31.05.2020 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Medcezir Yeni Sezon Ne Zaman Başlıyor 2014

Medcezir Yeni Sezon Ne Zaman Başlıyor 2014

Medcezir Yeni Sezon Ne Zaman Saat Kaçta Hangi Kanalda?

Başrollerinde Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy’un yer aldığı Medcezir dizisi yeni sezon ne zaman yayınlacağı merak konusu oldu. Medcezir sezon finali izleyenleri büyük keyifli dakikalar yaşatmıştı. Tekrar izlemek isteyenler için haberimizde verilen linke tıklayarak kesintisiz donmadan izleyebilirler. Medcezir yeni sezon hazırlıkları ve son dakika gelişmeleriyle tüm ayrıntılar aduket.net’de

Medcezir’in senaristi Ece Yörenç’le başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy’un arasında soğuk rüzgarlar esiyor. İddialara göre Yörenç, tartışma yaşadığı Ulusoy’un dizideki rolünü de kısalttı.

Medcezir Sezon Finali 38. Bölüm Özeti

Turunç Nadir’in intikam planı, Turan’ın oğullarına yaptığı itirafla başlar. Yaman ve Kenan yıllar önce kendilerini terk eden babalarının kirli geçmişiyle tanışır. Her şeye rağmen Yaman babasını düşmanının eline teslim etmeyecektir. Selim’in bütün engellemelerine karşın, Yaman ve Kenan harekete geçtiği anda Turunç Nadir’in tuzağına düşer. Selim iki kardeşi korumaya çalışırken, etraflarını sarmalayan ateş çemberini fark edemez. Üçü bir arada göz göre göre kendilerini pusuda bekleyen tuzağa doğru ilerler.

Yaman’ın başındaki yeni olayla Mira’nın da tehlikede olduğunu düşünen Faruk ve Sude, Mira’yı bir an önce buradan uzaklaştırmaya karar verirler. Mira ne olursa olsun en çaresiz anında Yaman’ın yanında olmak istemektedir.

Öte yandan Sinan’ın evinde yaptıkları toplantıdan sonra Ender’deki değişikliği hisseden Selim, Ender’in kendisinden yavaş yavaş uzaklaştığının farkındadır.

Yaman yıllar sonra tekrar bulduğu babasıyla acı bir şekilde vedalaşır ve bu olay onun yeni kararlar almasına neden olur.  Mira, Yaman’ın elini bırakmamaya kararlıdır.

Bay AŞK’la Sude’nin düğün günü, Yaman ve Mira’nın da bir arada geçirecekleri son gündür. Mira, Amerika’ya gitmeden önce Yaman’la unutulmaz bir gün geçirmek için bütün hazırlıklarını tamamlar.

Düğün günü  yaşananlar, o düğünde bulunan herkesin hayatını değiştirecektir.

Medcezir’de Çağatay bilmecesi

Medcezir’in senaristi Ece Yörenç’le başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy’un arasında soğuk rüzgarlar esiyor. İddialara göre Yörenç, tartışma yaşadığı Ulusoy’un dizideki rolünü de kısalttı.

Adını Feriha Koydum dizisinden sonra hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan oyuncu Çağatay Ulusoy, MedCezir’deki başarılı performansıyla kariyerinde önemli bir adım daha atmıştı.Hazal Kaya’yla rol aldıktan sonra hayranlarının kimseye yakıştıramadığı Ulusoy, yeni dizisinde Serenay Sarıkaya ile güzel bir elektrik yakalamış ve bu uyum sonrasında ikili ilişki yaşamaya başlamıştı. Sarıkaya’nın ödül aldığı Altın Kelebek sonrası bir tartışma yaşadıkları iddia edilen ikilinin arasında yeni bir sorun daha baş gösterdi.

