3.sınıf ders kesim raporu

  • 06 Haziran 2017
  • 1.843 KEZ OKUNDU
3.sınıf ders kesim raporu

3.sınıf ders kesim raporu indir, 3.sınıflar yıl sonu ders kesim raporu örneği, yıl sonu seminer dönemi evrakları neler

3.sınıflar için 2016-2017 eğitim yılı sonunda okul müdürlüğüne teslim edilmesi gereken en önemli evraklardan biri de 3.sınıf ders kesim raporu olacaktır. Siz değerli eğitimcilere yardımcı olmak amaçlı aşağıda bir adet yıl sonu 3.sınıf ders kesim raporu örneği sunulmuştur. Umarım işinize yarar.

3.sınıf ders kesim raporu örneği

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI … İLKOKULU 3/… SINIFI DERS KESİM RAPORU

Tüm dersler Milli Eğitim Bakanlığımız Müfredatındaki kazanımlara göre işlenmiş olup dersler hakkında bilgi aşağıdadır. Arz ederim.

Hayat Bilgisi Dersi : Bu derste Yıllık Plan, Program ve Kazanımlara göre çalışmalar yürütülmüş olup Konulara göre Atatürkçülük kazanımları, diğer derslerle ilişkilendirmeler uygulanmıştır. Yetiştirilmeyen konu yâ da kazanım kalmamıştır. Öğrencilerin tamamında kazanımların gerçekleştiği görülmüştür. Kazanımların öğrencilerde gerçekleşme oranları ölçülerek değerlendirilmiştir. Konu tekrarları yapılarak kazanımların pekiştirilmesi ve kullanılır olması sağlanmıştır.

Matematik Dersi : Bu derste Yıllık Plan, Program ve Kazanımlara göre çalışmalar yürütülmüş olup Konulara göre Atatürkçülük kazanımları, diğer derslerle ilişkilendirmeler uygulanmıştır. Yetiştirilmeyen konu ya da kazanım kalmamıştır. Öğrencilerin tamamında kazanımların gerçekleştiği görülmüştür. Konu tekrarları yapılarak kazanımların pekiştirilmesi ve kullanılır olması sağlanmıştır. Ek etkinlikler, ünite sonu değerlendirmeler, diğer derslerle ilişkilendirilmeler ve Atatürkçülük kazanımları gerçekleştirilecek şekilde işlenmiştir. Kazanımların öğrencilerde gerçekleşme oranları ölçekler kullanılarak değerlendirilmiştir.

Türkçe Dersi : Bu derste Yıllık Plan, Program ve Kazanımlara göre çalışmalar yürütülmüş olup Konulara göre Atatürkçülük kazanımları, diğer derslerle ilişkilendirmeler uygulanmıştır. Yetiştirilmeyen konu ya da kazanım kalmamıştır. Öğrencilerin tamamında kazanımların gerçekleştiği görülmüştür. Kazanımların öğrencilerde gerçekleşme oranları ölçülerek değerlendirilmiştir. Konu tekrarları yapılarak kazanımların pekiştirilmesi ve kullanılır olması sağlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığımız müfredatına göre öğrencilerde okuma-yazma-dinleme-görsel okuma-görsel sunu kazanımları ve Atatürkçülük konuları diğer derslerle ilişkilendirilerek işlenmiştir. Temalardan kitaplarda bulunan ana temalar ve yardımcı temalar bitirilmiştir.

Fen Bilimleri : Bu derste Yıllık Plan, Program ve Kazanımlara göre çalışmalar yürütülmüş olup Konulara göre Atatürkçülük kazanımları, diğer derslerle ilişkilendirmeler uygulanmıştır. Yetiştirilmeyen konu ya da kazanım kalmamıştır. Öğrencilerin tamamında kazanımların gerçekleştiği görülmüştür. Kazanımların öğrencilerde gerçekleşme oranları ölçülerek değerlendirilmiştir. Konu tekrarları yapılarak kazanımların pekiştirilmesi ve kullanılır olması sağlanmıştır. Bu derste program ve kazanımlara göre konular işlenmiştir. Öğrencilerin tamamında kazanımların gerçekleştiği görülmüştür. Konular işlenmiş ve bitirilmiştir. Kazanımların öğrencilerde gerçekleşme oranları ölçülerek değerlendirilmiştir. Konu tekrarları yapılarak kazanımların pekiştirilmesi sağlanmıştır.

Beden Eğitimi : Derse ilişkin kazanımlar gerçekleştirilecek şekilde, kış şartlarında sınıf içinde ve okul spor salonunda, uygun havalarda okul bahçesinde uygulamalı ve pratik olarak, kazanımlar gerçekleştirecek şekilde dersler işlenmiştir. Beden Eğitimi dersi ile ilişkili olarak ritmik hareketler ve grupla çalışmalar yapılarak kazanımlar pekiştirilmiştir. Etkinlikler yarışma ve oyun biçiminde uygulanarak öğrenciler derse katılmaya istekli hale getirilmiştir.

1.sınıflar için yıl sonu ders kesim raporu İNDİR

Görsel Sanatlar :  Yıllık ve günlük planlara uygun olarak ve diğer derslerle ilişkilendirilerek öğrencilerde kazanımları gerçekleştirecek şekilde uygulamalı olarak programa göre dersler işlenmiştir. Yapılan çalışmalar sınıfta sergilenmiş, öğrencilerin öz güven kazanmaları açısından gerekli ve farklı çalışmalar yapılmıştır. Diğer derslerle ilişkilendirmeler yapılarak, Hayat Bilgisi, Türkçe ve Matematik dersinde işlenen konular, Görsel sanatlar dersinde kullanılmıştır. Öğrencilerin çalışmalarını hazırlarken üretken düşünme becerilerinin geliştirilmesine dikkat edilmiş ve özgünlük, zenginleştirme, akıcılık ve esneklik ölçütlerine göre çalışmalar sınıfça değerlendirilmiştir.

Müzik : Kılavuz kitapta verilen planlara uygun olarak dersler işlenmiş, dersin kazanımları ve Atatürkçülük konularına ilişkin kazanımlar gerçekleştirilecek şekilde diğer derslerle ilişkilendirilerek, uygulamalı yeni yöntem ve teknikler kullanılarak işlenmiştir. Belirli gün ve Haftalarla ilgili çalışmalarda müzik dersinden yararlanılarak konuların pekişmesi sağlanmıştır.

Serbest Etkinlikler : Planlara uygun olarak ve diğer derslerle ilişkilendirilerek öğrencilerde kazanımları gerçekleştirecek şekilde ve uygulamalı olarak programa göre dersler işlenmiştir. Diğer derslerde pekiştirilmesi amaçlanan konular için Serbest Etkinlikler dersinden faydalanılmıştır. Ayrıca öğrencilerin güncel olaylardan haberdar olmaları için ve merak ettikleri konularla ilgili soru sormaları ve fikirlerini ifade etmeleri için etkinlikler yapılarak derslerde öğrencilerin daha aktif olmaları sağlanmıştır.

Tarih

Ad-Soyad

Okul Müdürü

İmza

2.sınıflar için yıl sonu faaliyet raporu İNDİR

Rehberlik dersi faaliyet raporu İNDİR

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