22.08.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Vatanım Sensin – Vatan Haini dizi bilgileri

Vatanım Sensin – Vatan Haini dizi bilgileri

Vatanım Sensin dizisi ne zaman başlayacak

Vatanım Sensin dizisi fragman izle, Vatan Haini dizisi, Bergüzar Korel, Halit Ergenç, yeni sezon yeni dizi, ne zaman başlayacak, dizi hangi gün yayınlanacak, dizinin oyuncuları kimler, Vatanım Sensin hangi kanalda olacak…

VATANIM SENSİN DİZİSİNİN KONUSU

Dizi Birinci Dünya Savaşı Anadolusunu anlatıyor. Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Yaban kitabını okuyanlar için Halit Ergenç’in yüzbaşı rolünde olması bir esin yapacaktır. Binbir Gece dizisinden on yıl sonra ikili başrolde birleşiyor. Dizide evli ve çocuklu bir çifti canlandıracaklar, gerçek hayatlarından pek bir farkı yok gibi de…

Cephede savaş sahneleri olur mu, ikili dizide ayrılırlar mı, kavuşurlar mı şu an için hiçbir bilgimiz yok. Dram varsa ayrılık da vardır deyip son yorumu siz okurlarımız bırakalım.

Azize üç çocuğu ve kayınvalidesi ile zorlu bir mücadelenin içinde bulur kendini… Canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla ve savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele ederek yetiştirir çocuklarını.

1919 yılında, Yıldız güzeller güzeli, gözü yükseklerde bir genç kız, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kız olmuştur. Ali Kemal ise gönlündeki aşk acısıyla ve kendisine dair öğrendiği hazin sırla yaşamaya çalışan serseri bir mayın gibidir. Azize her birinin dertleriyle uğraşmaya çalışırken, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılırlar. Oysa bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini geri getirecektir. Ama hiç ummadıkları bir şekilde…

Üst üste mağlubiyetle biten savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin, en son ve en büyük sınavına hazırlandığı 1919 senesinin baharı, Azize ve Cevdet’in de hayatlarında yeni bir dönemi başlatacaktır.

Görünür ve görünmez düşmanların gölgesinde, yolları tekrar kesişecek, hayatları bu kesişme yüzünden alt üst olacaktır. Zaferler ve mağlubiyetler görecekler, ayrılıklar ve kavuşmalar yaşayacaklar, umudun ve buhranın ateşiyle yanacak ve gerçek sevginin, gerçek vefanın, gerçek ihanetin ne olduğunu öğreneceklerdir. Cevdet ve Azize’nin hikayesi, küllerinden doğan yepyeni bir ülkenin kaderiyle bir yazılacaktır.

Vatan mı, ailen mi?”

Balkan Harbinin sonlarına doğru Selanik’te bir Yüzbaşıdır Cevdet… Vatanı için yiğit bir asker, çocuklarına şefkatli bir baba, karısına tutkun bir aşık, anasına hayırlı bir evlat…

“Vatan mı, canın mı?” sorusunun cevabı kolaydır onun için…

Ama “Vatan mı, ailen mi?” sorusuyla imtihan edilecektir Cevdet Yüzbaşı…

Azize ise; vatan sevgisine karşın, Cevdet’e olan sevdasıyla sınanacaktır.

Yapımını O3 Medya’nın, yaratıcı yapımcılığını ve yönetmenliğini Yağmur-Durul Taylan’ın üstlendiği, yapımcılığını Nermin Eroğlu’nun yaptığı “Vatan Haini” büyük bir savaşın içerisinde parçalanan bir ailenin yeniden bir araya gelme hikayesidir. Büyülü, tutkulu ve unutulmaz bir aşkın bir savaşın gölgesinde ayakta kalma mücadelesidir.

Necati Şahin ve Nuran Evren Şit’in senaryosunu yazdığı Vatan Haini dizisinin çekimlerine Ağustos ayında başlanacaktır.
Başarılı oyuncu Bergüzar Korel yeni sezonun en iddialı projesi Vatan Haini’nde Halit Ergenç’in canlandıracağı Cevdet Yüzbaşı’nın tutkuyla aşık olduğu, Balkan güzeli karısı Azize karakteriyle izleyiciyle buluşacak.
Halit Ergenç’in başrol oynadığı, Kanal D ekranlarında izleyicisiyle buluşacak, yeni sezonun merakla beklenen iddialı projesi “Vatan Haini”nin başrol kadın oyuncusu belli oldu. Bir süredir cast çalışmaları ve ön hazırlık süreci devam eden projede dizinin yönetmenleri Yağmur-Durul Taylan’ın Azize karakteri için seçimi Bergüzar Korel oldu.

