12.01.2021 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Ayla fragman izle

Ayla fragman izle

Ayla film bilgileri, fragman izle, ne zaman vizyona girecek

Ayla filmi Güney Kore ve Türkiye ortak yapımı olan proje tabiri caizse dev bir oyuncu kadrosunu bir araya getirecek. Film gerek konusu gerek oyuncu kadrosuyla şimdiden gişe rekortmeni olmaya aday durumda. Sinemanın en iyilerini bir araya getirmesi ve uluslar arası olması nedeniyle de yurt dışına pazarlaması rahat olabilecek bir film. Film ne zaman vizyona girecek? Filmin oyuncu kadrosu? Ayla fragman izle?

Filmin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yok Ki

Filmde Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Lee Gyungjin ve Kim Seol başrollerde görünürken, kendilerine yerli oyuncularda Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, Taner Birsel, Ali Atay, Damla Sönmez, Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Mehmet Esen, Murat Yıldırım, Burç Kümbetlioğlu, Caner Kurtaran, Ali Barkın, Nilgün Kasapbaşoğlu, Koray Ergün, Mine Teber ve Toygan Avanoğlu eşlik ediyor. Filmin yabancı oyuncularında ise Eric Roberts, Cade Carradine, Kim Byoung-Soon,Chaby Han, Kang Yeon Jeong, Johnny Young ve Claudia Kooij yer alıyor.

İngiliz sinemacı Jean-Paul Seresin’in görüntü yönetmenliğini üstlendiği filmin yapımcılığını ise Dijital Yapım Evi sürdürüyor. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu üstlenmiş durumda.

Ayla Filminin Konusu Nedir

Film, Kore Savaşı’nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyacak. 1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Kısa sürede birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye’ye geri dönme kararı çıkar. Kızını bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan minik kız son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?

Filmin fragmanını izle

Film hakkında basına sızdırılanlar şimdilik bu kadar. Yeni görsel ve videolar elimize düştükçe sizlerle bu başlık altında paylaşacağız.

Ayla filmi konusuyla büyüleyecek

25 Haziran 1950’de, Kuzey Kore, Güney’e saldırdığında; üç yıl sürecek bu savaşın üç milyon insanın hayatına mal olacağını kimse bilmiyordu. Birleşmiş Milletler’in yardım çağrısıyla Türkiye, Kore’ye 17 Ekim 1950’de General Tahsin Yazıcı komutasında 5090 kişilik bir tugay gönderdi. Tugaydaki askerlerden biri de Astsubay Süleyman Dilbirliği’ydi. Annesi-babası öldürülmüş Koreli bir kız çocuğunu ölümden kurtardı, çocuğa 15 ay boyunca kendi çocuğu gibi baktı. Savaş bitip de Türkiye’ye dönünce, Ayla adını verdiği kızından bir daha haber alamadı. Ta ki 60 sene geçene kadar… Süleyman Astsubay ve Koreli kızı Ayla’nın hikâyesi, şu an bir sinema filmine uyarlanıyor.

Ayla fragman izle

Ayla filmi künyesi

YÖNETMEN (DIRECTOR) : CAN ULKAY
YAPIMCI (PRODUCER) : MUSTAFA USLU
SENARİST (SCRIPTWRITER) : YİĞİT GÜRALP
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ (DIRECTOR OF PHOTOGRAPHY): JEAN PAUL SERESIN
YAPIM TASARIM (PRODUCTION DESIGNER) : FIRAT YÜNLÜEL
KURGU (EDITOR) : MUSTAFA PRESHEVA
KOSTÜM TASARIM (COSTUME DESIGNER) : BARAN UĞURLU
MÜZİK (MUSIC COMPOSER) : FAHİR ATAKOĞLU
İDARİ YAPIMCI (CO-PRODUCER) : ÇAĞLAR ERCAN
YÜRÜTÜCÜ YAPIMCI (LINE PRODUCER) : AYŞE İLKER TURGUT

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. GooglevsYandex dedi ki:

    Filmin konusu harika.
    Kadro zaten yıldızlar geçidi.
    Merakla fragmanını bekliyorum.
    Güzel bir ürün çıkacaktır.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.