implant nedir

 • 28 Ocak 2017
 • 1.500 KEZ OKUNDU
implant nedir

implant nedir, implant fiyatları ne kadar

Günlük yaşamda son yıllarda sıkça duyduğumuz bir kelime implant. Peki implant nedir? İmplant nasıl yapılıyor, ne kadar sürüyor, hangi aşamaları var, güncel implant fiyatları ne kadar, implant acı veriyor mu, implant videosu izle, implant kimlerde uygulanmaz, hangi durumlarda yapılmaz…

implant nedir, nasıl yapılır

Diş kayıpları, hem fiziksel hem de ruh sağlığını olumsuz etkiliyor. Diş kayıplarında uygulanan implant yöntemi, ağız sağlığı açısından birçok avantaj sağlıyor. İmplantlar, tek bir diş ve birden fazla diş eksikliğinde rahatlıkla uygulanabiliyor. Sağlam dişin çekilmesine gerek kalmıyor ve doğal dişlere en iyi alternatif oluyor. İmplant sayesinde sıkıntısız bir şekilde çiğnenerek yemek yenilebiliyor. Tat alma sorunu ve mide bulantısı gibi problemler yaşanmıyor.

“Çürükler, ağrıyan dişler, diş eti problemleri, kanamalar, kısacası ağız sağlığıyla ilgili ortaya çıkan sorunlar kişinin hayat kalitesini düşürüyor. Özellikle diş kayıpları sadece fiziksel sağlığı değil, psikolojiyi de aynı şekilde olumsuz etkiliyor. Diş protezleri ve implantları sayesinde kaybedilen dişler geri kazanılmış oluyor. Olumsuz tabloyu artıya çeviriyor.”

“Doğru yöntem ise doktor tarafından belirlenmeli. İmplantın avantajları protezlere nazaran daha fazla. Diş hekimliğinde çığır açan bir gelişme olan implant, gerek hasta gerek hekim açısından çok daha rahatlatıcı bir yöntem. Diş kayıplarında son yıllarda en çok tercih edilen çözüm yöntemi olan implantlar, titanyumdan imal ediliyor ve diş köklerine en benzer aparatlardır. Kemik içerisinde yapılan uygulama sayesinde implant diğer dişlerden farksız bir şekle dönüşüyor.”

İmplant dişlerinin artıları

– İmplantlar, tek bir diş için de birden fazla diş eksikliğinde de rahatlıkla uygulanabiliyor.

– İmplant sayesinde, yediğiniz yiyecekleri sıkıntısız yiyebiliyor, daha iyi çiğneyebiliyorsunuz.

– Tat alma sorunu ve mide bulantısı gibi sorunlar da yaşanmıyor.

– Diş implantları, genellikle lokal anestezi altında uygulandığı için ağrı hissedilmiyor.

– Estetik olarak da kullanım rahatlığı bulunuyor.

– Basit bir diş çekimi niteliğindeki operasyon, yaklaşık 7 dakika sürüyor. İmplant uygulamasında yüzde 98’e varan başarı sağlanıyor.

– Protezlerin birçok farklı çeşidi bulunuyor. Örneğin; ‘köprü’ denilen, fiks sabit protezler var. Bu uygulamada, iki sağlam diş kesilmiş oluyor. Diş yoksa ya da arka tarafta köprü yapılacak durum mevcut değilse hareketli denilen protezlere yapılıyor. Yan dişlere uygulama gereği olmadığı için implant sağlam dişleri de korumaya destek oluyor.

İmplant Kimlerde Uygulanmıyor

İmplant, kemik yapısı uygun olmayanlara uygulanamıyor. Ayrıca kemik hastalıkları ve kontrol edilemeyen şeker hastalıklarında uygulamada problem çıkabiliyor. Bu tip durumları, hastanın genel sistemik durumunu belirleyen hastalıkları iyi değerlendirmek çok önemli. Ayrıca 18 yaşından önce de kemik gelişimi henüz tamamlanmamış olduğu için uygulanamıyor. Ancak bazı diş sorunlarında ve ortodontik apareyler takıldığı zaman, destek almak için belli kemik bölgerinde geçici süre ile implantlar kullanılabiliyor, bunlar sonra çıkarılıyor.

Güncel implant fiyatları

İmplant fiyatları dişin yapısına, türüne, malzemenin yerli ya da yabancı olmasına göre değişiklikler gösteriyor.

İmplant dişler 1000 tl gibi bir alt sınırdan 3000 tl gibi bir üst sınıra kadar çıkabiliyor. Dişin üzerine kaplamanın türüne göre de fiyatlar değişebiliyor. Ancak normal bir implant tedavisi 1500 liraya mal oluyor.

İmplant nasıl yapılır video izle

YouTube video
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Alexa Vista dedi ki:

  Kaç para ki implant fiyatları ne kadar

 2. GooglevsYandex dedi ki:

  Ben geçen bir dişin fiyatını sordum.
  1500 tl fiyat çektiler.
  Malzemeyi kendin temin edersen daha ucuza gelir dendi. O kısmını anlamadım pek.

 3. PageRank dedi ki:

  Keşke SGK karşılasa, çok pahalı sıradan halk için.

BİR YORUM YAZ