İSMİ, DARBE GİRİŞİMİ SONRASI SAKINCALI OLACAK

Ancak şu günlerde dizi piyasasındaki kulislerde dizinin ”Vatan Haini” adıyla ekrana çıkmasının 15 Temmuz darbe girişimi sonrası sakıncalı olacağı tartışılıyor. 1918’in İzmir’inde geçen hikayede Halit Ergenç, ‘Cevat’ adlı Vatansever bir askeri canlandıracak. Eşi Bergüzar Korel de onun 2 çocuk doğurmuş eşi ‘Azize’yi…

DİZİNİN YENİ ADI ‘VATANIM SENSİN’ 

Ünlü çift, geçen günlerde yurtdışına tatile çıktı. Çekimler öncesi dinlenecek olan Halit Ergenç ve eşi Bergüzar Korel’in dizisinin adı bakalım değişecek mi? Ki, kulaktan kulağa yayılan haberlere göre dizi başlamadan bu değişime gidilecek gibi görünüyor. Dizinin yeni isminin ”Vatanım Sensin” olacağı konuşuluyor.

Yeni diziler, son haberler, sonlanan diziler, hangi diziler başlayacak, dizilerin başlama tarihleri için tıkla DİZİ

VATANIM SENSİN FRAGMAN İZLE

Balkan Harbi ve İzmir’in işgal dönemiyle başlayan, kimin hain, kimin kahraman olduğunun ilk bakışta asla anlaşılamayacağı büyük bir savaşın içerisinde, parçalanan bir ailenin yeniden bir araya gelme hikayesini ekrana taşıyacak “Vatanım Sensin” büyülü, tutkulu ve unutulmaz bir aşkın, bir savaşın gölgesinde ayakta kalma mücadelesidir.

Vatanım Sensin dizisinin yayın günü belli oldu

Kanal D’nin merakla beklenen yeni dizisi Vatanım Sensin’in ne zaman başlayacağı belli oldu.

Başrollerini Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in paylaştığı dizi 27 Ekim 2016 Perşembe akşamı saat 20’de ilk bölümüyle Kanal D ekranlarında olacak.

Vatanım Sensin 1.bölüm özeti izle 27.10.2016

Balkan harbinin sonlarına doğru Selanik’te bir binbaşıdır Cevdet ( Halit Ergenç). Vatanı için yiğit bir asker, karısı Azize’ye ( Bergüzar Korel) tutkun bir aşık; çocukları Ali Kemal, Yıldız ve Hilal’e şefkatli bir baba, anası Hasibe’ye ise hayırlı bir evlattır.

Kan Kardeşi Tevfik’le beraber cephede vatan topraklarını kaybetmemek için var gücüyle direnirken başına gelen kalleş bir olay her şeyi alt üst eder. Cevdet ailesinden kopmaya mecbur kalır. Selanik’ten İzmir’e göç etmek zorunda kalan Azize’ye ise Tevfik yardım eder.

Vatanım Sensin 2.bölüm fragman izle 3 Kasım 2016

2.bölüm yine nefesleri kesecek. Cevdet, oğlu Ali Kemal’i öldürecek mi ? “Benim vatanım sensin” diyecek kadar kocasını seven Azize için ise aşk hiç bu kadar acı vermemiştir. Cevdet’i, Yunan üniformasının içinde görmek, vatan toprakları için kocasından sonra oğlunu da şehit verdiğini zanneden anası Hasibe’nin, vatansever babasının izinden yürüyen kızı Hilal’in, Yunan Komutanının oğluna ilgi duyan kızı Yıldız’ın da kaderini değiştirecektir.

Vatanım Sensin 3.bölüm fragman izle 10 Kasım 2016

Silahları kendine saklamak için cinayet işleyen Tevfik ise camide bir ipucu bıraktığının farkında değildir. Diğer yandan Vasili için İtilaf devletlerinin katılacağı baloda Cevdet’in ailesinin de orada olması son derece mühimdir.

Yıllar sonra kocasının Yunan üniforması ile dönüşünü hazmedemeyen Azize ise Cevdet’ten boşanmak ister. Cevdet kabul eder; ancak bir şartı vardır. Cevdet her ne kadar bir yabancı gibi olsa da aşkından bu kadar kolay vazgeçmesi Azize’yi sarsar. Cevdet’in vatan haini olarak dönüşü ise ailesini tehlikeye atacaktır.

Vatanım Sensin 4.bölüm fragman izle 17 Kasım 2016

Vatan haini Cevdet’i hedef alan yangın, Azize ve ailesinin hayatını ummadık şekilde değiştirir. Azize’nin yıllardır binbir zorlukla bir arada tutmaya çalıştığı ailesi dağılmaktadır. Cevdet; kızı Hilal ve annesi Hasibe’nin canı ile sınanmış, bir karar almak zorunda kalır. Bundan böyle ailesini yanında, Yunan Konağında ikamet ettirecektir.

Diğer yandan Cevdet resepsiyonda tanıştığı Eftalya’nın peşine düşer. Cevdet’in silahların peşinde olduğunu öğrenen Tevfik ise Cevdet’in hayatını tehlikeye atacaktır.

