17.10.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

GTA 6 Çıkış Tarihi

GTA 6 Çıkış Tarihi

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? Oyunda Neler Değişecek? Grand Theft Auto 6 hakkında son gelişmeler

GTA 6 tüm belirsizliğiyle fısıltı gazetelerinin hala manşetinde. Sağa sola koşan bir siyahi adam, araba çalıyordu, mafyaya iş yapıyordu. Sonra yamaları çıktı, her işe olduğu gibi buna da burnumuzu soktuk. En son Recep İvedik yamasını bile gördük. Oyun güncellendikçe kahraman değişti. Oyunun geçtiği harita farklılaştı. Son gelen haberlere göre de kahramanımız bu sefer kadın. Olayın geçeceği harita için ise Tokyo söylentileri mevcut. Firmanın oyunu çıkardığı tarihler incelendiğinde de çıkış için en erken 2018 ağır basıyor.

GTA 6 büyük sürpriz olmazsa 2017’de çıkmayacak

Henüz GTA 6’nın geliştirilip geliştirilmediği hakkında Rockstar Games resmi bir açıklama yapmış değil; fakat oyunun yayıncısı Take Two firmasının CEO’su Strauss Zelnick, GTA 6 çıkış tarihi hakkında bize ipucu veren resmi bir açıklama yaptı. Zelnick’e göre Max Payne ve Grand Theft Auto gibi oyun serileri aşırı derecede popüler olmalarına rağmen hiçbir zaman yıllık olarak yeni bir oyunun eklendiği bir seriye dönüşmeyecekler. Zelnick bu durumun nedenini ise beklenti ve talep ile bağdaştırıyor.
Grand Theft Auto serilerindeki oyunlar genelde 5 yıllık bir sürenin sonunda geliştirilip oyunculara sunuluyorlar. GTA serisinin bir önceki oyunu GTA 4 2008 yılında çıkmıştı. GTA 5 ise 2013’te çıkmıştı. Oyunun bilgisayar versiyonu ise 2015’in Nisan ayında yayınlandı. Bu tarihlere bakılacak olursa GTA 6 çıkış tarihinin önümüzdeki yıl içerisinde olmayacağı varsayılabilir.

GTA 6 için sızan son bilgiler

Henüz resmiyeti belli olmayan bir şirket çalışanının sızdırdığı dedikodulara göre serinin 6. oyununda ana karakterimiz bir kadın olacak ve bu karakteri ünlü Küba asıllı aktris Eva Mendes ve oyunun anti-kahramanını ise Eva Mendes’in eşi Ryan Gosling seslendirecekmiş. Şirket şu anda çiftin menajerleri ile görüşme halindeymiş. Ayrıca ortaya atılan bir diğer iddia ise oyunun senaryo modunun haritaları hakkında. İddialara göre senaryo genellikle Londra ve Tokyo’da yoğunlaşacakmış. Hatta söylenene göre kadın karakterimiz ile Japon mafyası Yakuza’ya da bulaşacak ve mafyaya karşı hayatta kalmaya çalışacakmışız.

Bu söylentilerin ardından oyuncular adeta Rockstar Games’i soru bombardımanına tuttular ancak şirketten hiçbir resmi açıklama gelmedi. Yani şirket bu iddiaları ne doğruladı ne de yalanladı. Şu anda sessizliğe bürünen şirketten bakalım yakın zamanda bir açıklama gelecek mi bekleyip göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. GooglevsYandex dedi ki:

    GTA 6 daha çıkmaz, haberi hazırlayan sağlam atmış. İki üç yılı daha var bence.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.