Hep Serenay’ı beğendi İddialara göre Medcezir’in senaristi  Ece Yörenç’in bir süre önce Çağatay Ulusoy ile arası bozuldu. İkilinin arasındaki gerginliği ise yine dizinin fanları fark etti. Serenay Sarıkaya’nın bütün paylaşımlarını beğenen ve onunla sürekli iletişim içinde olan Yörenç’in, Çağatay Ulusoy’la soğuk olması izleyicilerin gözünden kaçmadı.  Yörenç kendisine bu tip soruların sorulması üzerine ‘Her karakteri sevmek zorunda değilim’ yazdı.  Fakat ünlü senarist kısa bir süre sonra yazdığı tweet’i kaldırdı. Yörenç’in sebebi bilinmeyen tartışmalarından ötürü Çağatay Ulusoy’un dizideki rolünü de azalttığı öne sürüldü.

MEDCEZİR

Medcezir, star TV’de yayınlanan, senaristliğini Ece Yörenç’in yaptığı ve Ali Bilgin’in yönettiği drama türündeki televizyon dizisi. İlk bölümü 13 Eylül 2013 tarihinde Star TV’de yayınlanmıştır. Medcezir, Amerikan yapımı The O.C. dizisinden uyarlanmıştır. Dizinin yapımını ay yapım, yapımcılığını ise Kerem Çatay üstlenmektedir. Dizinin müzikleri ise Toygar Işıklı tarafından yapılmıştır.

Yapım

Dizinin senaristlerinden biri olan Ece Yörenç, ilk defa 29 Haziran 2013 tarihinde Twitterhesabından diziyle ilgili açıklama yapmıştır. Dizinin başrol oyuncularını, Eylül ayında başlayacağını, yönetmeni gibi bazı bilgileri açıklamıştır. Bir hayranın sorusuna verdiği cevapta ise toplam 3 bölümün senaryosunu yazdıklarını, çekimlerin Ağustos ayında başlayacağını söylemiştir. 21 Temmuz 2013 tarihinde dizinin çekimlerinin 2 Ağustos’ta başlayacağı açıklanmıştır. 1 Ağustos’ta oyuncular ve ekip ile birlikte senaryo okuma provası yapılmış ve 2 Ağustos’ta Tuzla’da tanıtım filminin çekimlerine başlanmıştır. Tanıtım filmi 6 Ağustos’ta yayınlanmıştır ve yayınlandıktan sonra dizinin başlamasını bekleyen hayran kitlesi dahada artmıştır.

Ağustos ayının ikinci haftasında The O.C. dizisinin yapım şirketi Warner Bros., İstanbul’a gelerek Medcezir’in setini ziyaret etmiştir. Dizinin setini ziyaret eden Warner Bros.’un danışmanları da eylülde başlayacak “Medcezir”in setini “dünya standartlarında” diye tanımlayarak, oyuncu seçimi ve hikaye örgüsündeki değişiklikleri çok beğendiklerini ifade eden Warner Bros. yetkilileri, “The O.C” dizisinin Türk versiyonunun en az orjinali kadar ilgi göreceğini düşündüklerini söylemişlerdir.

Çekimlerinin büyük bir kısmının İstanbul’un Tuzla ilçesinde yapılan dizinin, ilk bölüm fragmanı 27 Ağustos 2013 akşamı saat 21.00’de Star TV, Cnbc-e, e2, NTV, NTV spor, Kral TV ve Kral Pop TV’de aynı anda yayınlanmıştır. Yayınlanan fragmanda dizinin yayın tarihinin 13 Eylül 2013 olduğu açıklanmıştır. İlk bölümün ikinci fragmanı ise 4 Eylül 2013 tarihinde yayınlanmıştır. 13 Eylül 2013 akşamı ilk bölüm yayınlanmıştır. Yayın sırasında #medcezir etiketi, Twitter’da Türkiye çapında TT olarak ilk sıraya yerleşmiştir. Ertesi gün açıklanan reyting sonuçlarında 100 program arasında birinci sırada yer alarak yayın hayatına iyi bir başlangıç yapmıştır.

Karakterler

Ana madde: Medcezir karakterleri listesi

Ana karakterler

Dizinin ana karakterlerinden olan Yaman karakteri Çağatay Ulusoy tarafından canlandırılmaktadır. Bir diğer ana karakter olan Mira karakterini ise Serenay Sarıkaya canlandırıyor. Mert karakteri Taner Ölmez, Ender karakteri Mine Tugay.(Aslı Orcan), Selim karakteri barış falay, Eylül karakteri ise Hazar Ergüçlü tarafından canlandırılıyor.

