11.08.2020 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Kurbanlık fiyatları – Kurban hisseleri ne kadar

Kurbanlık fiyatları – Kurban hisseleri ne kadar

Kurbanlık fiyatları, 2016 kurban fiyatları, Kurban hisse fiyatları, Diyanet kurbanlık fiyatı, Kızılay kurbanlık fiyatı, Mehmetçik Vakfı kurbanlık fiyatı, küçükbaş ne kadar, büyükbaş ne kadar, 2017 Kurban Bayramı kurbanlık fiyatları, kurbanlık hayvanlar zamlı mı olacak, et fiyatları artacak mı…

Kurbanlık Fiyatları Pahalı mı Olacak

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mustafa Tutkun, vekalet yoluyla kurban kesim bedellerinin bu yıl yurt içinde 690 lira, yurt dışında da 500 lira olarak belirtti. “Vakfımız bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içinde 690 TL, yurt dışında da 500 TL olarak belirledi.

Vatandaşlarımız, DİYANET ve KURBAN adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, PTT şubeleri ile Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, Akbank, Garanti Bankası, Albaraka, Türkiye Finans ve Kuveyt Türk bankaları aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir.

Ayrıca vatandaşlarımız 0312 416 90 00 çağrı merkezini arayarak kurban bağışında bulunabilir. Yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız da Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve ataşelikler ile bu ülkelerdeki dernek ve din görevlileri vasıtasıyla kurban bağışlarını yapabilir.”

2016 Güncel Kurbanlık Fiyatları

2015 yılında Kızılay, 690TL olarak belirlediği yurtiçi kurban kesim fiyatına %7 zam yaptı. 2016 yılında Kızılay’da kurban fiyatları 740TL oldu. Mehmetçik Vakfı ise, 2015 yılında 700TL olarak belirlediği kurban fiyatlarını, bu yıl 790TL yaptı. Yurt dışı tarifesi ise 252 dolardan 265 dolara çıktı.

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut, kurbanlık fiyatlarında geçen yıla göre yüzde 25 ile 30 arasında artış olduğunu belirtti. Karabulut, şunları söyledi: Birlik olarak canlı kurbanlık dananın kilogram fiyatını 18 lira olarak belirledik. Düve fiyatını da yine canlı kilogramını 17 lira, ikinci sınıf olarak tabir ettiğimiz ineğin canlı kilogram fiyatını da 15 lira olarak tespit ettik.

ADUKET.NET YORUMU : Son olarak özetlemek gerekirse Kızılay’ın ve Diyanet’in açıkladığı fiyatlarda geçmiş yıllara göre %7 civarında bir artış var. Bu da enflasyon rakamları bazında incelenirse normal bir artış. Bakalım bu söylentiler ve yorumlar pazara nasıl yansıyacak?

Kurbanlık, kurban, Kurban Bayramı, gündeme dair son gelişmeler, güncel haberler için tıklayınız HABER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.