08.07.2020 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

Okullar Ne Zaman Kapanacak 2017

Okullar Ne Zaman Kapanacak 2017

Okullar Ne zaman kapanacak? Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi, Milli Eğitim Bakanlığı eğitim ve öğretim yılı tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimini açıkladı. En güncel ve en kesin tarihleriyle okullar ne zaman kapanacak, okullar ne zaman açılacak, 15 tatil ne zaman, sömestr tatili hangi tarihte…

Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Eğitim Yılı Çalışma Takvimi

Bu arada MEB, 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi’ni açıkladı. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 14 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak. Buna göre, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı; okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime uyum programı, 7-11 Eylül 2015 arasında yapılacak. Birinci kanaat dönemi, 14 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak ve 22 Ocak 2017 Cuma günü sona erecek. Yarı yıl tatili, 25 Ocak-5 Şubat 2016’da yapılacak. İkinci kanaat dönemi, 8 Şubat 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere, eş durumu tayinlerinde kesintisiz sigorta şartını kaldırdı.

Öğretmenlerin yıllardır baş etmeye çalıştığı öncelikli sorunlardan olan eş tayinleri ve yaz seminerleriyle ilgili 4 ayrı karar alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde ilk defa öğretmenlerin yaz semineri uygulaması için Bakan Avcı’nın talimatıyla istedikleri yerde yaz semineri almalarının önü açıldı.

Tatile Gittikleri Yerde Alabilecekler

Böylelikle yazlığına ya da memleketine giden öğretmenler yaz seminerini burada alabilecek. Öğretmenlerin şehir dışında yaz semineri almak için sadece dilekçe vermeleri yeterli olacak. Fakat mevzuat gereği 2015 yaz seminerlerinin son iki günü olan 29-30 Haziran’da öğretmenlerin ek ders alamayacakları halde yasal olarak bu iki günde de yaz semineri uygulaması kapsamında eğitim kurumlarına gitmesi gerekiyordu. 29-30 Haziran tarihlerinde öğretmenler izinli sayılacak.

Eşler Ayrı Kalmayacak

Öğretmenlerin eş durumu tayinlerinden yararlanabilmeleri için 3 yıl kesintisiz sigorta şartı da kaldırıldı. Ayrıca aday öğretmenlerin eş durumu atamaları için de başvuru hakkından yararlanabilecekler. Böylelikle aday öğretmenler dahil olmak üzere öğretmen camiasının eş durumundan ayrı yerlerde kalmasının önüne geçilmiş oldu.

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının öğretmen, öğrenci, tüm eğitim camiasına hayırlar getirmesini dileriz. Dershanelerin kapanması süreci, temel liselerle başlayan yeni dönem, koalisyon ihtimali, belirsizlikler. Eğitim camiasını zor ve belirsiz bir yılın beklediği kesin…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. GooglevsYandex dedi ki:

    Okullar 9 Haziran 2017 Cuma günü kapanacak.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.