iOS 13 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

  • 07 Mayıs 2019
  • 291 KEZ OKUNDU
iOS 13 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Apple akıllı telefon modeli iPhone ve ipadler için haziran ayında yapılacak lansmanla yeni sürüm iOS 13 hakkında bilgi verecek. Lansman yapılmadan şirket içinden sızan bilgilere ise kullanıcıları heyecanlandırmaya yetmedi. Haliyle yeni sürümde neler geleceğinden ziyade hangi modeller güncellemeyi kullanabilecek sorusu daha ağır basmaya başladı. Bilgilendirme için haziran ayındaki fuar beklenirken, mevcut iPhone telefonlara sürümün gelmesi eylül ekim aylarını bulacağı belirtiliyor.

iOS 13 ile neler değişecek?

Duyumlar beklentileri karşılamayacak gibi görünse de yeni sürümle gelecek değişikleri, telefonumuza yeni sürümün etkilerini madde madde sıralayalım. WWDC 2019 teknoloji fuarında açıklanması beklenen özellikler şunlar :

  • Kişisel sağlık asistanınız olacak “Günlük Rapor” uygulaması güncellenecek ve daha detaylı bilgiler sunacak.
  • Apple harita uygulaması detaylandırılarak daha özel lokasyonların keşfi kolaylaşacak.
  • Mail uygulamasına antispam eklentisi yapılarak istenmeyen postalardan korunaklı hale getirilecek.
  • iPhonenumu bul ve Arkadaş Bul uygulamaları revize edilerek tek uygulamada toplanacak. Böylelikle tüm apple uygulamarını tek hesaptan yönetebileceksiniz.
  • Mesajlar uygulaması sönük kalan Apple, mesajlaşma uygulaması Whatsapp benzeri bir güncellemeye gidecek. Kişisel bio ayarı olacak, istendiğinde profil fotoğrafı gibi özellikleri de ayarlayabileceğiniz bir üst düzey mesajlaşma paneli oluşturulacak.
  • Twitter tarafından uygulanan ve beğenilen gece modu ile gözlerimiz daha sağlıklı olacak. Aynı zamanda güç tüketimini de minimize edecek özellik merakla beklenenler arasında.
  • Çoklu pencere ile windowsun bize sunduğu bir özellik mobil cihazlarda yer almış olacak. Birden fazla uygulama ana pencerede görülebilecek.

Güncellemeden Yararlanamayacak Apple iPhone Modelleri

iPhone 6S
iPhone 6S Plus
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone 5S
iPhone 5C
iPhone 5
iPhone 4S
iPhone 4
iPhone 3G S
iPhone 3G

Apple son güncelleme ile tahminen 2019 sonbaharında iPhone 6 ve aşağısı modellerinden desteğini çekmiş olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