16.02.2020 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

One Piece yeni sezon

One Piece yeni sezon

One Piece yeni sezonda neler olacak, ne zaman final yapacak

Ülkemize geç geldi ancak One Piece çılgınlığından biz de nasibimizi aldık. En uzun soluklu anime serisinin yeni sezonunda neler olacağı ve animenin finali ne zaman yapacağı merak konusuydu. Mangasıyla paralel gitmesi nedeniyle bazı ipuçları bulundu gibi. Yapılan açıklamalarla efsane animenin kaderi belirlenmiş oldu.

İlk olarak 1997 yılında karşımıza çıkan ve yayınlanmaya başlayan anime serisi ile birlikte popülerliğini de arttıran One Piece’in hikayesi 20. yılına giriyor. En uzun soluklu serilerden biri olan animenin en merak edilen noktalarından birisi de hikayenin ne zaman sona ereceği. İşte bu soru serinin yaratıcısı olan Eiichiro Oda’ya bir kez daha sorulmuş.

One Piece Yeni Sezonda Neler Olacak

Daha önce yapmış olduğu söyleşilerde hikaye adına anlatacak daha birçok şey olduğunu belirten Oda, bu yeni söyleşide One Piece hikayesinin %65 civarında tamamlandığını dile getirmiş. Mangası 851. bölümde olan hikayenin anime serisi ise şu anda Zou Arc’ında devam ediyor. Bu Arc sonrası Cake Island yoluna düşecek olan tayfamızın gidişatı hakkında da bazı detaylara yer vermiş Oda.

2017 yılının One Piece için oldukça önemli olduğunu belirten Oda, hikayenin Cake Island sonrasında Reverie Council ve Wano Country hikayelerine odaklanacağını dile getirmiş. Hali hazırda gördüğümüz bazı karakterlerin ana hikayesine tanıklık edeceğimiz Wano Country hikayesinde bazı dönüm noktaları da görecekmişiz. Ayrıca 2017 yılında ana hikaye adına gösterilecek olan bazı detayların serinin hayranlarını bir hayli şaşırtacağını da sözlerine eklemiş Eiichiro Oda.

Hikayenin şu anda %60 – 65 civarında olduğunu göz önüne alırsak daha 300 – 350 bölümün bizi beklediğini varsayabiliriz. Bu da nereden baksanız 6-7 yıl hikayenin devam edeceğini gösterir. Açıkçası gidişata baktığımızda ben en az 10 yıl daha devam edeceğini düşünüyorum. Bu durumdan şikayetçi de değilim, umarım daha da devam eder.

Bir diğer taraftan açıkçası serinin büyük bir hayranı olmama rağmen anime serisini Enies Lobby hikayesinde bıraktım. Animesi mangaya yetişen her seride olduğu gibi One Piece’in bazı özensiz çizimleri ve bölüm uzatmak adına yapılan boş bakışmaları beni biraz sıktı diyebilirim. Umarım hikaye tamamlandığında yeni ve çok daha özenli, en azından mangaya tam olarak yakışacak (FMA gibi) yeni bir anime serisi ile karşılaşırız.

One Piece fragman izle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. GooglevsYandex dedi ki:

  One Piece izlemeyi 2012’de bıraktım. Hala mı devam ediyor lan bu dizi. Bir hafta manyakça beklerdim, altyazı çeviri eklenip yayınlansın diye.

 2. PageRank dedi ki:

  Hala merakla izlemekte ve beklemekteyim
  One Piece
  Death Note

 3. PageRank dedi ki:

  Cake island 2017 sezonuymuş adı.
  Güzel bir sezon olacak bence.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.