Çok satan kitaplar listesi Bestseller 2018-2019

 • 11 Şubat 2016
 • 5.843 KEZ OKUNDU
Çok satan kitaplar listesi Bestseller 2018-2019

Tüm Zamanların ve 2017’nin En Çok Satan Kitaplar Listesi

Çok satan kitaplar listesi, 2016 yılın kitapları, 2016 yılının en çok okunan kitabı, 2016’da neleri okuduk, yılın bestselleri, 2017 çok satanlar, 2017 çok okunanlar, 2017 tavsiye kitap listesi, hangi kitap okunmalı, kitap tavsiyeleri…

Tatilde elinizden bırakamayacağınız ve bir solukta okuyacağınız en çok satan kitaplar listesi… Duymadıysanız, görmediyseniz lütfen not edin. Tek sorun, bağımlılık yaratabilir.

Kürk Mantolu Madonna / Sabahattin Ali

Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. Yapıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resmini çiziyor. Düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına (?) dair, yanıtlanması zor sorular soruyor.

Yüzyıllık Yalnızlık / Gabriel Garcia Marquez

Romanla ve edebiyatla uğraşan çoğu kişi tarafından mutlaka ilk 10’da gösterilen bu kitabı tanımlayan tek kelime: Şaheser. Nobel ödüllü Marquez’in dili, büyülü gerçekçiliği, fantastik atmosferi sizi çok şaşırtacak. Ayrıca kitap tam 16 yıllık emeğin ürünüdür. “Bu kitabı okumayan kendine roman okudum demesin!” cümlesini duymak istemiyorsanız…

Aşkın İstilası – Yol / Metin Hara

Üç kitaptan oluşacak olan “Aşkın İstilası” serisi; dünyada yepyeni bir istila hareketi yaratacak. Şu an elinde tuttuğun kitap, serinin birinci kitabı, senin ilk adımın…
“YOL”

Nar Ağacı / Nazan Bekiroğlu

İki büyük savaşın savurup yeniden şekillendirdiği hayatlar, muhaceret, mücadele, kader, farklı inançların aktığı ortak zemin, üç ülke ve üç sevda Nazan Bekiroğlu’nun mürekkebi aşk olan kaleminde buluştu. “Nar Ağacı” hayal kadar zengin, roman kadar güzel, tarih kadar gerçek bir hikâye… İncelikle işlenmiş karakterleri, son derece zengin detayları ve dönemi anlatmadaki maharetiyle okuyanı çarpacak ve yıllarca unutulmayacak bir kitap…

İnce Memed / Yaşar Kemal

1955’te ilki yazılan bu eser, tam dört tanedir. Adeta Türk toplumunun özünü verir. Toroslar’da geçen hikaye; isyanın, cahilliğin, köy hayatının bir panoramasını çıkartır. Ayrıca seri, Köy romanlarının ve toplumcu gerçekçilik akımının en yetkin örneğidir.

Sevda Sözleri / Cemal Süreya

Adından bir harfi (Y) iddiada kaybetmiş bir adam, şarkısı yarım, tarzı ikinci yeni, şiiri afilli. Sonrası mı? Sonrası iyilik güzellik… Türk edebiyatının en güzel “Sevda Sözleri” kısacası!

İşaret Çocukları / Cahit Zarifoğlu

“Yedi Güzel Adam”ın en iyisi ya da en derini mi bilemem ama en artisti olduğu kesin. Zarifoğlu, bugün yeniden gündeme gelen bir şair, dinlemek lazım, okumak lazım, dehlizlere dalmak da!

Ustam ve Ben / Elif Şafak

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan’dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.
Elif Şafak’ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…

Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar…

Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Cehennem Çiçeği / Alper Canıgüz

Alper Canıgüz’ün eşsiz kahramanı Alper Kamu’yla birlikte her türlü şiddetin hüküm sürdüğü bir atmosferde, kırık hayatların, küllenmiş aşkların ve daha nice esrarın peşinde kara mizahla yüklü yeni bir yolculuğa çıkıyoruz.

Kahramanımız, bu kez bir çocuğun ölümü ve eski bir aşk hikayesinin ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşırken, “İnsanlığa dair kavrayışımızı biraz daha ileri götürmeyecekse bir cinayeti çözmenin ne anlamı var ki?” diyen bir dedektife yakışacak şekilde, adalet kavramımızı sorguluyor.

Alper Kamu Cehennem Çiçeği; ilk üç romanıyla edebiyatımızda kendine özgü ayrıcalıklı bir yer edinen Alper Canıgüz’den kahkaha ve gözyaşının iç içe geçtiği büyülü bir serüven.

Açlık Oyunları Serisi / Suzanne Collins

Distopya türünün yetkin örnekleri olan 1984, Biz ve Cesur Yeni Dünya gibi romanlardan oldukça etkilenen Suzanne Collins, Açlık Oyunları’nda bu türün adeta modern ve popüler bir uyarlamasını yapmış. Kitabın en önemli özelliği sürükleyicilik.

