4 sınıf ders kesim raporu

  • 10 Haziran 2017
  • 1.363 KEZ OKUNDU
4 sınıf ders kesim raporu

4 sınıf ders kesim raporu indir, yıl sonu faaliyet raporu nasıl hazırlanır, yeni müfredata uygun ders kesim raporu örneği, 4.sınıflar tüm dersler için faaliyet raporu

Eğitimciler için yıl sonunun yorgunluğu, seminer döneminin sıkıcılığı, havaların sıcaklığı yetmezmiş gibi onlarca muhasebe evrakı hazırlaması da gerekmektedir. Onlardan biri de yıl sonunda derslerde ne yapıldığının, eksik kalan ünite olup olmadığının belirtildiği yıl sonu ders kesim raporudur. Diğer sınıflar için rapor örneklerini paylaşmıştık. Konu altındaki linklerden diğer sınıfların ders kesim raporlarına ulaşabilirsiniz. 4 sınıf ders kesim raporu örneğini bu başlıkta paylaşacağız. Yorumlarınızı, eksik noktaları belirtmeyi unutmayınız.

4 sınıf ders kesim raporu örneği

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI … İLKOKULU 4.SINIFLAR SENE SONU DERS KESİM RAPORU

2016–2017 Eğitim – Öğretim Yılı Sene başında Müfredatımıza göre hazırlanan planlarımız öğretmen kılavuz kitaplarına ve ders programlarına uygun olarak işlenmiştir. Derslerin sırası ile değerlendirilmesi aşağıda belirtilmiştir. Arz ederim.

TÜRKÇE DERSİ:

Türkçe Dersinde konular planlandığı şekilde işlenmiş, ünitelerde önerilen sürelere uygun olarak hareket edilmiştir. Programın amacına uygun olarak etkinlikler düzenlenmiş ve yapılmıştır. Çalışma kitabında yer alan etkinlikler bizzat sınıfta işlenmiştir. Sözlü ve yazılı anlatım etkinliklerine ders işleniş süreci içinde uygun zaman ayrılmıştır. Temaların tamamı işlenmiştir. Her dönem için üç sınav yapılmıştır.

MATEMATİK DERSİ:

Matematik Dersi konuları da planlandığı şekilde işlenmiş olup, ara değerlendirmelerle geri dönüşüm sıkça yapılmıştır. Programın amaçlarına uygun etkinlikler yapılmıştır. Konu alıştırmaları ve konu testleriyle geri bildirim alınarak eksiklerin giderilmesi yoluna gidilmiştir. Bol miktarda alıştırma ve problemlere yer verilmiştir.  Hazırlanan etkinliklerde öğrenme ve öğrenilenlerin uygulanmasına öncelik verilmiştir. Her dönem için üç sınav yapılmıştır.

SOSYAL BİLGİLER DERSİ:

Sosyal Bilgiler Dersi, ünitelerin dağıtımına uygun olarak belirtilen sürelerde işlenmiş olup ünite dağıtım sürelerinde bir değişiklik yapılmaksızın planlanan sürelerde işlenmiştir. Her ünitenin işlenişi sırasında konu değerlendirme, ünitelerin sonunda da üniteyi değerlendirme çalışmaları yapılmıştır. Yapılan tespitlere göre eksiklikler hemen telafi edilmiştir.  Her dönem için iki sınav yapılmıştır.

FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ:

Fen ve Teknoloji Dersinde bütün konular işlenmiş olup, okulumuz olanakları ölçüsünde derslerimizde deneylere yer verilmeye çalışılmış olup, grup çalışmasına ağırlık kazanmıştır. Ara değerlendirme, yazılı değerlendirme, performans görevleri ile sürecin değerlendirilme çalışması gerçekleştirilmiştir. Her dönem için iki sınav yapılmıştır.

İNSAN HAKLARI YURTTAŞLIK VE DEMOKRASİ

Hayatta karşılaşacağı konularla ilgili temalar işlenmiş ve öğrencilere büyük kazanımlar sağlamıştır.

TRAFİK GÜVENLİĞİ ve İLK YARDIM DERSİ:

Trafik Güvenliği ve İlk yardım dersinde ünitelerin dağılımına uygun olarak belirtilen sürelerde işlenmiş olup herhangi bir değişiklik yapılmaksızın planlanan sürelerde işlenmiştir. Her dönem için iki sınav yapılmıştır.

MÜZİK, GÖRSEL SANATLAR,BEDEN EĞİTİMİ ve OYUN VE FİZİKİ ETKİNLİKLER:

Müzik, Oyun ve Fiziki Etkinlikler, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi dersleri konularına uygun olarak işlenmiştir. İşlenmeyen konu ve etkinlikler kalmamıştır.

Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe, Müzik, Rehberlik ve Sosyal Etkinlikler, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar ve Trafik Güvenliğine ait tema ve üniteler, Ünitelendirilmiş yıllık plânlarda belirtilen sürelere uygun olarak zamanında işlenmiş, işlenmeyen konu ve etkinlikler kalmamıştır. Sınıfta yapılan her türlü etkinliklerde öğrencilere olumlu alışkanlıklar kazandırmaya çalışılmıştır. 

AHMET DALKIRAN

4-… SINIFI ÖĞRETMENİ

…./06/2017

……………………

OKUL MÜDÜRÜ

1.sınıf ders kesim raporu örneği için TIKLA
2.sınıf ders kesim raporu için TIKLA
3.sınıf sene sonu faaliyet raporu için TIKLA
Rehberlik dersi raporu için TIKLA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