23.08.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Mafia 3 oyun incelemesi

Mafia 3 oyun incelemesi

Mafia 3 Oyun İncelemesi, Sistem Gereksinimleri

Mafia 3 oyun incelemesi, sistem gereksinimleri, pc özellikleri, ne zaman çıkacak, bölüm indexi, bölüm ilerleme rehberi, oyun çözümü, 2017 yeni oyunlar, demo indir

Mafia 3 nasıl olmuş?

En son 2010 yılında Mafia II ile oyuncularla buluşan seri uzun bir ara vermişti. Bize de Mafia 3 beklentisiyle oturup beklemek kaldı. 2K ne yaptı ne etti, bir şekilde Mafia 3’ün geliştirildiğini bizden saklamayı başardı. Duyuru yapıldığında bu kez geliştirici koltuğunda Hangar 13 vardı. Peki, bunca aradan sonra Mafia 3 oynamak nasıl bir histi?

Mafia 3 gerçekten harika bir başlangıçla oyuna sizi bodoslama sokuyor. İyi açılışları her zaman sevmişimdir ve Hangar 13 yeni bir karakteri bize nasıl kazandıracağını çok iyi biliyor. Lincoln Clay’i daha tanımadan ününü başka insanların ağzından duyuyoruz. Arkadaşları, onunla irtibat halinde olan ajanlar Lincoln adına veya ona karşı ifade veriyor, röportaj yapıyorlar. Sanki bir efsane ile karşılaşacağımıza inanarak oyuna giriş yapıyoruz.

Mafia: The City of Lost Heaven, 2002 yılında 2K Czech’in elinden çıkmıştı ve o güne kadar eşi benzeri görülmemiş, hatta bana sorarsanız hala eşi benzeri bulunmayan bir oyundu. Aşırı gerçekçi açık dünya yapısı, araba sürüş mekanikleri, karakter animasyonları ve canlı şehir hayatı derken Mafia gerçekten zamanının en iyi oyunlarından birisiydi. Derin hikayesi ve kendine bağlayan karakteri ile 2002 yılında çıkan bir oyundan beklenmeyecek türde bir derinliğe sahipti. Araba fazla hız yapınca peşinize düşen polis mi dersiniz, benzin doldurma mekaniği mi dersiniz, kırmızı ışıkta geçince ceza alma mı dersiniz… Her şey gerçeğine uygun, her şey en ince ayrıntısına kadar düzenlenmişti.

Geçmişten Günümüze Mafia 3 Serisi

Bugün serinin üçüncü oyunu Mafia 3 çıktı ve Lincoln Clay olarak New Bordeaux’de geçen hikayemize başladık. Başladık başlamasına da, çok büyük problemler ile başladık. Öncelikle oyunu PC platformunda incelediğimi söylemek isterim. Her incelemede yazdığım gibi burada da sistemimi yazayım: Nvidia GTX 1070 ekran kartım, i5 6600 işlemcim ve 8 GB ram’im var. Yani Mafia 3’ün sistem gereksinimlerini hayli hayli karşılayabiliyorum. Ancak buna rağmen oyun 30 FPS limitini aşıyor. Nedeni benim sistemim ile alakalı değil elbette. Eğer haberleri takip ettiyseniz bundan da haberdarsınızdır zaten. Nedendir bilmiyoruz ancak yapımcı Hangar 13, 2K Czech veya yayıncı 2K oyunu 30 FPS kilidi ile çıkarma kararı almış. Bu yüzden dün geceden beri Steam’de adeta kıyamet kopuyor. Herkes ağzına geleni söylüyor oyun için.

Öncelikle şunu söylemem gerekir ki; bu oyundan hiç umutlu değildim. Genelde şöyle bir kanı vardır bende. Bir oyunun ne kadar fazla reklamı yapılırsa, ortaya kötü bir şeyin çıkacak olması olasılığı da o kadar yüksektir. Elbette bu sadece benim fikrim ve genelde tutuyor. Mafia 3 de bu oyunlardan birisiydi. Steam sayfasına girdiğimde 19 tane video karşılıyor beni. 19. On dokuz! Nasıl bir reklam yaptınız yahu siz? Durun, her neyse, konumuz bu değil. Mafia 3’ün de bu kadar reklam yüzünden paraları toplayıp sonra başarısız olacağını düşünüyordum ve bu burukluk ile oyuna girdim. Kesinlikle kötü bir oyun değil. İyi bir oyun. Ancak bundan daha fazlası da değil.

Öncelikle müzikler… Ah o müzikler! Mafia 3, 1968 yılında geçiyor ve dönemin savaş-karşıtı, hırçın müziklerinin hepsine sahip! Müzikler belirli yerlere o kadar büyük bir incelikle yerleştirilmiş ki, her bir parçada ayrı mest oldum. Hele ki Rolling Stones’dan Paint it Black’in çaldığı sahneyi gördüğümde tüylerim diken diken oldu. Bir şarkı bir sahneye ancak bu kadar yakışabilirdi! Aynı şekilde araba ile turlarken çalan şarkılar, görev bitiminde duyduğumuz parçalar derken Mafia 3’ün kesinlikle şimdilik en beğendim yönü müzikleri oldu. Şehir her ne kadar boşmuş hissi verse de müzikler bu hissin kaybolması adına elinden geleni yapıyor.

Mafia 3 sistem gereksinimleri
Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
Intel İşlemci: I5-2500K
AMD İşlemci: AMD FX-8120
Bellek: 6GB
AMD Ekran Kartı: Radeon HD7870
Nvidia Ekran Kartı: GeForce GTX 660
Ekran Kartı Belleği: 2GB
Gereken Depolama Alanı: 50Gb

Mafia 3 oyun inceleme videosu izle

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. GooglevsYandex dedi ki:

    Oyun çıktı mı admin
    Var mı torrenti falan indirme linki?

  2. PageRank dedi ki:

    Oynayan öneren yok mu arkadaşlar bu Mafia’yı.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.