Aynı Yıldızın Altında / John Green

16 yaşındaki kanser hastası Hazel Grace’in birkaç yıl daha yaşamasını garanti eden tıp mucizesine rağmen hastalığı ölümcüldür ve konulan teşhisle birlikte yıldızlar, öyküsünün son bölümünü çoktan kaleme almıştır.
Fakat Augustus Waters isimli yakışıklı bir sürpriz karakter, Kanserli Çocuklar İçin Destek Grubu’nda boy gösterince Hazel’ın hayatı bambaşka bir yöne sapar ve bu zeki çocuğun çekimine karşı koyamayan kızın öyküsü yeniden yazılır…

Game of Thrones Çizgi Romanı Serisi

Hepimizin malumu olduğu, fenomen dizi Game of Thrones’un çizgi roman hali sizi çok ama çok şaşırtacak. Kitabı lezzeti farklıdır bilenler bilir; dizisine zaten diyecek bir şey yok. Ancak çizgi romanı gerçekten çok farklı bir zevk veriyor!

Fedailerin Kalesi Alamut / Wladimir Bartol

Hasan Sabbah’ın, Alamut Kalesinin, fedailerin ve cennet bahçelerinin hikayesi. Bir tarafta Hasan Sabbah’ın yeryüzü cennetiyle yeni tanışan güzel köleler, diğer tarafta onun en güvenilir savaşçıları olan fedailer. Sabbah’ın yarattığı cennetin içinde gözleri açıldığında hepsinin hayatı hiç umulmadık bir şekilde değişir. Hikaye 11. yüzyıl İran’ında, kendini peygamber ilan eden Hasan Sabbah’ın, seçilmiş bir grup insanı intihar suikastçısına dönüştürerek bölgede hakimiyet kurmak için çılgınca ve aynı zamanda zekice bir plan tasarladığı Alamut Kalesi’nde geçmektedir.

Mihmandar / İskender Pala

İstanbul’u fethetmeye gelen Eyüp Sultan’ın hikayesini anlatan bu kitap, hem sürükleyici anlatımı, hem de tarihi dokusuyla elden düşüremeyeceğiniz bir roman!

Suskunlar / İhsan Oktay Anar

Eflâtun rengi hayaller kuran bir “suskun”un sözleridir bu roman. İşittiğini gören, gördüğünü dinleyen, dinlediğini sessizliğin büyüsüyle sırlayan ve tüm bunların görkemini hikâye eden bir adamın alçakgönüllü dünyasına misafir olacaksınız, satırlar akıp giderken. Bu roman tüm diğer İhsan Oktay Anar romanları gibi, hiç bitmesini istemeyeceğiniz romanlar familyasından…

Şeytanı Uyandırma / John Verdon

Hiçbir cinayet kusursuz değildir. Özellikle Dahi Dedektif Dave Gurney bir olaya müdahil olup hiç kimsenin göremediği detayları ortaya çıkardığında, çıkışı olmadığı düşünülen labirentin çıkışını ustalıkla bulduğunda…

Gurney, bir seri katil üzerine belgesel hazırlayan genç bir kıza danışmanlık yapmayı kabul eder. On yıl önce yaşanan bu olaylarda kurbanların hepsi keskin bir nişancı tarafından zifiri karanlıkta, pahalı Mercedes arabalarını kullanırken, aynı açıdan ve noktadan kusursuz biçimde vurulmuş ve bedenlerinin yanına birer oyuncak hayvan bırakılmıştır. Asla aydınlatılamayan bu cinayetlerin üstüne bir perde çekilmiştir ve kimse bu perdeyi kaldırabilecek kadar cesaretli değildir. Tek bir kişi dışında.

Kayıp Sembol / Dan Brown

Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası’nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington’a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur. Kongre Binası’na bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomon’ın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdon’ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir.

Böğürtlen Kışı / Sarah Jio

Vera Ray 1933 yılının o karlı mayıs akşamında üç yaşındaki oğlu Daniel’ı son kez öptüğünü bilmiyordur. Her ne kadar oğlunu yalnız bırakma düşüncesinden nefret etse de hayatlarını devam ettirmek için çalışmak zorundadır. Tek avuntusu, gün ağardığında küçücük oğluna sarılacak olmasıdır. Ancak Vera geri döndüğünde karşılaştığı manzara, Daniel’ın boş yatağıdır. Bir de karlar içine gömülmüş olan oyuncak ayısı.

80 sene sonra Seattle yine mayıs ayında karlar altındadır. Köklü bir gazetede muhabir olan Claire Aldridge, bu doğaüstü olayı haber yapacaktır. Araştırmalarına devam eden Claire, küçük çocuğun bu zamana kadar sonuçlanmamış kaçırılma davasıyla karşılaşır. Evlat kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen Claire, bu olayı çözmeye karar verir. Ancak çözdüğü her düğümün, onu Vera’yla olan bağlantısına yaklaştırdığından habersizdir.

