19.10.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Yılmaz Özdil – Adam kitap bilgileri

Yılmaz Özdil – Adam kitap bilgileri

Yılmaz Özdil – Adam yeni kitap, kitap bilgileri, kitabın konusu

Yılmaz Özdil – Adam kitap bilgileri, yeni kitap tanıtımı, kitabın konusu ne, kitap ne kadar, kitap ne zaman çıkacak

Adam Kitabı Tanıtım Bülteninden

Kadın’ı okudunuz.
Bu da Adam.
*
Diyebilirsiniz ki…
Kadının karşılığı erkek değil mi?
Bence değil.
*
Çünkü, her kadın kadın ama…
Her erkek adam değil.
*
Herifleri yazmamayı tercih ettim!
*
Elbette memleketin tüm adamlarını sıralayıp, bir kitaba sığdırabilmek imkânsızdır…
Peki nedir?
Farklı zamanlarda, farklı ortamlarda yaşayan, hatta birbirleriyle hiç tanışmamalarına rağmen, ortak zihniyetin, ortak karakterin, ortak paydasıdır Adam.

Yıkılsın diye karşı devrim kazmalarıyla kolonlarına kolonlarına vurulan Türkiye, bugün hâlâ ayakta duruyorsa… İşte bu adamların ortak karakteri, ortak zihniyetinin sırtında duruyor.

Yılmaz Özdil – Adam kitap künyesi

Yayın Tarihi :  2016-10-31
ISBN : 6059658980
Baskı Sayısı : 2. Baskı
Dil : TÜRKÇE
Sayfa Sayısı : 512
Cilt Tipi : Karton Kapak
Kağıt :  Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut : 14 x 23 cm
Fiyat : 18 tl

Adam Kitap Özeti

Bir önceki romanı “Kadın” da Türkiye’nin birbirinden farklı kulvarlarındaki kadınları anlatan Özdil bu romanında ise adamları anlatmaktadır. Yazar yeni romanı için şöyle demektedir: ” Farklı zamanlarda, farklı ortamlarda yaşayan, hatta birbirleriyle hiç tanışmamalarına rağmen, ortak zihniyetin, ortak karakterin, ortak paydasıdır Adam. ” Böylece ülkemizde yer etmiş bambaşka kulvarlardaki adamları tanımamıza fırsat sunuyor Özdil.

Romanda siyasetçilerden, oyunculara; talk showculardan askerlere; piyanistlerden gazetecilere; hakemlerden olimpiyat şampiyonlarına; iş adamlarından yazarlara hatta müzik gruplarına kadar herkes var. Birkaç örnek vermek adına;

Nesimi (halk ozanı) Anadolu’dan Paris’e gider. Tek başına. Orada sokak sanatçılarını görür ve kendisi de curasını çıkararak çalmaya söylemeye başlar. Oradan geçen Abidin Dino -görüşleri nedeniyle sürgün edilmiştir- onu görür ve evine davet eder. Akşam Nesimi, Abidin Dino ve eşi öğretim üyesi Güzin Dino sohbet ederlerken Nesimi birden Abidin Dino’dan yarın onu çarşıya götürmesini ister. Neden sorusuna ise şu cevabı verir ” Oğluma bale ayakkabısı alacağım. ” Anadolu’nun bağrından kopan bu halk ozanının sözleri Dino çiftini çok etkiler. Daha sonra ise bu balet Mazlum Çimen olacaktır. Konservatuvarda eğitim aldıktan sonra besteci oldu ve film müzikleri yaptı. Oğlu piyanist Saki Çimen ile birlikte müzik şirketi kurdular.

Asıl adı Kemal Sadık Gökçeli olan Yaşar Kemal 1923 yılında doğdu. Dört yaşındayken kazayla bir gözünü kaybetti, beş yaşındayken babasının öldürülüşüne şahit oldu, kekeme oldu, ortaokuldan ayrılarak pamuk tarlalarında ırgatlık yapmaya başladı. İlk kitabını yayınladı. Eserleri 29 dile çevrildi.

Okur Yorumları

  • Yılmaz Özdil’in kaleminden okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum
  • Mükemmel bir anlatım mükemmel bir eser. Yılmaz yine sessizlerin sesi olmaya devam ediyor. 2 adet daha alıp hediye edicem. Yorumlardaki eksi oyları gördükçe daha çok keyif alıyorum. Yazar karşıtı insanların ne kadar kudurduğu ortaya çıkıyor.
  • Yılmaz Özdil okumak aydınlanmanın en pratik yoludur. Okuyun, ışıldayın.
  • Tüm kitaplarında olduğunda gibi yine olağanüstü bir derleme olmuş..Mutlaka okunmalı..Yazar ve kitaplarına olan karşıt görüşlere tabi ki saygım var fakat beğenmeyen okuyucuların gerçekten kitabı okuyup sonucunda mı beğenmediklerini merak ediyorum..
  • müthiş bir kitap. adam gibi adam… bilgisi zekası eksik adamlar ancak bu yazılan yorumlara katıl mi yorum bırakır. okuyun da ufkunuz açılsın. düz mantıkla yaşamayın hayatı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.