31.05.2020 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Kelebeğin Rüyası Filmi Ödülleri Topladı

Kelebeğin Rüyası Filmi Ödülleri Topladı

Kelebeğin Rüyası filmi, Moondance Uluslararası Film Festivali’nde, “En İyi Film”, “En İyi Film Müziği” ve “En İyi Aktör” dallarında ödüle layık görüldü.

ABD’nin Boulder şehrinde bu yıl 15’incisi düzenlenen Moondance Uluslararası Film Festivali’nde, Kelebeğin Rüyası filmine ödül yağdı.

Kelebeğin Rüyası Filmine Ödül Yağdı

Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği Kelebeğin Rüyası, “En İyi Film” ödülünün yanında, Rahman Altın’ın müziğiyle “En İyi Film Müziği” ve oyuncu Mert Fırat’ın performansıyla “En İyi Aktör” dallarında ödüle layık görüldü. “Amerika’nın Cannes’i” olarak gösterilen festivale sinema dünyasının önemli temsilcileri katılırken, müzisyen Altın, film için bestelediği müzikle, aldığı ödüllere bir yenisini daha eklemiş oldu.

Film Müziği Dalında En Güçlü Aday

Altın, ödül sonrası yaptığı açıklamada, Kelebeğin Rüyasının 2013 Şubat ayında vizyona girmesinden bu yana uluslararası film çevrelerindeki yolculuğuna beğeni ve ödüllerle devam ettiğini, böyle büyük ve başarılı bir projenin parçası olmaktan onur duyduğunu dile getirdi. Kelebeğin Rüyası Filmi için bestelediği müzikle 15. Milano Uluslararası Film Festivali, 13. World Soundtrack Academy, 46. SİYAD Sinema Ödülleri ve 19. Kral Türkiye Müzik Ödülleri’nde de başarı gösteren Türk besteci, Moondance Festival’inde film müziği dalında en güçlü aday olarak gösteriliyordu.

En İyi Film Müziği Dalında İlk 20’de Kaldı

ABD’de, gelecek aylarda New York ve Los Angeles kentlerindeki Filarmoni Orkestraları ile konser verecek olan Altın, geçen yıl Oscar Ödüllerinde ‘En İyi Film Müziği’ dalında, ilk yirmiye kalmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.