Yaman Koper (Çağatay Ulusoy) – İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde, sorunlu bir ailede büyümüş zeki bir genç. Çocukluğu dramlarla travmalarla dolu, küçük yaşta terk eden babasını bir daha hiç görmemiş, hayattaki tek rol modeli ağabeyi Kenan.. Ama Kenan Yaman’a farklı görünmeye çalışsa da serserininin teki.

Mira Beylice (Serenay Sarıkaya) – Mira, Faruk ve Sude çiftinin büyük kızı. Zengin ve güzel, cemiyet hayatının en renkli, en gözde kızı. Önemli iş adamı Mithat Civanoğlu’nun oğlu Orkun Civanoğlu ile flört ediyor. Herkes günün birinde evleneceklerini biliyor. Ama Mira bütün dünyanın sadece etrafında gördüğü gibi olmadığının farkında. Derin bir ilişki yaşamayı hayal ediyor.. Büyük bir aşk!..

Selim Serez (Barış Falay) – Selim Serez, yoksul bir aileden gelip çalışkanlığı ve azmiyle (ve tam uçuruma yuvarlanacakken yardımsever birinin elinden tutmasıyla) hayatı değişmiş, başarılı bir avukat. Karısı Ender ile üniversitede başlayan aşkları, oğulları Mert’in doğumuyla perçinlenmiş.

Ender Kaya Serez (Mine Tugay) – Ender Kaya Serez, ünlü iş adamı Asım Şekip Kaya’nın (yaygın söylenimiyle Bay AŞK’ın) kızı, başarılı bir mimar. Üniversitedeyken Selim’e aşık olur, bugüne kadar tek gücü para zanneden Ender, Selimin “fakir karizmasından” bir hayli etkilenir ve tanışmalarından kısa bir süre sonra, babası Bay AŞK’ın müthiş öfkesine rağmen evlenir, evlendikten kısa bir süre sonra da okumaya devam ederken oğlu Mert’i kucağına alır. 1. sezonda Ender karakterini canlandıran Mine Tugay diziden ayrılmış ve yerine Aslı Orcan transfer edilmiştir.

Mert Serez (Taner Ölmez) – Serez ailesinin tek oğlu Mert, varlık içinde büyümüş, süper zeki bir çocuk olsa da içine kapanık genç. Çocukken etrafındaki herkesten ileride olması büyükleri tarafından sempati ile karşılanıp desteklense de, bu durum yaşıtlarının etrafından uzaklaşmasına sebep olmuştur.. Giderek yalnızlaşan Mert, çizgi romanlarında çizdiği kahramanlarla arkadaş olur.

Eylül Buluter (Hazar Ergüçlü) – Eylül, Mira ile aynı “akvaryum”a gözlerini açmış, yaşadığı çevreden başka hiçbir şeyle çok da fazla ilgilenmeyen, ailesinin imkanlarından keyfince faydalanan hayat dolu, çok renkli bir kız. Mira’nın en yakın arkadaşı… Ünlü Plastik Cerrah Prof. Barış Buluter’in biricik kızı. Biraz sevgi arsızı.

Asude “Sude” Beylice (Şebnem Dönmez) – Çok güzel , bakımlı, çok şık, uluslararası sosyete ile pişti olan bir kadın. Geçmiş hayatını, yoksul günlerini tamamen unutmuş, herkese de unutturmuş bir kadın. Zengin bir adamla evlenip sınıf atlama hayallerini Faruk’la tesadüfen! tanıştıkları gün, gerçekleştireceğini anlamış ve bunun için elinden geleni yapmış, entrikalarla dolu bir kadın. Herkes tarafından (özellikle genç erkekler) beğenildiğinin farkında.

Faruk Beylice (Murat Aygen) – Yatırım danışmanı, Sude’nin eşi, Mira ve Beren’in babası. Başkalarının paralarını borsada değerlendiriyor. Parayı seviyor, paranın sağladığı yaşama aşık… Hayatında ilk kez okul yıllarında Ender’e aşık olmuş. Bir süre flört etmişler, üniversite okumak için yurt dışındayken bir yandan da Enderle evlilik hayalleri kurmuş.

