatler uykuda geçirilmemeli. Bu anlamda; sınavdan önce okula gitmeyip soru çözme düşüncesinde bulunanlar, bu saatleri uykuda geçirirse, biyolojik saat döngüsünü bozmuş olacaklardır.
Sınav öncesi uyku problemi yaşamamak için uykuya yatma saati bu son hafta düzenlenmeli.

TEHLİKELİ SPORLAR YAPMAYIN

Özellikle kahvaltı alışkanlığı olmayan öğrenciler sınava kadar düzenli kahvaltı yapar hale gelmeli.
Sakatlanma ve kırık ihtimali göz önünde bulundurulup tehlikeli spor ve aktivitelerden uzak durulmalı.
Sınavdan iki gün önceden başlayarak öğrencinin yediği her yemek kontrol altında tutulmalı, hijyenden ve tazeliğinden emin olunmayan yiyeceklerden uzak durulmalı.

BİR SONRAKİ OKULUNU HAYAL EDEREK ÇALIŞSIN

Sınava hazırlık sürecinin önemli bir ayağı da öğrencinin ve tabii ki velinin sınava mental olarak hazırlanması. Öğrenci bir sonraki okulunu hayal etmeli, bu hayali için çalışmayı, emek harcamayı göze almalı. Her cümle olumlu kurulmalı. Unutulmamalıdır ki; ne söylediğiniz değil nasıl söylediğiniz önemlidir. Bugünün hayalleri yarının gerçekleri olacaktır.

YÜZDE 65’İ OKUDUĞUNU ANLAMA

TEOG sınavlarında, bugüne kadar, okuma ve okuduğunu anlama soruları, sınavın yaklaşık yüzde 65’lik kısmını oluşturmuştur. Buna göre; okuduğunu anlayan çocuk, sınavın yüzde 65’lik kısmını, sekizinci sınıf öncesinde garanti altına almış olur. Ayrıca işlem becerisi ve yine okuduğunu anlamaya dayanan problem çözme becerisi gelişmiş olan öğrenciler, yine sekizinci sınıf öncesinde matematik sınavında en az yüzde 82 başarıyı garanti ederler.

23 Kasım 2016 Teog Türkçe, Matematik, Din Kültürü soruları için TIKLA

Yemek Düzeninize Sınavdan Önce Dikkat Edin

Adayların beslenme ve uyku düzeninin bozulmaması gerektiğini de vurgulayan Açı Eğitim Kurumları TEOG Danışmanı Gonca Özaksoy, “Uyku ve beslenme düzeninizde değişiklikler yapmamaya çalışın, sınava geç kalırım korkusuyla her zaman olduğundan daha erken bir saatte uyumayın. Sabah kalkma saatiniz 6:30,7:00’yi geçmemeli. Sınav sabahı genel alışkanlığınız nasılsa öyle bir kahvaltı yapın. Önerilen her besini tüketmeliyim düşüncesi ile alışık olduğunuzdan fazla miktar ve çeşitte besin tüketmeyin ve mümkün olduğunca dışarıda yemek yemeyin’’ dedi.

2016-2017 8.SINIF 1.DÖNEM MERKEZİ ORTAK SINAV SORULARI CEVAPLARI TIKLA

Sınav soruları, cevapları, çözüm video linki konu içeriğine eklenmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Van Persie dedi ki:

    İlk günü atlatanlar bu ikinci seansta daha başarılı oluyorlar. O nedenle 23 Kasım’daki sınavlar daha önemli.

  2. Van Persie dedi ki:

    Sınav nasıldı gençler
    Fen’den basit makineler falan zormuş
    Yorumlarınızı bekliyorum

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.