20.01.2022 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Aleyna Tilki kimdir – biyografisi

Aleyna Tilki kimdir – biyografisi

Aleyna Tilki kimdir, biyografisi, nereli, boyu, kilosu, burcu, kaç yaşında

Aleyna Tilki kimdir, biyografisi, nerelidir, boyu ne kadar, kilosu ne, kaç yaşında, instagram adresi, fotoğrafları, videoları, hangi okulda okuyor

Birçoğumuzun hayatına Cevapsız Çınlama’yla girdi, ancak öncesinde sosyal medyada bir çılgınlık başlamıştı bile. İfşa videoları, resimleri, fotoğrafları derken birbirimize o kim ki demeye ve araştırmaya başladık. İlk klibiyle birlikte iyice gündeme oturdu. Çalışma Bakanlığı henüz on altı yaşında olmasına rağmen gece kulübünde sahne aldığının öğrenilmesi üzerine soruşturma başlattı. Suriye, Irak, Musul, Kerkük, Başkanlık sistemiydi derken en az onlar kadar konuşulan ve gündemde olan bir isimdi o. Bize de bu talebe cevap vermek ve araştırma yaparak sizlere derlemek düştü. Bakalım kimmiş, kimlerdenmiş…

Biyografisi

2000 yılında dünyaya gelen Aleyna Tilki aslen Konyalıdır. Şuanda halen lise öğrencisi olan Aleyna Tilki 1,65 boyunda ve 48 kilodadır.

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Gesi Bağları’nı söyleyerek hafızalara kazınan Aleyna Tilki Cevapsız Çınlama şarkısı ile popüler olmuştur.

Son zamanlarda en çok dinlenen şarkılardan biri olan “Cevapsız Çınlama” şarkısı Emrah Karaduman desteğiyle güçlendirmiştir.

Kazandığı para ile müzik eğitimini sürdüreceğini belirten şarkıcının annesi ise Trabzon Oflu’dur.

Verdiği özel bir röportajda sesini annesinden aldığını ifade ederken çok ufak yaşlardan itibaren böyle bir yeteneğinin olduğunu ve annesinin onu hep desteklediğini belirtti.

Sosyal Medya Onu Konuşuyor

Türkiye yaklaşık iki ayda popun süper yıldızlarını dahi geride bırakan 16 yaşındaki bir kızı konuşuyor ve izliyor. Yetenek Sizsiniz yarışmasıyla ünlenen Aleyna Tilki sesiyle herkesi etkilemeyi başardı

Yaşına rağmen milyonları deviren sanatçı her geçen gün rekorunu da geliştiriyor. Neredeyse günde bir milyonluk bir ortalama ile Youtube’un enlerine giren Tilki’nin bundan sonraki performansı da merak ediliyor. Özellikle kızların büyük ilgi gösterdiği Aleyna Instagram ve Twitter’daki takipçi sayısıyla da parmak ısırtıyor.

Aleyna Tilki instagram adresi TIKLA

Gelecekte Ne Olmak, Ne Okumak İstiyor

Emrah Karaduman, kendisini ilk olarak Yetenek Sizsiniz adlı yarışma programında gördüğünü ve o dönemde tamamlamak üzere olduğu “Toz Duman” adlı projesine dahil olmak isteyip istemediğini sorduğunu ifade etti. Zamanlama nedeniyle o projeye dahil olamadığını söyleyen Emrah Karaduman “kısmet bu projeyeymiş” diyerek böylesinin daha hayırlı olduğunu belirtti.

Bir televizyon programında verdiği röportajda psikoloji okumak istediğini söyleyen ünlü şarkıcı, konservatuvara girmek gibi bir düşüncesi olmadığını ve kişisel gelişim felsefe kitabı yazdığını ifade etti.

Kime Hayran

‘Kötü örnek olduğu’ şeklindeki eleştirileri de ciddiye almadığını belirten güzel şarkıcı, “Makyaj bile yapmıyorum. Giyimim yaşıma uygun. Hatta ben yaşımdan küçük giyiniyorum. Benim yaşımdaki insanlar benden daha çok büyük giyiniyorlar. İnsanlar beni 16 yaşında bile görmüyorlar” ifadelerini kullandı.

“Selda Bağcan hayranıyım. Küçüklükten beri onu dinliyorum. Düet yaparsam eğer Selda Bağcan’la yaparım” diyor.

Aleyna Tilki Yetenek Sizsiniz Gesi Bağları videosu izle

Aleyna Tilki Saldırısı ve Ayrıntıları

Şarkıcının Diyarbakır’da sahneye çıktığı mekana iki boru tipi el yapımı patlayıcı atıldı. Şarkıcının yara almadan kurtulduğu patlama sonrası çıkan izdihamda 6 kişi yaralandı. Menajeri, saldırının nedenini açıkladı.
Diyarbakır merkez Kayapınar İlçesi’ndeki bir salonda sahneye çıkan Aleyna Tilki, platformda şarkı söylerken patlama meydana geldi. Patlama sonrası çıkan izdihamdan 6 kişi yaralandı, Aleyna Tilki ise yara almadı.
Saldırganların 12-13 yaşında olduğu, kafeye iki boru tipi el yapımı patlayıcı atıldığı öğrenildi. Menajer, saldırının mekana giremeyen seyircilerden bir ya da birkaçı tarafından yapıldığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Tonyukuk dedi ki:

    Biraz olsun Aleyna Tilki çılgınlığı durmuş durumda, şükür

  2. PageRank dedi ki:

    Bu aralar gündemden düştü, yakında bir şeyler yapar yine :)

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.