Beren Beylice (Miray Daner) – Sude ve Faruk çiftinin kızları, Mira’nın küçük kız kardeşi. Beren dik başlı bir karaktere sahip.

Asım Şekip Kaya “Bay AŞK” (Can Gürzap) – 60’lı yaşlarında Tanınmış iş adamı , çok güçlü bir adam. Güçlü ve zarif. Yenilgiyi ne iş hayatında ne de sosyal hayatında yaşamış bir adam. Genç, güzel kadınlara düşkün.. Cemiyet hayatının saygın, ve hayatı çok merak edilen bir yüzü.

Sedef Kaya (Defne Kayalar) – Sedef , Asım Şekip Kaya’nın kızı , Ender’in kız kardeşidir. Çılgın kişiliği yüzünden etrafındaki çoğu kişi tarafından sevilmemektedir. Faruk Beylice ile aşk yaşamaktadır.

Prodüksiyon Gelişimi

Dizinin senaristlerinden biri olan Ece Yörenç, ilk defa 29 Haziran 2013 tarihinde Twitter hesabından diziyle ilgili açıklama yapmıştır. Dizinin başrol oyuncularını, Eylül ayında başlayacağını, yönetmeni gibi bazı bilgileri açıklamıştır. Ayrıca dizinin ABD yapımı The O.C. dizisinin yerli versiyonu olacağı açıklanmıştır. 21 Temmuz 2013 tarihinde dizinin çekimlerinin 2 Ağustos’ta başlayacağı açıklanmıştır. 1 Ağustos’ta oyuncular ve ekip ile birlikte senaryo okuma provası yapılmış ve 2 Ağustos’ta Tuzla’da tanıtım filminin çekimlerine başlanmıştır. Dizi, ekim ayında aldığı başarılı reytingler sonucu Star TV ile sezon sonuna kadar anlaşma yapmıştır.

Ekip

Dizinin yazı ekibi, ilk sekiz bölümde Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu’ndan oluştu. Sekizinci bölümden itibaren ise sadece Ece Yörenç yazı ekibini olusturdu. Dizinin yönetmen koltuğunda Ali Bilgin oturdu ve müzikleri Toygar Işıklı tarafından yapıldı.Toygar Işıklı’nın bestelediği jenerik müziği Kral Tv Müzik Ödüllerin’de adaylar arasındadır.

Müzik

Toygar Işıklı, her Ay Yapım projesinde olduğu gibi bu projede de dizinin müziklerini oluşturması için ekibe dahil edildi.

Dizinin dördüncü bölümünde Serenay Sarıkaya, panayır gecesinde Ajda Pekkan’ın 1990 yılında yayımlanan şarkısı Yaz Yaz Yaz’ı seslendirmiştir. Bu sahne kısa sürede internette en çok tıklananlar arasına girdi. Altınca bölümde Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy, Mazhar Alanson’un 2002’de yayınlanan Ah Bu Ben şarkısını seslendirdiler ve sosyal medyada büyük yankı uyandırdılar. On dördüncü bölümde Çağatay Ulusoy, Özdemir Erdoğan’a ait Sevdim Seni Bir Kere şarkısını seslendirmiştir. On beşinci bölümde ise Serenay Sarıkaya, halil sezai’nin “İsyan” adlı şarkısını seslendirdi.  On sekizinci bölümde Manga’nın Göksel ile olan düet şarkısı “Dursun Zaman” dizide çalındı.

Medcezir yeni sezona başlıyor

Star TV’nin sevilen gençlik dizisi Medcezir’in yeni sezon çekim tarihi belli oldu.

Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü ve Barış Falay’ın rol aldığı Ay Yapım imzalı ilgiyle izlenilen dizi Medcezir’in yeni sezon çekimleri 15 Ağustos’ta başlayacak.

EYLÜL’DE BAŞLAYACAK

Bu haberi, dizide ‘Hasan’ karakterini canlandıran başarılı oyuncu Cenk Kangöz tv8 ekranlarında yayınlanan Aramızda Kalsın programında açıkladı. Medcezir, yeni bölümleriyle Eylül’de Star TV’de.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.