2020 LGS Soruları indir

2020 LGS Soruları indir

Koronovirüs salgını nedeniyle ertelenip ertelenmeyeceği sıkça konuşulan 2020 LGS hakkında somut adımlar atılmaya başlandı. 3 Nisan itibariyle 2020 LGS başvuru kılavuzu resmen yayınlandı. 2020 LGS Soruları ve içeriği hakkında da daha önce Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yapmıştı.

2020 LGS Başvurusu Nasıl Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklama ile Covid-19 virüs salgını nedeniyle başvuruların otomatik olarak bakanlık tarafından yapılacağını duyurdu. Orta okul 8.sınıf öğrencilerinin tümünün başvurusu yapılacak. Öğrenciler e-okul modülü üzerinden sadece bilgilerini kontrol edecek, yapılması gereken değişiklik varsa okul müdürlüğüne başvuracak. Sınava girmek istemeyen öğrencilerin ise böyle bir hakkı bulunuyor. Otomatik başvuru sınava girme zorunluluğu anlamına gelmiyor.

LGS Başvuru Kontrolü

Merkezi olarak yapılan başvurular 6 Nisan 2020 itibariyle e-okul modülünden görülebilecek. 22 Nisan 2020 tarihine kadar ad-soyad, adres vb. bilgilerin yanlışlığı düzeltilebilecek. Bu tarihe kadar düzeltme başvurusu gelmediği takdirde mevcut bilgiler doğru kabul edilip işleme alınacak. Detaylı sınav başvuru bilgilerini görmek, LGS başvuru kılavuzunu indirmek için MEB linkine TIKLAYINIZ

2020 LGS Soruları ve Konu Kapsamı Ne Olacak?

MEB, 12 Mart 2020 okulların virüs salgını sonucu kapanmasıyla öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için çalışmalar yapıyordu. Okul tatilinin zorunlu olarak ikinci sefer uzatılması sonucu çareyi 1.dönem müfredatının sınav kapsamı olarak sınırlamakla buldu. Bu bağlamda 2020 LGS soruları sadece ilk dönem konularından gelecek demek. LGS soru ve cevapları, güncel konu bilgileri hakkında bilgi almak için EĞİTİM başlığımızı takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