Behzat Ç yeniden yayında!

Behzat Ç yeniden yayında!

Daha önceden Star Tv’de yayınlanan ve 2010’da o dönem için bolca Rtük’e takılan dizi yüzüncü bölümünü göremeden final yapmıştı. İlkin başka kanalda devam edecek söylentileri varken zamanla geri dönmeyeceği anlaşılmıştı. Erdal Beşikçioğlu’nun başrolde oynadığı dizi Emrah Serbes’in Behzat Ç bir Ankara Polisiyesi adlı romanından esinlenerek televizyona uyarlanmıştı.

Dizinin finalinden yıllar sonra -hemen hemen 7 yıl olmuş- sıradaşı komiserimiz merhaba demeye hazırlanıyor. Blutv‘de yayın hayatına tekrardan başlayacak olan dizi hayranlarını sevindirmiş durumda. Ancak karasal yayında olmaması televizyon hayranları için eksi haber. Online platform müdavimleri içinse dizinin sansür yemeyecek ve kırpılmayacak olması artı haber olarak yansımış durumda.

BluTv’den Behzat Ç Açıklaması

Esra: “Ağladım; çünkü seninle konuşamadım. Ağladım; çünkü sen beni görmüyorsun ve ben seni seviyorum… Sen ancak birisi öldüğünde duygusal yaklaşabiliyorsun. Senin duygu alanına girebilmek için illa ölmek mi lazım? Cesaretin olmadan ne yapacaksın ki? Hayatımda tanıdığım en korkak adamsın. Herkese meydan okuyorsun ama kendi duygularından korkuyorsun. Geçmişe saplanıp kalmışsın. En büyük felaketler senin başına gelmiş değil mi? En büyük acıları sen çekmişsin, ben hiçbir bok bilmiyorum ki… Acı nedir bilmem, yalnızlık nedir bilmem! Dünyanın ekseni kaydı Behzat! 12 cm yerinden oynadı; sen bana 1 cm bile yaklaşmadın. Saplantılısın…”

Behzat: “Bak ne güzel söyledin… Saplantılıyım ben… Benden bir bok olmaz! Biz seninle hep kavga ederiz, mutsuz oluruz biz seninle.”

Esra: “Mutsuz olalım! Ne var. Biz de mutsuz oluruz. Ben seninle mutsuzluğa da varım…”

Yayınlandığı dönemde tüm Türkiye’deki yalnızları aynı sahneye ağlatan, aynı karaktere güldüren, aynı umudu aşılayan… Uzun lafın kısası: Aynı ânı yaşatan efsane dizi Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, tüm bölümleriyle BluTV’de!

Gemide (1999), Dar Alanda Kısa Paslaşmalar (2001), Barda (1006) ve Çiçero (2019) gibi filmlerden tanıdığımız usta yönetmen Serdar Akar’ın yönettiği; 46 Yok Olan (2016) ve Mehmet: Bir Cihan Fatihi (2018) gibi dizilerin senaristi Ercan Mehmet Erdem’in yazdığı Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi; yazar Emrah Serbes’in aynı adlı romanlarından uyarlanmıştı.

VE…
vOsvOs’una binip buralardan giden amirimiz, elbet bir gün ucunda kaybolduğu sokağın başında belirecek.

Behzat Ç yeni fragman

Televizyon dünyasındaki son gelişmeler için sosyal kategorimize bakabilirsiniz. İşte yeni bölümler öncesi tanıtım videosu :

YouTube video
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. dfdfsevety dedi ki:

    Behzat Ç bir efsane
    Keşke başlasa ve hiç bitmese

BİR YORUM YAZ