10.10.2019 - Ekipler Amirliğine Hoş Geldiniz

YGS 2017 Ne Zaman – Yeni YGS Müfredatı

YGS 2017 Ne Zaman – Yeni YGS Müfredatı

YGS 2017 sınav tarihi

YGS 2017 ne zaman, YGS tarihi belli oldu, yeni YGS müfredatı, 2017 Matematik konuları, Türkçe konuları neler, hangi konular çıktı, hangi konular eklendi, yeni sınav sistemi nasıl, Geometriden hangi konular var, Fizik konuları 2017, Kimya konu sınırı, Biyoloji nereye kadar, Tarih YGS 2017 konuları, Coğrafya yeni müfredat konuları…

Milli Eğitim Bakanlığının müfredat çalışmaları haberinden sonra eğitim camiasında YGS 2017 konularının ve müfredatının büyük bir değişikliğe uğrayacağı beklentisi oluştu. Aslına bakarsanız bu dört yıldır uygulanan bir program ve işleme konulduğu yıldaki öğrencilerin mağdur olmaması için tam şeklinin onların mezun olmasından sonra işleme konulması şeklinde gelişen bir süreç. Yani şu an 12.sınıf olan bir öğrenci zaten hali hazırda 9.sınıftan beri bu programla öğretim hayatını devam ettirdi. Dolayısıyla öğrencilerde şu an için bir mağduriyet falan olması söz konusu değil.

Sıkıntı yayınlarda oluşacaktır. Hem 15 Temmuz sonrası birçok yayınevine kayyım atanması hem müfredatın değişmesi üst üste gelince şu an için büyük bir boşluk oluşmuş durumda. Yeni sisteme adapte olacak yayınevleri çalışmalarını tamamlamıştır diye düşünüyorum. Eylül ayıyla birlikte yeni müfredata uygun sınav yayınlarını bolca görebileceğiz.

YGS 2017 için kesinleşmiş bir şey olmamakla birlikte 12 Mart 2017 ya da 19 Mart 2017 tarihlerinde yapılması öngörülüyor.

YGS 2017 Nasıl Olacak

Türkiye, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında yeni üniversiteye giriş sistemine geçecek. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında ise YGS ve LYS tamamen tarih olacak. Liselerde temel derslerin merkezi sınavı olacak. Sınavlar tabletler üzerinden online olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılacak. Üniversiteler üç gruba ayrılacak, her birinin öğrenci seçme kriteri farklı olacak.

YILDA İKİ SINAV

Milli Eğitim Bakanlığı yeni sisteme ilişkin çalışmalarını tamamladı. Yüksek Öğretim Kurumu’ndaki (YÖK) süreç ise devam ediyor.

Taslak çalışmaya göre ortaöğretime geçiş sisteminin bir benzeri üniversiteye geçişte de uygulanacak.

Lise öğrencileri temel derslerden yılda iki kez merkezi sınava girecek.

Üniversiteler öğrenci seçerken merkezi sınavların 4 yıllık ortalamasını esas alacak.

AÇIK UÇLU SORU

Test sınavlarla başlayacak uygulamada, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı itibariyle açık uçlu sorulara geçilecek.

Öğrencilerin okullarında tabletleriyle yanıtlayacağı soruları Türkiye genelinde rastgele seçilecek alan öğretmenleri değerlendirecek.

Yeni sistemle birlikte süreci Milli Eğitim Bakanlığının Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Daire Başkanlığı yürütecek.

YGS 2017 Konuları, hangi dersten hangi konular var, hangi konular kaldırıldı TIKLA

Eğitimden son haberler, ösym açıklamaları, Meb son dakika gelişmeleri için tıklayınız EĞİTİM

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Tonyukuk dedi ki:

  ygs 2017 konuları ile ilgili aramalar
  ygs ek tercih
  ygs konuları
  2017 ygs matematik konuları
  2017 ygs konuları ösym
  lys 2017 konuları
  ygs 2017 geri sayım
  ygs 2017 nasıl olacak
  ygs nedir

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.