20.01.2022 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Salman Khan Dünya Okulu

Salman Khan Dünya Okulu

Salman Khan Dünya Okulu kitap bilgileri

Salman Khan kitapları, Dünya Okulu, eğitimi yeniden düşünmek, pdf indir, 2016 MEB seminer dosyaları, kitap özeti indir, slide olarak indir, eğitim kitapları indir, eğitim psikolojisi pdf kitaplar

Salman Khan Dünya Okulu kitap özeti

Eğitimde fırsat eşitliği için, herkese, her yerde, dünya standartlarında, ücretsiz eğitim. Geleceğin okulları nasıl olacak, eğitim nasıl dönüşecek, öğretmen – öğrenci ilişkisi nasıl yeniden şekillenecek, sınıflarda hangi teknolojik yöntemlerle ders işlenecek? Tüm bu konuların yanı sıra bu kitapta Khan Academy’nin hikayesini de en samimi şekilde kurucusunun kaleminden okuyacaksınız.

Khan Academy’nin nasıl teknoloji ve eğitimi bir araya getirerek insan faktörünü ön plana çıkarttığını anlatan “Dünya Okulu”, eğitim reformunun geleceğine ışık tutuyor. STFA’nın 1992 yılında kurduğu Bilimsel ve Teknik Yayınları Çeviri Vakfı, 2012 yılında Khan Academy kurucusu Salman Khan ile Khan Academy’nin ilk uluslararası iş ortaklığı anlaşmasını imzaladı. Anlaşma çerçevesinde dünyanın en büyük internet öğrenim platformu Khan Academy Türkçeleştirilerek tüm dünyada Türkçe konuşan herkese ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Khan Academy Türkçe, Ekim 2014 itibariyle 2 milyon ders vermiştir. Herkese kendi hızında ve kişiselleştirilmiş eğitim anlayışıyla dünya genelindeki eğitim reformunun en önemli paydaşlarından olan Khan Academy’nin sunduğu interaktif alıştırmalar, yönlendirme ve puanlama sistemleri ile öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik raporlama gibi gelişmiş özellikler de binlerce eğitim videosu ile birlikte Türkçe olarak kullanıcılarla ücretsiz olarak buluşturmaktadır.

Khan Akademi MEB İşbirliği

STFA, Khan Academy Türkçe projesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği protokolü imzalamış olup Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) kapsamında ortak çalışmalara devam etmektedir. Khan Academy’nin kurucusu Salman Khan’ın 2012 yılında yazdığı “Dünya Okulu” isimli kitabı, Khan’ın eğitim reformu ve eğitim sisteminin geleceği ile ilgili görüşlerini derlediği vizyon açıcı bir çalışma. Eğitimde fırsat eşitliği için, herkese, her yerde, dünya standartlarında, ücretsiz eğitim.

Kitap Milli Eğitim Bakanlığı 2016 seminer döneminde üzerinde konuşulması, düşünülmesi, tartışılması gereken kitaplardan biri olarak ilan edilmiş ve bu dönemde tekrar eski popülerliğini yakalamıştır. Yukarıda kitabın tanıtım kısmını okudunuz. Kitabın en güzel ve en orijinal şekilde yapılmış Türkçe özetini aşağıdaki linkten indirilebilirsiniz.

Kitabın pdf özetini indirmek için TIKLAYINIZ

Daniel Goleman – Duygusal Zeka kitabı için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hektor dedi ki:

    MEB seminer programında okunması gerekli kitap olarak planlanmış. Öğretmen arkadaşlar için çok iyi oldu bu dosya, teşekkürler hocam

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.