2015 Yılının en çok satan kitaplar listesi

 • Eyvallah-Hikmet Anıl Öztekin
 • Elveda Haziran-Sarah Jio
 • Esrarengiz Bahçe & Her Yaş İçin Bulmaca, Boyama ve Desen Tamamlama Kitabı-Johanna Basford
 • Pi-Akilah Azra Kohen
 • Akilah Azra Kohen Seti (3 Kitap)
 • Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali
 • İçimizdeki Şeytan-Sabahattin Ali
 • Fi-Akilah Azra Kohen
 • Konstantiniyye Oteli (Karton Kapak)-Zülfü Livaneli
 • Seviyorsan Git Konuş Bence-Fatih Yağcı
 • Serenad (Karton Kapak)-Zülfü Livaneli
 • Küçük Prens-Antoine De Saint Exupery
 • Konstantiniyye Oteli – Zülfü Livaneli
 • Esrarengiz Bahçe – Johanna Basford
 • Öğrendim ki – Gülben Ergen
 • Gizemli Orman – Johanna Basford
 • Trendeki Kız – Paula Hawkins
 • Vazgeçtim – Kahraman Tazeoğlu
 • Türklerin Tarihi – İlber Ortaylı
 • Barışa Götüren Aile – Doğan Cüceloğlu
 • Küçük Prens – Antoine de Saint-Exupery

Mart 2016 yılın en çok satan kitaplar listesi

 • Orhan Pamuk – Kırmızı Saçlı Kadın
 • Pelin Çift – Ayasofya’nın Gizli Tarihi
 • Mihri Mavi – Psikopat 2
 • Josh Malerman – Kafes
 • Paula Hawkins – Trendeki Kız
 • Nil Karaibrahimgil – Kelebeğin Hayat Sırları
 • Miraç Çağrı Aktaş – Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle
 • Sabahattin Ali – İçimizdeki Şeytan
 • Zülfü Livaneli – Gözüyle Kartal Avlayan Yazar Yaşar Kemal
 • Mustafa Kaya – Hızır Dokunsun Dualarına
 • Hikmet Anıl Öztekin – Eyvallah

2016 Ağustos Ayının çok satan kitaplar listesi / çok okunan kitapları

 • Adam Fawer – Oz
 • Yuval Noah Harari – Hayvanlardan Tanrılara / Sapiens
 • Jojo Moyes – Senden Sonra Ben
 • Ahmet Ümit – Elveda Güzel Vatanım
 • Nejat İşler – Gerçek Hesap Bu
 • Kolektif – Kahve Kokulu Hikayeler
 • Kahraman Tazeoğlu – Allah’a Emanet Ol
 • Orhan Pamuk – Kırmızı Saçlı Kadın
 • Soner Yalçın – Galat-ı Meşhur / Doğru Bildiğiniz
 • Osman Balcıgil – Ela Gözlü Pars Celile

Listelerimiz haftalık olarak güncellenmektedir. 2015-2016 kitap listeleri, çok satan kitaplar, kitap tanıtımları ve daha fazlası için TIKLA

2016 çok satan kitaplar listesi

 • Casus – Paulo Coelho
 • Son – Alexandra Oliva
 • Beni Ödülle Cezalandırma – Özgür Bolat
 • Hafıza Defteri – Petina Gappah
 • Kuantum Sınırında Yaşam – Johnjoe McFadden
 • Belalı Aşk – Elena Ferrante
 • Kilo Vermenin Kolay Yolu – Allen Carr
 • Başlama Yeri – Ursula K. Le Guin
 • Türkiye’de Toplumsal Dönüşüm – Kemal H. Karpat
 • Bir Megastar – Tarkan – Ali Eyüboğlu
 • Bana Bana Hep Bana – Aslı Şafak
 • Yarınlarım Senin – Stephanie Laurens
 • Ayşe Kulin – Kanadı Kırık Kuşlar
 • John Tiffany – Harry Potter ve Lanetli Çocuk – 8. Kitap
 • Yılmaz Özdil – Adam
 • Emrah Serbes – Müptezeller
 • Nutuk – Gençler İçin Fotoğraflarla Mustafa Kemal…
 • Ümit Aktaş – Mutluluk Kürleri

Mart 2017 en çok satan kitaplar güncel listesi

 • Sen On Yedi Yaşımsın – Miraç Çağrı Aktaş
 • Huzursuzluk – Zülfü Livaneli
 • Fesleğen – Hikmet Anıl Öztekin
 • Simru – Kahraman Tazeoğlu
 • Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler – Elena Favilli
 • Hayvanlardan Tanrılara Sapiens – Yuval Noah Harari
 • Şimdi Biz Neyiz ? – Pucca Günlük
 • Hasbelkader – Fatih Yağcı
 • Haşırt Dı Bilekbord – Zafer Algöz
 • İlber Ortaylı Seyahatnamesi – İlber Ortaylı
 • Bilmem Seviyor Gibiydi – Mehmet Ali Kılınç
 • Gökyüzüne Not – Ahmet Batman
 • Kanadı Kırık Kuşlar – Ayşe Kulin
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Tonyukuk dedi ki:

  Yılmaz Özdil Adam kitabı satışa çıktığı ilk hafta yüksek bir tiraja ulaştı. Önümüzdeki ay en çok satanlar listesinde göreceğiz.

BİR YORUM YAZ