Vatanım Sensin 5.bölüm fragman izle 24 Kasım 2016

Cevdet’in kendisini aldattığını zanneden Azize’nin bir kez daha dünyası başına yıkılır. Cevdet ise aslında silahların peşinde olduğunu açıklayamaz ve zaman kaybetmeden Eftelya’nın evinde bulduğu haritanın peşine düşer. Silahların izini yalnız sürmek zorunda olan Cevdet beklenmedik bir gelişme ile karşı karşıyadır; Vasili onu bu göreve Leon ile birlikte gönderir.

Cevdet görevi için şehri terk ederken; Azize ise; konakta kaldıkları sürece Hilal’in başına iş açacağını, Yıldız’ın Leon’a meyledeceğini anlayıp, daha fazla konakta kalmak istemez ve Tevfik’ten yardım ister.

Tevfik hem Cevdet’ten kurtulacağı için hem de Azize’yi geri kazanacağı için hayli keyiflidir. Ancak Eftelya’nın kendisinin Cevdet’e bir tuzak kurulduğunu fark ettiğini bilmiyordur.

Vatanım Sensin 6.bölüm fragman izle 1 Aralık 2016

Tevfik’in oyunuyla tuzağa düşen Cevdet, ölümle yüz yüzedir. Azize ise bir veda bile etmeden çekip giden oğlu Ali Kemal için endişelenmektedir. Çocuklarına sahip çıkmaya çalışan Azize, Yıldız’ı Leon’dan sakınmak için görücüye çıkarır. Yıldız’ın talibi ise herkes için büyük sürpriz olacaktır. Hastanedeki intihar vakasından sonra sarsılan Hilal, kendini tehlikeye atacak bir plan yapar. Cevdet vazifedeyken konakta da gerilim tırmanmaktadır.

Vatanım Sensin 7.bölüm fragman izle 8 Aralık 2016

Cevdet’i bir kez daha kaybetmekle yüzleşen Azize, bu kez mantığıyla değil duygularıyla hareket eder ancak sevinci kısa sürecektir. Ne pahasına olursa olsun silahlara ulaşmak isteyen Cevdet’in verdiği karar, hem Cevdet’i hem de arkasından oyunlar çeviren Tevfik’i çok daha güç durumda bırakmıştır. Şimdi ölüm her ikisinin de ensesindedir.

Vatanım Sensin 8.bölüm fragman izle 15 Aralık 2016

Cevdet, gerçek kimliği deşifre olmadan Ölmez Hasan’dan kurtulmak zorundadır.  Silahları bulan Azize’nin ise, hayatı tehlikededir. Tevfik, en önemli sırrını öğrenen Azize’ye dair kararını henüz vermemiştir. Diğer yandan, Amasya genelgesinde alınan kararlar Türk halkını umutlandırır. Ancak, İtilaf devletlerinin Yunan Ordusuna destek için gönderdiği önemli sayıda askeri mühimmat bu umuda gölge düşürür.

22 Aralık 2016 Vatanım Sensin 9.bölüm özeti

Leon’un uyarılarını dikkate alan Vasili, Cevdet’e karşı büyük bir şüpheye düşüyor!
Cevdet, Yunan cephaneliğini patlatarak zafer kazanmış olsa da Ölmez Hasan’ın yakalanması işleri değiştirir. Leon’un, Cevdet’e dair şüpheleri Vasili’nin aklını karıştırmıştır. Cevdet, Ölmez Hasan’dan silahların yerini öğrenmeye çalışırken, Ölmez Hasan da onu kimliğini deşifre etmekle tehdit eder.

29 Aralık 2016 Vatanım Sensin 10.bölüm fragman izle

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Hektor dedi ki:

  Bu sene de bu moda sanırım: isim belirsizliği… Neredeyse basına düşen ilk ismiyle başlayan dizi olmayacak bu sezon :)
  Ama ikili müthiş, reyting yapar her türlü…

 2. Tonyukuk dedi ki:

  Dizi geçen hafta yayınlanan 1.bölümüyle büyük ses getirdi. Dizinin tutacağı şimdiden belli oldu. Muhteşem Yüzyıl gibi uzun soluklu olur mu bilinmez. Bu hafta 3.11.2016 Vatanım Sensin 2.bölümüyle ekranlara gelecek.

 3. Tonyukuk dedi ki:

  Dizi tarihi konuları tüm gerçekliğiyle işlemesi bakımından çok yararlı.
  Mustafa Kemal Atatürk sahneleri daha çok geçerse daha büyük bir hayran kitlesi oluşacaktır.
  10 Kasım bölümündeki fragman efsaneydi.

 4. Van Persie dedi ki:

  Sanki klişelere bağladı gibi dizi. Bu şekilde giderse izleyici giderek çekilir diziden. Başrollerdekilerin karizması bir yere kadar götürür diziyi. Aslolan konu ve akış

 5. PageRank dedi ki:

  Dizi tuttu, kemik bir hayran kitlesi oluştu. Konu da sürdürülebilir. Kanal D ısrar etmeli, uzun soluklu olmalı bu dizi.

 6. TürkiyeGoogle dedi ki:

  Halit Ergenç müthiş oyunculuk sergiliyor. Uzun soluklu olursa Cumhuriyet’in ilanına kadar sürdürebilirler.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.